Skocz do zawartości

Abrahms trafiony bombą w Iraq


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to właściewe forum, ale znalazłem ciekawą fotkę: amerykański czołg Abrams został trafiony bombą i płonie. Bombę jak czytam wystrzelili bojownicy iraccy. Postaram sie wkleić link, ale jakby nie działał to wejdźcie po prostu na stronę www.forum.com.pl i szukajcie tych zdjęć. A jak nie to może ten link zadziała?

http://www.ofertaforum.onyx.pl/0afea6fd/powiekszenie?z=00663956.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ćoś on za bardzo w jednym kawałku" jak na trafionego bombą, no chyba że propagandową :). Raczej ma, albo miał tylko uszkodzoną gąsienicę , a że okoliczności nie sprzyjały naprawie i nie politycznie" było by zostawić przeciwnikowi prawie nówkę to i puścili z dymem

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokesh ,nie ma takiego pancerza ,ktory wytrzymałby wybuch kilkudziecieciu kg materiału wybuchowego albo 3-4 min ppanc postawionych jedna na drugiej !!! Wiedzą o tym Rosjanie ,Izraelczycy a teraz rownież Jankesi i Brytole :\\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Wstrząs - nie, ten Abrams został zniszczony na autostradzie pod Bagdadem jeszcze w czasie regularnych działań wojennych. Uszkodzony wcześniej był holowany przez inny wóz. W czasie jazdy doszło do pożaru (o ile dobrze pamiętam) i zdecydowano się wóz porzucić. Aby nie dostał się w ręce Irakijczyków został rozstrzelany przez własne czołgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit fajny filmik,ale to utwierdza mnie w przekonaniu że te pancerze w abramsach to jakaś lipa za milion dolców ,dwóch rzołnieży rannych czołg się pali i zapewne nie najechali na zestaw 5-ciu min p- panc ,czym dostali???A zaradności w sytuacjach ekstremalnych powinni sie uczyć od naszych .......4-ech pancernych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił się sprzęt dodatkowy w koszy na wieży. Zranienie żołnierzy mogło powstać na przykład od odłamka/kuli, która wpadła do wnętrza pojazdu - jechali z otwartym włazem.
A swoją drogą, to żadnego czołgu nie opancerzysz tak samo potężnie ze wszystkich stron. Z prostej przyczyny - nazywałby się wtedy nie czołg, ale nieruchomy punkt ogniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams, to amerykańskie dziadostwo ;)
Kupiłby ktoś z Was amerykański samochód? Nie? No właśnie, czołgu pewnie też nie. Tandeta Panie, ot tyle. W czasie wojny, to nawet ruskie tym nie chcieli jeździć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz że wrażenie tandety, i braku profesjonalizmu u rzołnieży rodzi się samo,. Wydaje mi się że są jakieś procedury ,czołg się pali gaśnica pod ręką jeden ubezpiecza ktoś gasi,opatrujemy rannych i.t.d.Snajper z 1000m szbko nauczył by ich osrtożność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na procedurach wojskowych, ale znam sie na materialach filmowych. Jestem przekonany, ze nagranie video z palacym sie czolgiem i wychodzacymi zolnierzami pochodzi z jakis cwiczen.

Materialy filomwe z wydarzen na froncie nigdy nie sa tak ladnie sfilmowane, chyba ze do celow propagandowych. Ale w tym przypadku trudno o tym mowic. Kamera zazwyczaj chwieje sie, obraz skacze, widac wiecej nieba albo ziemi niz wlasciwych wydarzen, ktore mialy byc utrwalone.

Poza tym zachowanie zolnierzy przeczy jakimkolwiek instynktom. O ile rozumiem, ze dwoch jest rannych i ma problemy z poruszaniem sie, to trzeci z zolnierzy wychodzi z czolgu jak na spacer po Piatej Alei w Nowym Jorku. No i ten numer z woda z butelki...

No i tak jak napisal Kokesh - srednio inteligentny snajper by ich powybijal jak kaczki, ale na tym juz sie nie znam.

Jesli zas jest to nagranie autentyczne i czolg zostal trafiony przez wroga (a moze i przez friendly fire - kto wie...), to wspolczuje tym biednym chlopakom z Alabamy, Oregonu czy Kansas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to film propagandowy ,to nie wiem co miałby propagować ,chyba głupotę i bezmyślność amekykaniskich czołgistów, film nosił by tytół,, Ugasiłem czołg flaszką wody''albo ,,Jak poniosły mnie nerwy po wyjściu z konserwy''zralizowany przez ekipe Monty Paytona [jeśli tak się to pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pewnie przesadziłem ,lecz żal mi tych chłopaków .Oglądając enty raz ten film można dojść do ciekawych wniosków,czołg dostał chyba tuż przed wjechaniem pod wiadukt bo ten ogień dopiero się rozpalał,pierwszy ranny zaczyna krwawić obficie po wyjściu przez włąż a drugi zaczyna topniec jak śnieg w maju wraz z upływem czasu i krwi ,ot wojna i ludzka tkagedia.Lecz dalej dręczy mnie pytanie, CZYM DOSTAŁ ten Abrams,???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie będzie trafienie. Po pierwsze zachowanie załogi i żołnierzy pomagających w ewakuacji wskazuje, że konwój nie jest pod ostrzałem. Wszystko pasowałoby bardziej do jakiegoś zdarzenia wewnątrz lub do wejścia na minę przeciwdenną. Wychodzi na to, że pali się coś, na zasobniku na osprzęt. I to nic konkretnego, bo inaczej dowódca nie polewałby tego wodą. Ładowniczy jest ranny w dłoń, ten drugi, pewnie kierowca (wyłazi włazem pakera bo nad jego włazem lufa wisi) krwawi chyba z prawego łuku brwiowego i z nosa(?). Gdzie działonowy? Może ktoś rozumie co gada ten dowódca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myslę, że jednak oberwał tylko wczesniej a miejsce w którym zrobiono film to punkt bezpieczny" Gdzie mozna dokonać ewakuacji załogi i udzielenia pomocy medycznej. Sądzę, że oberwali podkalibrowym znacznie wczesniej zanim tu dotarli. W takim przypadku lepiej pryskac do swoich i byc jak najdalej od snajperów! Z tymi snajperami to kokesh zdrowo przesadziłes! ! 1000 metrów to odległość przy której trafienie w cel wielkości człowieka ze średniej klasy karabinu wyborowego(o posiadanie innych {lepszych} nawet Irakijczyków nie podejrzewam), graniczy z cudem! Wiem cos o tym! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie