Skocz do zawartości

Allegro Greatest Hits Vol.6


Luksik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
normalnie, tylko dajesz na początek przed www jeszcze http://

Ananas, pozwolisz, ze skopiuję - aukcja zniknie za jakiś czas a na serwerku niech sobie leży :)

Do sprzedania bardzo ciekawa i bardzo bogato ilustrowana książka o biednych Niemcach, którzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny, a ci co nie uciekli zostali potem brutalnie wypędzeni. 237 stron opowiada o niedoli biednych Niemców tekstem i bardzo licznymi i ciekawymi fotografiami (140 zdjęć). Książkę napisali :Frank Grube i Gerhard Richter, wydana została na początku lat 80-tych w formacie A4.. Przeczytałem ją i bardzo wzruszyły mnie opowieści o tym jak to nagle na pracujących ciężko dla chwały III Rzeszy spokojnych Niemców napadli Ruscy z Polakami, zrabowali zegarki, rowery i co najstraszniejsze zabronili chodzić do kosciółka, bo to byli wstrętni komuniści co w Boga nie wierzą. A bogobojni, dobrzy Niemcy cierpieli strasznie i do dziś mają rozdarte dusze z tęsknoty za ojczyzną, z której zostali bezprawnie wypędzeni, och jak bardzo im współczuję. Ale oprócz złych Ruskich wspomina sie w książce (aż 2 lub 3 razy) także o dobrych Ruskich (wszędzie znajda się czarne owce), którzy nawet chlebeczka dali,nie zgwałcili (a mogli), albo nie zabrali zegarka. polecam wszystkim,którym nie obojętny jest los biednych bogobojnych wypędzonych z ojczyzny dobrych obywateli III Rzeszy. Wszelkie pytania proszę mailem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic dziś allegro zdjęło mi aukcje bagnetu do małka oraz odznaki za rany i hełmu niemieckiego jako aukcje nie zgdone z regulaminem allegro- przedmioty na liście towarów zakazanych... i co zrobić z debilami którzy tam pracują???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>the_tuna
No coz na gupote nie ma rady
A wracajac do tematu dzisiaj przypadkiem takie cos znalazlem na alledrogo
http://allegro.pl/item264543249_oryginalna_panterka_waffen_ss.html
Co o tym sadzicie bo mi sie wydaje ze to fake.
Ale moze sie nie znam.
Pozdrowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Catadero ,
czy my się znamy???
Bo piszesz tak jakbyśmy się znali jak łyse konie,
a ja tymczasem nie trybię.

Względem opisu aukcji: Z racji zainteresowań oraz względnej znajomości mowy naszych Odwiecznych Przyjaciół" czytam tego typu książki jak tylko wpadną mi w łapska.
Większość książek cytujących wspomnienia tzw.wypędzonych" napisana jest tak, że nie mogłem w inny sposób opisać tej książki. Zrobiłem to z odrobiną humoru aby było ciekawiej. Ze względu na to,że umieszczono link do mojej aukcji w Hitach uważam,że opis spełnił swoje zadanie, książka poszła w kolejne ręce, a niektórzy z kolegów dowiedzieli się w jakim klimacie są one pisane. Zaznaczam ponownie: chodzi mi o ksiązki typu wspomnienia, lub bazujące na nich, nie chodzi mi o historyczne opracowania tematu (choć z nimi też różnie bywa, zależy od autora).

....a wypędzonym ogarek (i kawałek szkła).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam
Kolego Herbstnebel Mp 40 to nie jest szmajser"(Schmeisser) a broń którą możemy tak nazwać to karabin szturmowy zaprojektowany przez Hugo Schmeissera, a konstrukcja ta to StG44(Sturmgewehr 44), zapraszam do pogłębiania swojej wiedzy a nie propagowanie głupot, ja wyznaje zasade nie wiem nie udzielam się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie