Skocz do zawartości

Polowy montaż V2 kontynuacja.


sokql

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mi wiadomo tylko o okolicach Jasła prawdopodobnie dwa miejsca, nie potwierdziłem jeszcze tego tą informacje dostałem późną jesienią. Później skontaktuje się ze znajomym w muzeum we Lwowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, altair to nie żadna tajemnicza budowla to po prostu wieża ciśnień! Wiem bo mieszkam niedaleko, a 20 metrów od tej budowli to była wieża obserwacyjna zbudowana z drzewa. Było kilka podobnych w okolicy.
Ta wierza nie była skończona przez Niemców, po wojnie próbowano ją uruchomić ale nie wiem dlaczego tego nie zrobili
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokql, pytasz na stronie jak mogło wyglądać stanowisko na Mechowej Górze i dajesz dla porównania zdjęcie z Penemunde, myślę, że jeśli już tam było odpalane v-2, to raczej w mniej komfortowych warunkach niż w Pene,a bardziej polowych, czyli może coś podobnego do tego na zdjątku.
Wymiary stanowiska betonowego, które podajesz wystarczały zaledwie aby na nim staneła laweta z rakietą, więc raczej braknie miejsca dla wieży i innych obiektów.Zobacz na zdjęcie ile zajmują miejsca pojazdy pomocnicze- a to nie są jeszcze wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek1: to zdjęcie pochodzi z Holandii, grudzień 1944r. Jeśli dobrze pamiętam to zdjęcie jest z książki Pana Wojewódzkiego.Ja tylko spytałem czy mogło tak wyglądać i do tego służyć te dziwne stanowiska. Podałem trochę więcej informacji sorry że nie podaje nazwisk (myślę że to niema znaczenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek1:Wzdłuż całego pasma były wieże obserwacyjne, może to stanowiska bod stacje radarowe tylko po co te umocnienia i stanowiska artyleryjskie. Może te wybuchy koło Jasła się potwierdzą i to coś wyjaśni. Spróbuje to szybko ustalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokql: to zdjecie jest na 100% ze stanowiska VII w Peenemunde - jacek1 ma racje -> w tle widać nasyp z charakterystycznym maskowaniem a rakieta jest na meilerwagen'ie pierwszej wersji, zdjęcie było w m.in. książce Wywiad Armii Krajowej w walce z V1, V2"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radaru to ja mogę się wypowiedzieć - ale gdy zobaczę beton o konkretnych kształtach. Jedno powiem - radar i V-2 w parze nie idą! Rakieta latała z v = 5000 km/h na h = 90 km.... A tego żaden radar by nie zauważył.

Zelig, żesz Twoja mać! Mnie też ta >żeś< interesuje. O tej >żesi< wzmiankuje H.U.Rudel w swych wspomnieniach - miała miejsce gdzieś ad Sanem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś Sztukasów opisałem na stronie www.fort8.cba.pl Chcecie to opiszę tutaj ale za dużo materiału. Jak znajdę chwile czasu opiszę jak wyglądały te stanowiska dokładnie poczytajcie artykuły o Mechowej. O wybuchach pod Lwowem na razie nie ustaliłem niczego ciekawego. Próbowałem ale dowiedziałem się ze było ich dużo ale jakich niewiadomo. Ma ustalić czy były jakieś znaleziska po V.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chciałem sprawdzić tą RZEŹ sztukasów, ale pod podanym wyzej linkiem zaczęły mi się ładować jakieś trojany. Nie wiem, nie znam się , tak mi sygnalizował komputer, więc go czym prędzej z buta wyłączyłem. Tak więc ostrożnie z tą RZEZIĄ sztukasów :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem - radar i V-2 w parze nie idą! Rakieta latała z v = 5000 km/h na h = 90 km.... A tego żaden radar by nie zauważył."
No to nie zgadł Pan, niestety... ;-) Alianckie radiolokatory wykrywały przeciętnie połowę V-2 wystrzelonych bojowo.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, faktycznie po wejściu na tą stronę próbuje ładować się jakiś wir, może to chodziło o RZEŹ naszych komputerów??

beaviso, pisząc o radarze nie myślałem wogóle o V-2, poprostu na poligonie Luftwaffe testowano jakiś radar (oraz np. moździeż Thor) więc może to coś do tego, poligon znajdował się na północ od rzeszowa a Jawornik na południe.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio, a na jakiej wysokości w praktyce były przechwytywane przez radar te V-2? Taka rakieta ma bardzo małą skuteczną pow. odbicia i jakoś nie mogę sobie wyobrazić zastosowania przez Niemców radaru do śledzenia ich lotu, a zwłaszcza na 90 km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Wy weszliście na jakąś rzeź - to pewnie dlatego, a ja wszedłem na wskazaną przez Sokqla Żeś i żadne trojany mi nie wyskakiwały*. Ale tam jest tego niewiele więcej co Sokql napisał w swoim poście nieco wyżej.. Można prosić o więcej? (i o fotki - np. sztukasowych kawałków lub tego chłopskiego meserszmita")

* moim niezawodnym przepisem na wirusy jest metoda ich całkowitego zignorowania. Po prostu nie mam włączonego żadnego antywira. To dlatego mi nie wyskakują trojany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie