Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• 0
Gutek

Niemieckie nieśmiertelniki

Question

Witam wszystkich
mam taka prosbę czy posiada ktoś skroty znajdujące sie na niemieckich nieśmiertelnikach i ich znaczenia tak aby można było odczytać dany nieśmiertelnik
Z gory dziekuje

Recommended Posts

Witam napisalem już jednego posta ale nie moge go znaleśc więc myśle że nie poszedl! A więc znalazlem dawno temu nieśmiertelnik ale nie moge go odzyfrować w calości, na górze jest 105
po środku
Ld sohtz Kp 20/VII,
napisy są jaby podziórkowane, od wielu lat bylem ciekawy co z nim się wiąże wrazie co to moge zrobić foto Pozdrawiam!

Witam trafiła mi się 1/4 niesmiertelinka. 10/FL.RG dalszej części niema czy to będzie Luftwaffe? Czy jednak za mało jest danych żeby to odszyfrowac .
Pozdrawiam

imperrior - polska strona o e-markach się robi
powoli bo powoli ale coś się kluje
zapraszam
erkennungsmarken.pl

Znaleziony w okolicach Modlina ale raczej w miejscu gdzie nie toczyły się walki w kampanii wrześniowej. Poczytam informację z linków i może coś się wyjaśni.

Witam mam pytanie i prośbe zarazem znalazłem niemiecki niesmiertelnik nie mam pojecia co jest na nim wybite czy ktos mi moze pomoc to tresc
1413 B
1./Pz.Ers.Abt.15
dziekiujie z gory i licze na pomoc pozdrawiam

2 kompanie Fahr Ersatz Abteilung 12
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/FahrAbtErs/Gliederung.htm
245 to pewnie numer wojaka i A grupa krwi

W takim razie jak można przetłumaczyć (zapoznałem się ze wszystkimi skrótami, tylko nie wiem jak tą jednostkę nazwać w całości)- 4. Russ. Nachsch. Btl. TMOt 668?

Być może jest to 13 kompanie Grenadier Regiment 505 czyli 13 kompania 505 Pułku Grenadierów.

Wszystko jest tu:
http://home.arcor.de/sturmbrigade/Abkurzungsverzeichnis/Abkurzungsverzeichnis.htm
4 /Kompanie/Russische Nachschub Bataillon Teilmotorisierte 668
4 Kompania rosyjska 668 batalionu zaopatrzenia częściowo zmotoryzowanego

Czy można prosić o pomoc w rozszyfrowaniu niesmiertelnika z I wojny światowej?

Imię i nazwisko
Hernau
Data urodzenia
Kdo.Flg.F.T.L.A.1.Wart.Nr.73

Z góry dziekuje
Marek Szymański

Więc albo zgubiony itp. w okresie okupacji, albo w 1944 roku przez żołnierza 3. lub 5. DPanc. SS.

znalazłem ostatnio nieśmiertelnik w dość dziwnym miejscu, bo na działkach w moim mieście. Jest nieźle uszkodzony tzn. są 2 połówki ale prawa strona wygląda jakby się paliła. A z lewj jest mocno zniszczona i mało można z niej odczytać. Próbowałem szukac jakdyby modelu tego nieśmiertelnika w internecie, ale nie mogę znaleźć, pomóżcie!

• Create New...

Important Information