Skocz do zawartości

Filmy wojenne


sieha

Rekomendowane odpowiedzi

Dark Blue World" - Czeski o pilotach Spitów (zrobiony całkiem niedawno, dlaczego my nie możemy??)
Dywizjon 633" - (numer chyba dobry.., o Mosquito) i druga część tego, nie znam tytułu. :-( (obu pilnie szukam!!)
Cała masa Jugosłowiańskich filmów o partyzantce,

Ja z wojennych mam na CD
Pearl Harbor, Wojnę Harta, Dark Blue World, Szeregowca Ryana, Black Hawk Down, Das Boot, Wróg u bram, U571 i Szyfry Wojny. Jak ktoś się chce wymienić, na inne wojenne (szczególnie lotnicze, lub jakieś fajne kąski to na priv - najlepiej z okolic 3miasta, wtedy by było najłatwiej)

pzdr
Michał ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,
ja także mam pierdolca na punkcie filmów wojennych. Oto mój dotychczasowy zbiór na CD: Paerl Harbor, Wróg u bram, Black Hawk Down, Za linią wroga, Windtalkers (Moim zdaniem cienki), Stalingrad, Jak rozpętałem...3 części w kolorze oraz wiele filmików dokumentalnych z netu - polecam są świetne.

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem wszystkie posty i chyba brakuje niżej wymiennionych:
II-Wojna
1.Umarłem aby żyć"
2.ezowate szczęście"-niezapomniany Piszczyk
3.Ślicznotka z Memphis"
4.Undergraund"--mamy tu też dodatek w końcowej częsci filmu wojny w Jugosławi
Vietnam
1.ielone berety"
2.Wojenny autobus"
Afganistan,Irak,Portoryko
1.Czołg"--rosyjski dowódca czołgu w potrzasku
2.łoto pustyni"--jak wracac z wojny to zpełnymi kieszeniami.Nie ocenia się zwycięsców
3.Snajper" --z Tomem Berengerm
Historia
1.Krzyżacy"
2.Michał Strogonow"-carski kurier
3.Waleczne serce"---Mel Gipson--Góralem
4.Rob Roy"
5.Ostatni Mohikanin"--wojna angielsko-francuzka-gdzieś posrodku Indianie jako najemnicy
5.Dzika Banda"--rewolucja meksykańska czasów Pancho Villa
Polecam Super Film
6.Prowokator"--czasy zaborów
7.Przygody dobrego wojaka Szwejka"--coś pieknego

Na koniec coś dla wkraczających w tematykę filmów wojennych Psy i koty"--odwieczna wojna szczekających i miałczacych.Polecam pierwsze sekwencje filmu a następnie odwiedziny uskiego"-brakowało mi tylko aby wymiałczał-job twoju mać chaliera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa Navarony i Komandosi z Navarony - klasyki,

Odlotowa wojna - mini serialik o brytyjskim dywizjonie myśliwskim dzielącym lotnisko z Amerykanami. Dowódca brytoli to niezły jajcarz, na wesele kumpla poleciał Spitem i wylądował w ogrodzie. Jest też niezła scenka nalotu na lotnisko, gra" oryginalny me109g10,

Cafe pod Minogą - niezła komedia z Dymszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jakoś wcześniej przegapiłem ten wątek,świetny pomysł z tymi filmami.Ale ja mam pytanie do znawców tematu.Interesuje mnie film radziecki,który znam z opowieści mojego Taty ,puszczany w kinach w latach 50-tych.Do jakiegoś portu zostaje doholowany Ubot wydobyty z głebin,Rosjanie go penetrują i w jednym z pomieszczeń znajdują rolki niewywołanych filmów.Po wywołaniu okazuje się ,że na okręcie był kamerzysta i różne momenty z życia załogi utrwalał na taśmie filmoweji to jest głównym tematem filmu.Ponieważ ubot nie mógł się wynurzyć ,kamerzysta na ostatniej rolce filmu uwiecznia każdego członka załogi.Film podobno oparty na faktach. CZY KTOŚ GO WIDZIAŁ ,LUB ZNA JEGO TYTUŁ?? Z podziwem dla świetnej pamięci forumowiczów- Grzebiuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Nie wymieniliscie jeszcze Paragrafu 22"
Słyszałem od mojęgo starszego kuzyna o takim radzieckim filmie co sie chyba nazywał Goracy Snieg", podobno w tym filmie była taka scena jak T-34 rozjeżdża okop z niemieckimi żołnierzami. ( podobno były na nim także makiety lub nawet prawdziwe Tygrysy)
Ostatnio na ORT widziałem taki film czarno-biały o załodze działa samobieżnego SU-85 (lub SU-100), tylko nie znam tytułu ( bo nie znam tego języka ), może ktoś wie?
Apropos SU-100 to był amerykański film o załodze niemieckiego działa samobieżnego ( niestety jeździli w filmie SU-100 ), która dostaje się za linie frontu i powraca do jednostki na końcu zabijająć swego przełożonego ( oczywiscie straszna świnie ) też nie pamietam jak sie nazywał. Jak ktoś wie to prszę o małe przypomnienie.

DZIĘKI Z GÓRY.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno kiedys w TVP1 widziałem taki czarno-biały film o żobnierzach z września 39, którzy wracająć do domu zachaczaja o jakieś miasto na ziemiach odzyskanych ( gdzie oczywiście pozostało kilku nazistów ) i okazuje się że front musiał sie cofnąc czy jak i wybucha walka w mieście.

Jak ktoś wie jaki to film niech da znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze Król Olch " , i Bitwa o Moskwe " bodajże produkcji radzieckiej na trzech kasetach był i chyba tej samej serii co Stalingrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przed wojną w Polsce były filmy wojenne - np. a winy nie popełnione" z E. Bodo, czy choćby Dodek na froncie" z Dymszą. Za to Rapsodia..." nie jest filmem wojennym, tylko co najwyżej wojskowym, a do takich można też zaliczyć Paradę rezerwistów", Tajemnicę starego rodu", a nawet Manewry miłosne", o inszych nie wspominając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie