Skocz do zawartości

HIBERNATUS mp40


bruner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kolego bocian i reszta dbających o wizerunek" tylko czego??!! albo kogo?! udajecie super odpowiedzialnych nie mających nic wspólnego z artefaktami minionego okresu po prostu zbieracie stare rzymskie skorupy i jest ok.
Mnie gliniane garnki nie interesują,nie jestem również kolekcjonerem broni! Nie mieszkam z nią pod jednym dachem,nie używam w pracy itd.
Ona jest jak Matejko" i również jak on przechowuje w sobie historię! A co do tego- do czego została stworzona to nie ulega wątpliwości! Ale kol. bocian ile jest rzeczy które nie zostały zaprojektowane w celu odebrania życia, a mimo tego są w historii ludzkości miliony" przykładów na złe wykorzystanie kosy!!!!!!
Dość hipokryzji jeszcze raz powtarzam -TO CZŁOWIEK NACISKA NA JĘZYK SPUSTOWY!!!!!!! Z bronią miałem styczność od dziecka, mam do niej ogromny szacunek i nadwrażliwość w sprawach bezpieczeństwa w obchodzeniu się z nią! Poza tym to fetysz.Nie zboczenie, nie choroba psychiczna po prostu pasja! Ludzie ktorzy to rozumieją, to rozumieją i basta!
Oczywiscie zdaje sobie sprawe,ze nasze sluzby monitoruja temat,choc osobiscie wolalbym by zajeli sie pedofilami,mordercami i chciwymi ch...mi!
Co do mojej egoistycznej natury,to gdybym ją miał, to co niektórzy nie mieli by szansy na wypowiedz w tym temacie.
A jeśli chodzi o łomotanie w drzwi to nie ma sensu, bo i po co?
Jeszcze jedno. POlską tradycją jest juz tworzenie podziemia.Ale to nie wina obywateli, tylko TYCH, którzy wiedzą najlepiej co dla innych jest najlepsze.
POZDROWIENIA DLA ROZSĄDNYCH.:0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bruner!!
Jeśli kolega nie jest kolekcjonerem to do jakiej kategorii pasjonatów kolega mógłby się zaliczyć?
Jak by nie patrzeć na sprawę, też uważam się za pasjonata broni, napiszę tylko że też lubię sobie strzelić, ale z bardziej legalnych wynalazków i jak by to powiedzieć... mniej zardzewiałych.
Co do Pantery, szkoda że kolega nic nie wie na temat miejsca przechowawania, będę szukał dalej, światła moga być wyłączone, ale akumulator gdyby był okresowo konserwowany byłoby ekstra.
Załącznik dla wszystkich głęboko wierzących" w to co inni piszą i pokazują w internecie.
Pozdr.
razdwatrzy5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner, ty...ty..ekshibicjonisto.
Jak widzisz i jak się spodziewałeś odzew jest jaki jest:
prowokator albo dziennikarz, trzecia opcja jak wyżej i proszę nie mieszac do tego Matejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolsawiak
Odpowiedzi kolegów nie powinno chyba sie uznawać za objaw zazdrości czy cwaniakowania (choć pewnie nie jednemu gul" chodzi na widok tego cudeńka) ale może przemawia przez nich gorycz z dwóch powodów (co i mnie męczy po nocach):primo-że nie mozna nijak zalegalizować tego typu fantów chociażby po to żeby się nimi pochwalić na takim forum jak to, secundo-że takie chwalenie wcale nie pomaga naszemu środowisku w znalezieniu konsensusu w sprawie wyjścia z podziemia naszej poniekąd partyzanckiej działalności. Sam znam człowieka który przy kazdym odrestaurowanym Mauzerze płacze jak dziecko gdy musi go nawiercić albo oddac na deko...Ale cóż...tak to już jest...możemy tylko pokrzyczeć...i czekac do wiosny!
Pozdrawiam. Hubert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego karolsawiak i bruner.

Właśnie takie podejście do sprawy to wybitne świadectwo myślenia tylko o sobie.

To dawanie do ręki przeciwnikom poszukiwaczy mocnych argumentów.

karolsawiak to nie zazdrość i cwaniakowanie ale nie bez powodu większość krajów ściga posiadaczy broni bez zezwolenia i widać więcej mądrych głów stwierdziło że tak jest bezpieczniej dla obywateli niż kałach albo MP40 w każdym domu. Widać albo jeszcze pewnych spraw sobie nie poukładałeś albo to przywilej wieku taka beztroska.
Jak można zazdrościć komuś MP40 no proszę Cię.
I nie mówcie mi że Wy wychowaliście sie na broni i z bronią w kołysce bo to nie zmienia faktu że jest to nielegalne.
I jednoczesnie nie robi z Was specjalistów od broni i innych zabawek.

Miejscem broni jest muzeum a nie mieszkanie gdzieś w bloku.

I kto jest na tyle mądry żeby pisać na publicznym forum że posiada sprawny MP40.
Albo prowokacja albo faktycznie zbieranie materiału do artykułu.

Na tym forum nikt nie będzie pochwalał czegokolwiek mogącego zaszkodzić poszukiwaczom. Broń służy do zabijania i to nie takiego jak w Mortyrze na ekranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy psy wiesza na Brunerze ,a nikt mu nie pogratulował,same głosy krytyki.

Fakt -pisanie że sprawny + pudełko ammo to troche nie na miejscu ,ale wiadomo -nie każdy czytałregulamin.Nie lepiej byloby by jedna osoba napisała doi Brunera żeby uważał,a nie od razu j...cie go jak jakiegoś donoisiciela?
Proponuje dział/galerię moje zdekowane w pełni legalne fanty" -chętnie kilka zdj dodam i poogladam inne kolekcje,lajtowo i bez kłótni . Do swopjego posiadam zaświadczenie o dezaktywacji z kwietnia 2004 wiec nie krzycvzcie cobym sie powiesił od razu...
P{ozdrawiam Towarzysze i badźcie wyrozumiali dla ludzi co pokazujaznaleziska i pozytywnie nas nakręcajaprzed wiosennymi wypadami do lasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol zrozum jedno. Musi być zdecydowany sprzeciw takim postom chociażby dla tego żeby odpowiednie czynniki zobaczyły że poszukiwacze to dojrzali ludzie zdający sobie sprawę z pewnych rzeczy.

Nikt brunera nie uważa za donosiciela ale za nieodpowiedzialna osobę która nie wiadomo co próbuje w ten sposób osiągnąć.

Jeżeli człowiek ma jak pisze do czynienia z bronią nie od dzisiaj to tak samo zdaje sobie sprawę z nielegalności tego co robi. Więc mamy prawo sądzić że intencje jego postów to niekoniecznie tylko chęć pochwalenia się fantem.
Nikt nie wiesza na nim psów.
Czasami wystarczy pomyśleć nie tylko o sobie.

Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć że nie ma szybkiego sposobu zmiany prawa. Nie mamy tak dużej siły przebicia, nie mamy partii, nie jestesmy jako poszukiwacze nawet w stanie zrobić własnego kodeksu lub zebrać się w stowarzyszenie. Czyli nie ma szans na wymuszenie czegoś jako silna grupa.
Więc pozostaje grzeczne mozolne drążenie. I sprawienie żeby prasa miała jak najmniej pożywki w postaci sensacji o ładunkach nuklearnych trzymanych w piwnicach, mafii strzelającej z broni wykopanej w lesie przez posuzkiwaczy. Najpierw nie dajmy powodu do zarzutów. Mając czyste konto będzie łatwiej prowadzić jakiś dialog. Same krzyki i pykanie w klawiaturę nie wystarczą. Zacznijmy zmiany od siebie i myślmy o innych. Takim myśleniem jest zasypywanie dołków po sobie żeby nie było oskarżeń o niszczenie lasów. Takim mysleniem jest podkreślanie na każdym kroku że nie bawimy się wykopanymi materiałami wybuchowymi. Takim myśleniem jest zachowanie cienkiej granicy między rekonstrukcjami a żartami w postaci filmików o hitlerowcach i Oświęcimiu. Takich przykładów z codziennego życia są setki.
Pomyślmy jak to inni odbiorą i jakie im dajemy argumenty do ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol a co bylo z jednym znajomym z NSoli?
mial kupe sprzetu powierconego z zasapwanymi lufami itd.wpadlo mu na chate AT i wiemy jak sie dla chlopaka skonczylo:(
nie dosc ze dostal zajebisty mandat zawiasy itd to zrobiono z niego posiadacza materialow wybuchowych itd co bylo bzdura.a z tego co wiem nie chwalil sie i siedzial cicho...skad smutni panowie sie dowiedzieli?niewiadomo do tej pory...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian,przyznaje racje.
Co do Kaszy z Nowej Soli to juz takie legendy o nim idą że nie wiem skad on nabrał tyle towaru.Miał kilka rur od panca, jakiś niewybuch ,ale fajnego towaru o ile mi wiadomo nie było.Nawet piszczałke mu zostawili ;-) .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian: Jak można zazdrościć komuś MP40 no proszę Cię"
Wiesz co?Chyba najwyższa pora żebyś forum zmienił bo tu nie pasujesz wyraźnie.
Nie pierwszy raz obserwuję Twoje wypowiedzi i nijak nie mogę zrozumieć dlaczego zajmujesz się forum odkrywcy a nie np. ciekaweksiązki.pl .
Nie znam Cię i nie wiem kim jesteś i czym się zajmujesz ale rozwala mnie na proszek Twój tok rozumowania. Czy Ty nie widzisz, że 99 przecinek nie wiem ile procent postów jest tu niezgodne z prawem? Może założysz forum fotograficzne albo dotyczące książek historycznych?
Wykopki-nielegalne, znaleziska-nielegalne, zdjęcia posiadanych, znalezionych fantów-nielegalne, wiedza o rozbieraniu niewybuchów-nielegalna, leśne groby-nielegalne..
To co się przyburzasz jak ktoś pokazuje fotę własnego MP?
Nie zazdrościsz?To pewnie w monetkach siedzisz.Nie ma się co cieszyć-ich poszukiwanie, znajdywanie i zatrzymanie też jest nielegalne. Więc wszystko tutaj to woda na młyn dla zwolenników chorych przepisów? A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie-pasja poszukiwacza to pasja poszukiwacza a nie mordercy-strzelca w supermarkecie.Tylko niektórzy jak widzę nie rozumieją tego.Opanujcie się...
sloma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak kilka zlomow" wyciagneli...m.in. mg,mp,98k,ppsz,jakies czesci itd.ale wszystko bylo powiercone i pospawane.nierozumiem tylko jednego jakim prawem zabrali mu helmy?a kilka mial naprawde b.ladnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoma dał do pieca,ale podoba mi się . Jak ktoś boi sie że dostanie mandat to od razu proponuje zacząć zbierać znaczki a nie militaria . Co do tego słynnego artykułu,jak ibył tez w ?Onecie na www to dziennikarzyna ,kompletny laik pisal o broni tak jak murzyn o zimie na Syberii której nigdy nie widział ,jeno lodu z lodówki polizał i nie ma co sie przejmować pismakiem co spłodził na kasu kilka linijek.Większosć z nas i tak będzie robiłą swoje ,a takie nagonki ja kan brunera tylko sprawią że nie będzie juz an co popatrzeć na forum,chyba ze na legalne guziki od mundurów. Pisanie ze wali na ostro i ze gratis paczka ammo to nie na miejscu,ale fotki każdy lubi popatrzeć,a samozwańczych weryfikatorów cudzuch wypowiedzi,ochotniczych nauczycieli etyki zapraszam do Domu Gospodyń Wiejskich ,niech tak daja upust swej twórczosci.
Zbieranie militariów jest na pograniczu z prawem i moze też to dodaje uroku rozkopywaniu sciółki leśniej pod groźbamandató ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloma1 przeczytaj jeszcze raz ten wątek i drugi raz dla pewności że zrozumiałeś całość problemu. I daruj sobie sarkazm.

Problemem nie jest MP40 ale sposób prezentacji i myslenie o własnej ...plecach...

Karol tu nie chodzi o strach i zbieranie znaczków ale o prowokowanie określonych sytuacji. Za nic nie łapie jaki jest sens uzewnętrzniania się publicznie z takimi fantami po czym potem jest płacz i zgrzytanie zębami że zczyścili komuś mieszkanie i ma zasmarkaną kartotekę. A media maja pożywkę, że każdy" poszukiwacz i kolekcjoner to morderca, domorosły saper i mógł wysadzić 15 pięter jednym granatem.

I bardzo krótka jest droga od paru artykułów w gazetach do podjecia tak medialnie nośnego tematu przez jakiegoś osła posła i zrobienie zadymy z piętnowaniem poszukiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku..a, Panowie, pasek na oczach przy wykopanej czaszce, giwera w futerale na skrzypce, może jeszcze miny talerzowe pod kołami komendanta i już nigdzie-nigdy-nikomu-nic-nie pokażecie.Ciśnienie na objawianie swoich zbiorów czyli dzielenie się z innymi jest jak najbardziej normalne ale tutaj jest Polska i jeden 'Wallen-rod' nic nie zmieni.

Wszystko co z eksploracją związane jest z punktu nielegalne gdyż właśnie tak nas widzą 'czynniki' jak kolegę z czaszką a posłowie na podstawie medialnych niekompetencji oczami wyobrażni taki właśnie futerał.

Jeśli coś ma się zmienić to ogląd olbrzymiej grupy pasjonatów którzy własnie dzięki świadomej, podkreślam świadomej pasji kulturowo zasilają czasy miernoty i bezhołowia,trzeba budować od podstaw.

Po 50 latach PRLu zmontowano obraz niechcianego,podejżanego telepiącego się ze swoimi dziwnymi 'gratami' niebezpiecznego człowieka, a nie pasjonata-ostoi pewnych prawd czy wartości. Właśnie, jesteśmy już tylko pasjonatami, kiedyś to się nazywało inaczej.

Więc nie dawajcie powodów aby pochrzaniony skorumpowany system wartości w czasach zorganizowanej przestępczości i przekrętów na niespotykaną skalę widział tylko faceta z paskiem na oczach i futerałem na skrzypce (fajny pomysł:)gdyż i tak nic innego dzisiaj nie widzi i nie zobaczy do kiedy także dzięki Wam przypomni sobie że był kiedyś pewien kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dziwnie i śmiesznie brzmią słowa Wszystko z uszanowaniem mogily wróciło do dołka" na tle takiego zdjęcia. Ale skoro uszanowaniem mogiły człowieka jest robienie sobie fotek z jego szczątkami.

Idealna fota na pierwszą stronę gazet z dopiskiem Dbałość o mogiły czy hieny wywożą samochodem kombi szczątki z okolicznych grobów w celach odprawiania satanistycznych obrzędów" - może bardzo przejaskrawiony przykład ale sam zobacz ile kupy mozna narobic taką według Ciebie niewinną fotką wyrwana z kontekstu. A gdzie potem zamieścisz sprostowanie? Bedziesz pisał na gs-białystok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie