Skocz do zawartości
  • 0

Odznaka strzelecka


HU13ERT

Pytanie

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wątek odrodził się po latach to i mam pytanie co do tej broszki. Mam pomysł ale nie chcę sugerować.
Stan po wyjęciu..obecnie prezentuje się znacznie lepiej;)
A co do stopnia i koloru to też się spotkałem ze stwierdzeniem , że srebro to III stopień. Ale jak Rosja długa i szeroka...
Pozdrawiam.
Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to jednak srebro to 3 stopień. Natomiast te złocone lub wykonane z żółtego metalu (mosiądz, brąz) to 2 stopień. Zastanawia mnie tylko fakt że te 3 stopnia (wykonane z białego metalu) są o wiele rzadziej spotykane od 2 stopnia (wykonanych z zółtego metalu) Skoro 3 stopień był łatwiejszy do zdobycia powinien być bardziej pospolity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ww2.ru/category.php?id=3&sort=0&p=1
Popatrzcie sobie na tą stronę. Podają na niej że te zwykłe złocone to piewszy stopień , srebrzone drugi a brąz trzeci. Chyba w samej Rosji panuje niezłe zamieszanie z tymi odznakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z książki prezentowanej przez Fiodora

Odznaczenia niższych rang z wzorowe strzelanie i ocenę odległości na oko

524.Odznaka za wzorowe strzelanie jest trzystopniowa/rozdz.VII/
Uwaga:Niższe stopnie odznaki za wzorowe strzelanie nie są eliminowane przez otrzymanie wyższych;nosi się jedna pod drugą - wyższy stopień nad niższym.
525.Wzorowych strzelców aktywnych i zapasowych jednostek wojskowych i uczelnianych piechoty,a także pieszych kozackich uhonorowanych tym tytułem:
a/za pierwszym razem/choćby w trakcie pierwszego roku służby/ nagradza się trzecim /najniższym/stopniem odznaki za wzorowe strzelanie;
b/za drugim razem nagradza się drugim stopniem odznaki;
c/za trzecim razem nagradza się pierwszym /najwyższym/stopniem/ odznaki.
526.Wzorowych strzelców aktywnych i uczelnianych kawaleryjskich i konnych kozackich jednostek,jednostek inżynieryjnych i technicznych,związanych z wojskiem jednostek obozowych,jednostek miejscowych piechoty i kozackich podoodziałów i flotylli wojennej uhonorowanych tym tytułem:
a/za drugim razem /choćby nie w drugim roku służby/nagradza się trzecim stopniem odznaki za wzorowe strzelanie;
b/za trzecim razem - nagradza się odznaką drugiego stopnia;
c/za czwartym razem - nagradza się odznaka pierwszego stopnia.
527.Nagrodzeni odznaką za wzorowe strzelanie pierwszego stopnia spełniający warunki przewidziane dla tytułu wzorowego strzelca nie otrzymują innych osobnych odznak.
528.Nagrodzeni odznaką za wzorowe strzelanie nie są tej odznaki pozbawiani także wtedy,gdy nie spełniają warunków ustalonych dla wzorowego strzelca
/inne tłumaczenie - co do sensu przepisu:brak tytułu wzorowego strzelca nie stoi na przeszkodzie nagrodzenia odznaką za wzorowe strzelanie/.
529.Przy awansie na oficera zachowuje się prawo noszenia odznaki z a wzorowe strzelanie - najwyższej z otrzymanych.Zmniejszoną odznakę nosi się na lewej stronie piersi wg.ustalonej dla odznak kolejności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja odznaka to I stopień wersja ażurowa dla niższych stopni. Na zdjęciu masz moją w wykonaniu pełnym". Trafiłem w sumie ze 30 odznak strzeleckich. Tylko jedna z nich to I stopień. Pozostałe różnią się sposobem wykonania ale z czego tylko jedna nosi znaki srebrzenia. Myślę że to II stopień. Reszta to III te najbardziej popularne mosiężne. Na tej rosyjskiej stronie odznaka z białego metalu jest opisana jako II stopień http://ww2.ru/category.php?id=3&sort=0&p=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaka nosi ślady złocenia. Wyglada na to, że jednak odznaki miały klasy złotą, srebrna i brazową. Co w takim razie ze stopniami? Kto mi napisze jak rozróżnić II stopień od III?. Czym sie różniły? Odznaki są bardzo popularne. Jak jednak określic stopień ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Wydaje mi się, że w wątku zakradł się błąd. Co do pierwszego stopnia odznaki wszystko jest jasne. Jednak drugi z trzecim są zamienione. Odznaki II stopnia były srebrne. Wykonane z białego metalu lub srebrzonego mosiądzu. III stopień to te zwykłe wykonane z blachy mosiężnej lub brązowej. Kiedyś spotkałem się z opinią, że każdy stopień miał trzy klasy złotą, srebrną i brązową. Nigdy jednak nie widziałem odznaki I stopnia w srebrze. Zawsze są złocone. Odznak II i III stopnia jest bardzo dużo odnian wykonanych przez wielu producentów. Generalnie jednak to te wykonane z białego metalu lub srebrzone są odznakami II stopnia. Czekam na wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie