Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

pretorian(L)

Weis na tropie

Recommended Posts

Witam.Janusz Weis poruszył w końcu sprawe zabytkowych żeczy:samochodów,motorów,pojazdów militarnych i wszystkiego co można znaleść w ziemi.To nie jest reklama jego programu.Chciałem poinformować odkrywców",że ktoś zajoł sie prawną stroną zabytków i wykopków.Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawno nie słuchałem radia, czy to Z.. Radia? O której to teraz w bo pamiętam tylko w tą audycję w nocy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baterie w klawiaturze się skończyły". Sorry za dziwną składnie pytania. Nie popatrzyłem na monitor. I jeszcze jedno wytłumaczenie, jestem dysortografikiem.
O 13 mam przerwę w robocie, więc wysłuchamy. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z wczorajszego programu nic w sumie nie wynikło - było tylko kilka telefonów: od poszukiwacza skarbów, od 60-letniego harleyowca oraz dość obszerna rozmowa z jednym z kolekcjonerów niemieckich i polskich pojazdów wojskowych z okresu drugiej wojny światowej (ciekawe czy to był ktoś od nas"). Za to w dzisiejszym (26.01) programie Weiss ma dzwonić do źródła, czyli do konserwatora zabytków... Posłuchamy, zobaczymy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie osobiście najbardziej podobało się jak zadzwonił typ i mówi : A co wtedy gdzy jadę do Niemiec i mam na palcu ślubną obrączkę, a ślub brałem 30 lat temu ?

Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie.

pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć koledzy właśnie słyszałem w radiu że dzisiaj Pan Janusz znowu działa w Naszej sprawie podaję linka dla zainteresowanych http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/978182,Janusz-Weiss-poszukuje-skarbow będzie znowu po 16 w Jedynka Polskie Radio przypominam zainteresowanym.
Ps. Radio Wolna Europa znowu nadaje tym razem otwieramy okna a nie zamykamy ;) Pozdro Midas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta audycja ma otworzyć drzwi dla poszukiwaczy? Hehhe bardzo śmieszne, pomarzyć sobie można. Jeśli zawodowi archeologowie na legala przywłaszczają sobie państwowe mienie to dziwić się, że amatorzy robią to samo tyle że po cichu. Przykłady:
1) Gdzie jest zawartość skrzyni wykopanej pod Lelowem? - nie ma w muzeum => jest w prywatnych rękach.
2) Gdzie jest depozyt oficera 5pp Leg. zakop. we wsi Wróblina znal. przez ekipę BNM? Nie ma w muzem => jest w prywatnych rękach.

...nie chce mi się wymieniać dalej...

Każdy ciągnie wózek w swoją stronę, dlatego nie ma szans na zmianę ustawy. Ale oczywiście pomarzyć sobie można, sluchając np. audycji radiowych na te tematy.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information