Skocz do zawartości

lotniskowiec Graf Zeppelin


Gość pefu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem negatyw z zdjęcia 2007-10-05 22:53:00.teraz będzie lepiej wytłumaczyć o co chodzi na tym zdjęciu.
Jak pisałem wcześniej sowieci zaplanowali testowanie zniszczeń dokonanych różnymi metodami.
Ustawiali na pokładzie bomby na stojakach (zdjęcie z 2007-10-05 23:42:00 )
dokonując kolejnych eksplozji i analizowani zniszczenia ( stąd jest obszerna dokumentacja ). Zdjęcie przedstawia burtę Graf Zeppelin po trafieniu torpedą.
Na burcie Graf Zeppelin wymalowali skalę ( na zdjęciu z prawej stronny zaznaczyłem strzałką ) która umożliwiała dokładniejszą analizę.
Strzałka z lewej strony wskazuje miejsce trafienia torpedy w bąbel przeciw torpedowy .
( reszta zdjęć jeszcze mam w obróbce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiały mnie zawsze dwie rzeczy w przypadku Graf Zeppelina.
Pierwsza to taka: dlaczego niemcy mając jeszcze rezerwę w postaci wystającego dziobu poza pokład startowy nie przesuneli go tak jak brytyjczycy czy amerykanie na własnych lotniskowcach.
Druga: znając pokrętność rosjan czemu tak ochoczo posłali go..rybkom do zwiedzania...
teraz wiem oglądając te zdjęcia...sprawdzali skuteczność własnych środków niszczenia na przyszłość by wykorzystać je na amerykańskich lotniskowcach ...bo raczej umowy sojusznicze mieli głęboko gdzieś..ot takoj narod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z 2007-10-05 23:05:00 to jakiś aliancki chyba eskortowy tonie, gdzieś to zdjęcie już widziałem, może odnajdę. A tak w ogóle to super zdjęcia Woodhaven.
A co do Rosjan, mieli go zatopić to zatopili, nie ma się co czepiać, że go wcześniej odpowiednio przetestowali". Amerykanie nie takie okręty estowali" przy próbach broni jądrowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22,03,1937
Dzięki mam sporo zdjęć które chciałbym Wam pokazać ale staram się niektóre poprawić by lepiej cos było widać. Tak że spokojnie poczekajcie nie wklejajcie zdjęć dopóki nie skończę gdyż nie chciałbym dublować zdjęć, drugiej strony wiem ze robię to chaotycznie ale miejmy świadomość ze to na naszym forum pokazują się unikatowe zdjęcia
Graf Zeppelin nie był już nową jednostką a postęp w uzbrojeniu poszedł daleko do przodu

Podstawowym problemem były zniszczone turbiny, choć łudzono się że uda się wyremontować co najmniej dwie z nich , co zapewniało by prędkość około 25 węzłów
zabierał za mało samolotów 40 szt
niewielki zapas pływalności w razie ewentualnych uszkodzeń,
opancerzenie i stopień ochrony pozostawał y wiele do życzenia
brak specjalistycznego wyposażenia .. katapulty Niemcy sprzedali Włochom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie