Jump to content

sztandar 144 kaszirskiego przekazany


Frozzer

Recommended Posts

sztandar 144 kaszirskiego pulku piechoty znaleziony na terenach bitwy tannenberskiej, i o ktorym byl niedawno artykul w odkrywcy zostal przekazany do warszawy, na zamek krolewski. beda prowadzone zabiegi konserwatorskie, a nastepnie planowane jest przekazanie sztandaru rosjanom

chlopaki za znalezienie dostali dyplom :) i przymknieto oko na prowadzenie poszukiwan bez zezwolenia ;).

byla rowniez skromna wypowiedz Izabeli Kwiecinskiej oraz kilka zdan o okolicznosciach odnalezienia sztandaru wypowiedzianych przez Rigiela.

to wszystko w tvp3 regionalna w wiadomosciach olsztynskich.

mysle ze to troszke malo, chlopaki dajcie szersza relacje z calej uroczystosci, oraz jakies zdjecie dyplomu :D

poza tym gratulacje za fachowe podejscie do sprawy. sztandar to jednak sprawa honorowa, i postapiliscie w 100% slusznie, tak jak sie powinno postapic

pozdro i do zobaczenia w lesie!

michal
Link to comment
Share on other sites

Przecież to wydarzenie bez mała rangi międzynarodowej, powinno lecieć w TVP1 w wydaniu głównym dziennika - ech, TV nasza publiczna...

Nieco szkoda że nie zostanie w kraju, no ale jak na razie (jeszcze) muzeum I wojny w Polsce nie ma...
Link to comment
Share on other sites

J-23 ja bym nie liczył na zrozumienie u archeologów. Dla nich jesteśmy konkuręcją i większość z nich nie może się pogodzić z utratą monopolu na poszukiwania. A co do tematu sztandaru to naprawdę chłopaki postąpili b. ładnie i niewielu z nas było by na taki gest stać. Tylko pozazdrościć trafienia. A co przekazania sztandaru rosjanom to moim zdaniem tylko w zamian za polskie pamiątki, których mają b. wiele. Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

Witam Panów , a po co licytować coś za coś.Brawo koledzy iż sztandar trafi tam gdzie jest jego miejsce.
Zgadzam sie jak zawsze ze słowami J-23.Może to otworzy komuś oczy.A psełdo poszukiwaczy ludzi bez honoru to w naszej grupie zawsze będzie sporo.Pozdrawiam ale tylko honorowych poszukiwaczy.
Link to comment
Share on other sites

dzięki J23. dokładnie, zgadzam się również z tobą, w naszym środowisku są też czarne owce ale i wśród archeologów nie wszyscy są nam wrodzy. trzeba poprostu rozmawiać i piętnować takich poszukiwaczy/archeologów którzy psują opinię swoim środowiskom. co do tego czy coś w zamian otrzymamy to nie oczekuję teraz niczego ale ktoś powinien zrobić pierwszy krok, pierwszy wyciągnąć rękę.
Link to comment
Share on other sites

Dołączę się z wyrazami uznania. Już nie mogę patrzec na gości którzy, co by nie trafili, pytają ile to może kosztować na allegro. Cenię prawdziwych pasjonatów bo aspekt materialny nie jest dla nich priorytetem.
Ktoś kto robi to za dyplom jest dla mnie KIMŚ.
Pozdrawiam L.
Link to comment
Share on other sites

Witam po przyjeździe z Olsztyna. To co początkowo wydawało się trudne,zakończyło się sukcesem. Grupa olsztyńskich poszukiwaczy przekazała wczoraj sztandar, oficjalnie,w obecności przedstawiciela ministerstwa kultury i olsztyńskiej konserwator zabytków – nieco zaskoczonych obecnością mediów... Cztery miesiące rozmów, negocjacji z óżnymi" instytucjami,faksy, maile... i udało się. Jak już wiecie sztandar został przewieziony na Zamek Królewski w Warszawie, gdzie poddany zostanie zabiegom konserwatorskim. Następnie stanie się kartą przetargową" w negocjacjach, pomiędzy Rosjanami a polskim Ministerstwem Kultury. Takie są plany. Odkrywca" będzie śledził dalsze losy sztandaru bardzo wnikliwie, mimo iż to zapewnienie nie spodobało się zbytnio przedst.MK.,i o wszystkim powiadomimy naszych Czytelników. Najważniejsze jest to, a dla mnie osobiście to największy sukces, że Wszyscy Znalazcy otrzymali zapewnienie konserwator zabytków o udzieleniu im wszelkiej pomocy w legalizacji poszukiwań! Dlatego też mogliśmy z czystym sumieniem przekazać Poszukiwaczom nagrody, które ufundowała firma Rutus" - wykrywacz Solaris"- przy okazji serdecznie dziękuję -i Wydawca Odkrywcy" - aparat cyfrowy. Przyszłe znaleziska, mam nadzieję,od razu zostaną udokumentowane... O szczegółach całej imprezy napiszemy w czerwcowym numerze, w którym również opublikujemy niezwykle interesującą rozmowę z funkcjonariuszen CBŚ(olsztyn),bezpośrednio uczestniczącym w rozpracowaniu słynnej ostatnio sprawy skarbu tysiąclecia.
Pozdrawiam wszystkich
Izabela Kwiecińska
Link to comment
Share on other sites

no i super
wreszcie jakies konkrety, nagrody i podziekowania

a nie tylk osprawy karne i wulgaryzmy w strone poszukwiaczy

mzoe wreszcie czesc ludzi zrozumie ze kieryjemy sie pasja i checia poznawania i odkrywania historii, tej namacalnej. a nie kierujemy sie finansowymi profitami mozliwymi do uzyskania ze sprzedazy znalezisk.

nie kazdemu dane bylo studiowac archeologie, zeby odkrywac historie. i moze stanie sie jasne, ze na odkrycia nie ma monopolu

pozdr michal
Link to comment
Share on other sites

Mało budujące jest jednak to ,że o upominkach pomyśleli nie ci którzy powinni - bezpośrednio zainteresowani - ministerstwo kultury i konserwator zabytków a, że się tak wyrażę, ludzie z branży" tj. Rutus i wydawca Odkrywcy". Reszta juz bardziej budująca.
Pozdrawiam L.
Link to comment
Share on other sites

Dziś nagrodzeni jutro(obym się mylił)pociagnięci za konsekwencje.oczywiscie nie beda szukać sztandaru ale inne zeczy wskażą ich winę.obym sie mylił.I chwała Wam Panowie za ten krok.Pokazaliście ze mozna normalnie .ale czy przeciwnik to doceni?
Pozdrawiam i życze równie obfitych znalezisk.
Link to comment
Share on other sites

Moje gratulacje!!! Spełniliście swój obhowiązek i pokazaliście na co stać prawdziwych ODKRYWCÓW.

Pozdrawiam - z wyrazami szacunku, piryt.

Ps.
Droga Redakcjo, może i Wy ustanowilibyście jakiegoś OSKARA ODKRYWCÓW", który motywowałby do ujawniania znalezisk, a nie ich ukrywania, czy nie daj Boże odsprzedaży za cenę wyrażaną w € czy $.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information