Jump to content

Rekonstrukcja walk na Kępie Oksywskiej.


Recommended Posts

W dniu 23 lipca 2006r mija 66 rocznica objęcia stanowiska dowódcy Morskiej Brygady Obrony Narodowej oraz p.o. dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża przez płk. Stanisława DĄBKA. Z tej okazji wójt gminy Kosakowo przy pomocy Grupy Rekonstrukcji Historycznej Lądowej Obrony Wybrzeża oraz Stowarzyszenia Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznej organizuje inscenizację historyczną Kępa Oksywska - Kosakowo 2006". Udział wezmą zaproszone przez organizatorów grupy rekonstrukcyjne.
- GRH LOW
- TGRH
- SRH Gdyński Szwadron Krakusów
- GRH 2 MPS
- SRH 28 pSK
- SRH Cytadela"
- SRH Wrzesień 39"
- Lubuskie TRH
- GRH 3 Bastion Grolman
Inscenizacja odbędzie się we wsi Mechelinki, niedaleko Gdyni w dniu 23 lipca o godzinie 17.00.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply
Na obu stronch powyzej jest tekst:

Informujemy, że osoby nie będące na liście uczestników, a przebywające na wyznaczonym terenie rekonstrukcji lub w jego rejonie obnoszące się w umundurowaniu faszystowskim, będą pociągnięte do odpowiedzialności karne z art. 256 KK (za publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego), oraz mogą odpowiadać z art.52 KW §1 pkt.1, 4 i 5 lub § 2 (wykroczenia przeciwko legalnym wykroczeniom).

Co to sa: wykroczenia przeciwko legalnym wykroczeniom"?
Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że np na Powstaniu Warszawsko-Gdańskim i później na Westerplatte był gość poubierany we Flectran, szelki czeskie, feldmyce szwajcarską, pas DDR i puchę na maskę niemiecką. Jak ktoś przychodzi poubierany tak jako widz, to siłą rzeczy mozna podejżewac że coś z nim nie tak - lepiej się od takich odciąć.
Link to comment
Share on other sites

Horst to jest raczej przedmiot zainteresowania doktryn politycznych i prawnych a nie historii. Niemniej jednak za tradycją chyba rosyjską przyjęło się używanie określenia faszyści na nazistów, choć różnica jest i to zasadnicza.
Link to comment
Share on other sites

Tę głupotę powtarzają nawet najmądrzejsze głowy więc nic dziwnego, że zwykli ludzie to potem powtarzają. A cały numer chyba wykreowano po to żeby Hitlera, który był przecież socjalistą, kojarzono z prawicą. Propaganda czyni cuda.

Tak na marginesie. Jak to jest napisane w ustawie? Zakazane jest propagowanie faszyzmu czy nazizmu?
Link to comment
Share on other sites

Art 13 konstytucji mówi:

akazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa."

Przykre jest to że za szerzenie komunistycznej ideologi i używanie jej syumboli nikt w Polsce nie wyciąga konsekwencji prawnych...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
No chłopki impreza była przednie......a i publika strasznie dopisała!!!!!! Dzięki za świetną imprezę, ale wydaje mi się ze organizatorów przerosła ilość widzów...BYło świetnie.!!!!!!!!!
Pozdrawiam
Heruss
Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dotarlem do domu KORKI...kurcze dzialo sie przednie kampania wrzesniowa dala w tym sloneczku niezly wycisk, patelnia okrotna ale, bylo warto z siebie wylac lity potu ktore powsiakalay w feldgrau, i w ziemie mechelnikowska...

Wielkie dzieki dla organizatora bylo mocno... i goraco..uff

pozdrawiam
goral
GRH 3 Bastion Grolman
Warszawa
Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie dostałem linki od Kłoska z 2MPS

http://217.153.73.228/users010/users010_pliki/mechelinki/index.html

http://www.kosakowo.pl/gallery/insnr1/index.html

http://www.kosakowo.pl/gallery/insnr2/index.html

Brawo chłopaki i sanitariuszki :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information