Skocz do zawartości

Pantera , wraki , gdzie - spis zestawienie


marecki.

Rekomendowane odpowiedzi

sdkfz251 nadal stoi i stać będzie prace nawet się posuneły.Mam nadzieie że wkrutce pojeździmy, będe mógł porównać z ROZI! Naszczęście MWP jakby znormalniało!A T34 dojdzie jeszcze jedno składamy właśnie następnego 1944r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tego ostatniego zdjęcia. Co ta Pantera ma na burcie?
Niby jest to Panthera D, ale nie wiem dlaczego tam są naspawane takie cwaniaczki". Skojarzyły mi się z tymi które były na Panterze z Nidy. Dobrze pamiętam?

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę na chwilkę do wypowiedzi @ndrew'a
to nasz pantcherturm ze szcecina juz po liftingu , obecnie w depozycie wojskowych zakładów remontowych w Czarnym
http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=111296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki-fajne te twoje fotki Pantherturma.
Ten kolorek to troche za 'wściekły'-może z czasem spłowieje ;)
Jak jest ze zwiedzalnością tego Pantherturma-jest on w jedostce wojskowej czy juz go przenoszą na docelową ekspozycje?

Morena-Tam w Kanadzie to jeszcze Wirbelwind stoi :O


Pozdrawiam
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny bilans, gratuluję @ndrew...
Ze swej strony dodam że nie mamy również w kraju niemieckiej suwnicy remontu czołgów, i niestety tej suwnicy nie zobaczymy w zadnym muzeum bo (uważam ze dzięki Tobie) trafiła na złom. W swoim poscie sie wypowiedziałeś jasno wiedziałem, ale nie powiedziałem bo....." Typowe podejscie psa ogrodnika,sam jestem za cienki by to ugryźć więc lepiej niech trafi na złom"
Zapomnijcie gawędziarze, że dzieki jakiemukolwiek muzem zobaczycie odrestaurowany sprzęt niemiecki, po pierwsze jest to dla nich zbyt drogie, po drugie nie jest zgodne z linią ideową, po trzecie tam pracują ludzie na etatach od 8.00-16.00 i koniec. Ja ostatnio jechałem do kolegi do Paryża by zdjąć wymiary i zrobić zdjecia brakujących detali w moim sprzecie. Jakie muzeum ma takich pracowników którzy poświecą czas prywatny, lub ma tyle kasy by zapłacić za podróż? Tylko kolekcjonerzy prywatni moga zaprezentować wam profesjonalnie odrestaurowany sprzęt. Moze dożyjemy czasów gdy w Polsce na zlocie podobnym do Beltring, zobaczymy wiele ciekawego sprzętu. Co do Pantery, ja osobiście bym jej nie sprzedał, ale nie z powodów natury ideologicznej (bo to wspólne), tyko wolałbym mieć ten sprzęt niż te pieniądze za niego (kasę można miec zawsze, Panthery nie).
Biadolcie tutaj, użalajcie się a i tak nic nie zmienicie, wymiana kolekcjonerska i handel częściami bedzie istniał zawsze teraz tym bardziej bo praktycznie nie ma granic.
Dzieki wymianie również wy bedziecie mogli zobaczyć jeżdżącego Berghetzera i Hetzera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz popieram powyzsza wypowiedz.
@ndrew, czy jest dla Ciebie jakims problemem aby pojechac do Drezna aby zobaczyc kopuly.
Nie gra roli gdzie jest sprzet, byle byl odrestaurowany i udostepniony, czy to w muzeum, czy na pokazach.
Jak ktos chce zobaczyc to pojedzie, (czy poleci),nie jest to w koncu jakis wielki problem.

Co do suwnic, nie ma i nie bedzie, mieszkalem w Gdansku i nie mialem szansy ich nawet zobaczyc, coz tajemnica, to tajemnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie kolegi R. Lewy"Lewszyk'a taka jest prawda i takie są fakty
zresztą sami widzicie jak odmalowali pantcherturma :))) , zostanę na chwilkę jeszce przy jego temacie mozna go oglądać w godzinach pracy administracji jw , po tych godzinach przez siatkę stoi przy ogrodzeniu koło parkingu , z nowości powiem że wkrutce będzie łoże ( oginał ) niestety niewiem z kąd i po jego renowacji , badż remoncie ( bo niewiem w jakim stanie te łoże będzie ) zostanie zrobiona , lub zrobione stanowisko z bunkrem i napedem który będzie pantcherturma po tym łożu obracał

pzdr !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy-co sugerujesz że miałem iść do muzeum Marynarki
Wojennej i powiedzieć im że 'jakaś' suwnica sobie jest do
wzięcia od zaraz(przypominam że nie chcieli skrzydła do
B-17 które wydobył 'Rekin' bo im nie pasowało do profilu
ekspozycji) a może do...
W sumie bilans wychodzi na minus:nie ma jej ani u
prywatnego kolekcjonera(czy aby na pewno?) ani w
muzeum-zgoda.
Może powinienem się zwrócić do Ciebie i byś coś/kogoś poradził.
Widze że sprowadzasz sprzęty remontujesz-świetnie-tylko
gratulować!
sam jestem za cienki by to ugryźć więc lepiej niech trafi
na złom"-zrozumiałema aluzje ale ja mając 'namiar' nie
powiem ot tak sobie komuś tam albo na forum-potem nagle
zniknie i szukać wiatru w polu.
Wole aby to poszło do sprawdzonej osoby.
Nie chciałbym abyś zarzucał mi złosliwość:
'nie bo już i koniec'.Sam miałem dylemat komu ten namiar przekazać-myślałem że ta suwnica z racji tego że jest w użyciu jest bezpieczna.

Lewy- reprezentujesz na forum 'lobby' prywatnych
kolekcjonerów i forsujesz wolność według zasad gospodarki
rynkowej.Moze masz racje może będziemy mieli w kraju jakąs
dużą kolekcje sprzętów z IIWŚ gdzie każdy bedzie mógł
sobie podziwać-możliwe że to bedzie Twoja kolekcja.
Jak na razie to mam wrażenie że więcej ubywa niż przybywa a większość w tajemnicy (ciekawe czemu skoro legalnie)-> tu bez aluzji do Ciebie.

Przy okazji pytanko:Ta Pantera z Nidy to wyjechała jako
złom czy niemiecki czołg z IIWŚ?->jest subtelna
różnica-nieprawdaż?

Mietek napisałeś że nie ma dla Ciebie róznicy gdzie to
oglądasz-cóż...mam inne zdanie.Raz że nie stać mnie na
wyjazdy do Drezna i myśle że innych tez nie.Poza tym nie chcę aby w końcu wszystko wyjechało bo tak się opłaca.



Pozdrawiam
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ndrew - nie chodzi o to, czy sie oplaca czy tez nie, tylko o to co jest dalej z eksponatami.

Jak sie oglada fotki z polskich muzeow to bodajze gorzej wygladajace eksponaty sa (byly) chyba tylko w muzeum w Sofii.
Pozostale muzea zachodnie (a i np Rosja) - wszystko jest albo pod dachem, albo przynajmniej pod wiata.
Odmalowane (mniej lub bardziej zgodnie z oryginalem), z wyposazeniem zewnetrznym itp.
Zas u nas sa to ogryzki, rdzewiejace, lub tez pomalowane byle czym. Niestety wyjatkow od tej reguly jest bardzo malo.

Tez kiedys uwazalem, iz kazdej srubki i ogniwa gasiennicy nalezy pilnowac jak skarbu narodowego, jedak zmienilem zdanie.

Co do suwnicy, jak by zniknela gdzies w tajemnych okolicznosciach, to moze by sie znalazla, jesli zniknela w piecu to szanse sa male.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jeszcze nikt nie pochwalił się sensacją na całą Europę czyli kolejną panterą z Nidy?????
spieszę zaprezentować w miarę aktualne fotki ( z listopada ub. roku ) tegoż cennego eksponatu.
Prezentowana tu pantera to przecież cenny eksponat na wagę złota i unikat w skali europejskiej" jak mawiał chwilę temu były dyrektor Muzeum Orła Białego w skarżysku.
Dla przypomnienia, a może nie każdy wie, to ta wanna od września 2003 roku wpasowuje się pięknie w glebę własnie w Skarżysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniał bym Obozin koło Starogardu.Gd leżał bok Pantery z kołami Urząd morski prosił o ocenę Rekina zakwalfikowana jako złom trafiła do huty.Były to lata 80te. Rekin ma foty ale cięrzko będzie pozyskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie