Skocz do zawartości

GRUPA KALISKO-OSTROWSKA cz.V


Passy

Rekomendowane odpowiedzi

....orginalne te kolorki ?, jak na moje oko to chyba działalność powojenna, no ale nie jestem pewien.
Ciekawsza moim zdaniem jest czwórka, sa na nim ślady po kulach i pod jedną szczeliną przy wejściu z prawej strony ajemnicza" wnęka, ale na co to nie mam pojęcia ???
Co do tych śladów po kulach - wg opowieści jednego starszego pana z Majkowa to bronił się tam niemiecki patrol ale przed kim i kiedy to dokładnie było nie pamięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie czy sobota na Złotym Rogu jest aktualna? Mamy bardzo dużo pilnych spraw do obgadania.
Zaproponujcie godzinę. Ja w każdym razie dotrę na spotkanie między 20 a 21, bo wcześniej jestem na wyjeździe.
Potwierdźcie kto będzie.
Zapraszam również kandydatów na członków stowarzyszenia, czyli Kaktusa i Michała-01.

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie zaproponował godziny...:)
No to proponuję 19.00. Ja tak jak napisałem zaszczycę was swoją gębą między 20 a 21. Jak na Złotym Rogu nie będzie miejsca, to dajcie mi znać gdzie jesteście.
Kaktus wczoraj dzwonił. Jego nie będzie, ale ma usprawiedliwienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Panowie i Pani co niektórzy już wiedzą co się wydarzyło. Proszę o cierpliwość jeżeli chodzi o więcej informacji.
Póki co chyba nie zdążę załatwić wypadu na sobotę.
Omi co w kwestii pozwolenia? Konserwator czeka, a zezwolenie powiniśmy mieć od ręki (mapka się znajdzie u konserwatora). To już powinno być dawno załatwione.
Przypominam o składkach. Ci którzy nie mają opłacone na bieżąco nie będą uwzględniani na liście/zaświadczeniu o członkostwie w stowrzyszeniu (tą listę otrzymam od Zbyszka).

Pozdrawiam
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mariusz,upewnij się,czy u konserwatora będzie mapka.Wydaje mi się,że na spotkaniu była mowa,że mapki można dostać(czytaj:kupić)w geodezji,a pozostałe pisma(prośba o pozwolenie)wypełnić na miejscu.Ale może coś źle zrozumiałem.
Co do zgody od właściciela gruntu,to wiem,że Omi napisał pismo z prośbą o zgodę i w poniedziałek ma zanieść.I tu mam pewne uwagi.Kazałeś Omiemu napisać pismo i załatwić tę sprawę,a ja uważam,że to Ty powinieneś napisać i podpisać to pismo,bo w przeciwnym razie na każdym dokumencie w tej jednej sprawie kto inny reprezentuje stowarzyszenie.Zgodnie ze statutem jest powołany koordynator,który reprezentuje stowarzyszenie na zewnątrz,i to on powinien podpisywać wszystkie pisma.Mam nadzieję,że czepiam się szczegółów i konserwatorowi nie będzie przeszkadzało,że każde pismo podpisał ktoś inny.
Co do stowarzyszenia,to uświadom mnie,co znaczy,że osoby które nie opłaciły składek nie będą uwzględnione na liście.Na jakiej liście?Do czego np.uprawniającej?Jak narazie to w stowarzyszeniu nic się nie dzieje.Na walnym w styczniu była mowa o wspólnych wyjazdach na poszukiwania,ale jak wiesz nic takiego się nie odbyło.A jeżeli się coś takiego odbywa,to dlaczego nikt nas nie zawiadamia??Czy to znaczy,że mamy tylko płacić składki i być na liście członków?
Na koniec muszę odnieść się do tego smutnego faktu,który wydarzył się przed tygodniem.Ponieważ zdarzenie to rzuca przykry cień na całe nasze środowisko poszukiwaczy,uważam,że powinniśmy jak najszybciej się spotkać,aby każdy mógł poznać szczegóły wydarzenia i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.
Pozdrawiam.
Passy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwator zapewniał mnie, że mapka się znajdzie.
Obowiązki Koordynatora reguluje pkt.II par.3 podpunkt 3 Regulaminu, nie zaś jak napisałeś Statut. Jest tam napisane wobec kogo reprezentuję Stowarzyszenie.
Co się tyczy zaś możliwości członka, to opisuje to jednoznacznie pkt.III par. 4 podpunkt 1.
Tak więc nie widzę tutaj powodów do uwag. Tym bardziej, że gdybym musiał za wszystkim biegać, to od czego jest członek stowarzyszenia, który w miarę swoich możliwości może pomóc? Czyżby był tylko płatnikiem składek (o czym dalej) i człowiekiem od roboty?
Jeżeli chodzi o listę, to jest nic innego jak jednoznaczna odpowiedź na Twój wniosek (jak również mój) odnośnie pieczątek na legitymacjach. Siłą rzeczy więc uwierzytelnienie osób, które nie mają opłaconych na bieżąco składek nie wchodzi w rachubę (to decyzja Prezesa, z którą zresztą się zgadzam). Co do wspólnych wyjazdów oraz innych pytań to masz takie samo prawo je kierować do Prezesa. Jednocześnie ze swojej strony uważam, ze jakiekolwiek uwagi na temat pracy w Stowarzyszeniu nie powinny mieć miejsca na forum publicznym.
Co do ostatniego faktu, to moim skromnym zdaniem jest on nie tyle smutny, co niepokojący. Nie wiem, czy ma jednak sens spotkanie w tej sprawie. Tu trzeba działać, a ja potrzebuję pomocy z waszej strony, gdyż sam w związku z tą sprawą mam dużo jeszcze biegania. Może faktycznie przydałoby się to spotkanie zarówno celem wyjaśnienia tegoż zdarzenia jak i zgłoszenia wszelkich uwag co do pracy stowarzyszenia. Czy jutro, czyli w niedzielę późnym popołudniem (np. o 17.00 na Złotym Rogu) byłoby to możliwe?
Pozdrawiam
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpadam jutro :(
A od czwartku nie ma mnie przez 2 tygodnie.
Rozumiem, że ta lista ma zweryfikować uprawnionych do podbicia legitymacji, a nie zastąpić tymczasowo (a prowizorki niestety są najtrwalsze) pieczątkę na legitce?
Jesli tak, to podeślij mi Mariusz na maila jakieś dane, gdzie mam tą kase wpłacić.


Pozdr.
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dobrze,że sprawa z załatwieniem pozwolenia posuwa się do przodu i może uda nam się je uzyskać przed innymi zainteresowanymi(nie tak jak w przypadku tego drugiego miejsca,co mieliśmy robić na wiosnę).
Ja i Irena byliśmy w sobotę i niedzielę na weselu i nie mogliśmy być na spotkaniu.Czy spotkanie się odbyło?Jeżeli tak,to jakie jest stanowisko grupy?
Passy
PS.Mariusz.Przyślij mi na maila adres i telefon Prezesa.P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja spokojnie w domu, a cicho bo pada i jak na razie tylko na grzyby mozna wyskoczyć. A jakie Twoje wrażenia z wyciągania owego sprzęta - czy tak jak większości piszących na zablokowanym wątku na głównym - nawiasem mówiąc większość tzw. doradców wyciągała chyba gile z nosa... Po za tym, całą jazda zaczyna się po wyciągnięciu, czyli konserwacja, uzupełnienie braków i ekspozycja, o ewentualnej eksploatacji nie marząc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Możemy o tym pogadać przy piwie, ale nie na forum.
Omi, czy masz już pozwolenie? Dzwoń i podjedziemy do pałacyku" po resztę dokumentów. Daj mi wcześniej znać, aby spotkać się z Panią konserwator.
Jeżeli na sobotę nic nie wyjdzie, to proponuję piwo. Chciałbym wam przedstawić pewną propozycję z zewnątrz. Co wy na to?
Pozdrawiam
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie