Skocz do zawartości

Ciężarówki w WP II Rzeczpospolitej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

A ja mam taką prośbę - czy ktoś jest w stanie pomóc mi zidentyfikować tą ciężarówkę? Charakterystyczne miejsca pozaznaczałem na czerwono. A wiele wskazuje mi na 621 lecz nie mam pewności. Brak jest koła zapasowego, błotnik jakiś krótki, kierownica wydaje się być po lewej stronie. Ale felgi pojazdu są dziwne-zwłaszcza kół przednich-są wklęsłe a we Fiatach przód jest wypukły. Dodatkowo deski skrzyni ładunkowej są trochę jak z ursusa. Nie mam jednak pewności.
makul
PS za nogami gościa opartego o drzwi, na błotniku - jest taka mała skrzyneczka-trochę jak z Ursusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostatnia wersja produkcyjna Ursusa. Nazywał się Ursus A 30. A te dziwne felgi są identyczne z tymi z PF 621 tylko, że zamontowano je w sposób typowy dla Ursusa. Prawdopodobnie Fiatowskie koła zastosowano we wszystkich ciężarówkach tej marki używanych w drugiej połowie lat trzydziestych. Także w starszych Ursusach A co potwierdzają zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski profil komory silnika też wskazuje na PF 618 natomiast nie jest to Ursus A 30 który miał 8 śrub mocujących felgi a PF 618 i pojazd ze zdjęcia mają 6 śrub.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 18:15 05-11-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie