Skocz do zawartości

JAKIE FANTY ODKOPALISCIE W WAKACJE ?????????????


Gość NINO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja znalazlem:
- luski TT,
- luski mosin w tym z pociskiem tepolukowym
- luski mauser w tym z pociskiem tepolukowym
- luska lebel
- luska radziecka 12,7 mm
- ladownica polska
- nosidlo do lusek do haubicy
- luski do haubicy
- 2 rentenfenigi z 1924 r.
- kilka guzikow
- kilka sprzaczek
- butle tlenowa dla zalog samolotow
- obraczke
Jak cos jeszcze znajde to dopisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okejos ,ale w to ,że tego sturma" wyciagnąłeś od chłopów to nie uwierzę! Polski gospodarz nigdy by ci nie opylił czegoś takiego. ;)
jA z kolei widziałem u chłopa na wsi MP-40 w stanie takim ,jak przytargał do chałupy w 1945 roku. Oksyda ,smar oczywiście niewiercona lufa...bez magazynka ,za to kilkadziesiąt sztuk amunicji. Niestety-dziadek twierdzi ,że jest przywiązany do empika i nie sprzeda. Poprostu traktuje go jako pamiątkę.
Szkoda :(

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar_1 cierpliwości pilotuj temat jak dziadek odejdzie do krainy wiecznej orki dzieci jego to wywala albo szybko opylą... powodzenia. powiem ci ze ten sturm ma pełna zgodność numerów nawet na zamku jak chcesz wiecej fotek podaj maila :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę i ja że to strych,wygląda mi na dobrze zakonserwowany wykopek.A do tego jeszcze wiem , jaką masz wkrywkę i wiem co ona potrafi, tak że mnie nie nabierzesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okejos ,dokładnie tak postapię. Wioska ta jest odemnie 20 km tak więc nie będę miał stałego wgladu w dziadka ,ale mam tam informatorów...
Żeby tylko informatorzy nie polecieli na Empika...
Dziadek mieszka sam ,a maszynkę trzyma zawinieta w szmaty pod łóżkiem :)
Twój Sturm jest elegancki ,mam też taka spluwę (oczywiście zdeaktywowaną:) tylko wykopek. Mój zakopany był przez MO po wojnie razem z innymi gadzetami i mój tato dobrał sie do tego dołka przypadkowo w latach 70-tych.Tak więc nie jest bardzo zrzarty :)
Brakuje mi tylko tego wytłoczka blachy z dziurkami pod lufą.
Więcej fotek podrzuc mi na bjarrsbcrew@poczta.onet.pl

pozdrawiam
bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą ,czemu mam nie wierzyć. Nie macie pojęcia ile jeszcze fajnych rzeczy jest w rękach naszych biednych polskich rolników :) ja np. wyciągnąłem w tamtym roku i 2 lata temu takie rzeczy ,że szczęka opada do podłogi. I to za przysłowiową flaszkę" czy dwie...
szczegóły na maila ;)
Pozdrowienia dla polskich chłopów!

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsmol - z września kilka fantów też by sie znalazło! No ale nie przesadzajmy...od 7TP mam tylko wieżyczkę ;P
Pognębił bym was jeszcze jakimiś gadżetami ,ale nie mam dostępu do cyfrówki :( moze po trochu jakoś porobie fotki ciekawych rzeczy.
Pytanie dotyczące pierwszego hełmu : czy z tej drugiej strony mogło nie byc kalkomanii (tarczki w barwach narodowych)? Niemozliwe ,że z jednej strony odpadło ,a z drugiej nie...chyba...?

pzdr
bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zajmuje sie wykopkami ale do tej pory znalazlem w krzakach kolo mojego domu :
-granat obronny ( wyglada na polski)
-bagnet rosyjski prp Mosin niestety bardzo skorodowany
-kilka lusek
-samopala klusowniczego - wrzucilem go do wody - ciekawe jak go gosc teraz znajdzie
- u mojego dziadka jest beczka 200 l z sygnowana oznaczeniami Werhmachtu z 1942r
-gdy bylem maly pamietam dziadek trzymal gwozdzie w zielonej puszce po masce ppgaz




























Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja sie krecilem po pierwszowojennych okopach (nie powiem gdzie bo nie przekopane do konca :P ) Oprucz wiaderka lusek tudziez pociskow od mosina (taki sobie stan) i kilku kg odlamkow znalazlem to:

http://hp912.neostrada.pl/fotki/ring1.jpg

wlozone pomiedzy 2 pogiete mocno menazki. W okopach najpierw siedzieli Niemcy potem Moskale, a menazki typowo niemieckie....
Moze mi ktos wyjasnic co znacza te symbole po wewnetzrnej stronie:

http://hp912.neostrada.pl/fotki/ring2.jpg

ciekawe jaka jest historia tego kawalka zlota...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie