Skocz do zawartości

Ostatnie trafienia - część II


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. mysle, ze nie ma potrzeby zakladania nowego działu... Dla mnie lepiej sie oglada takie tematy w formie jedego postu, co jakis czas ktos cos dorzuca i powstaje ciekawa galeryjka.. a tak.. wszystko byloby w osobnych porozrzucanych tematach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam..
Dzięki koledzy za pomoc. Nie mniej jednak stronka z cechami sreber nie zaspokoiła mej ciekawości, choć przyda się na przyszłość..
Może ktoś jeszcze spróbowałby sie zmierzyć z tym nieszczęsnym kolczykiem..
Z góry dzięki
Pozdro
searcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje trafienia z 2 stycznia tego roku. Może nic nadzwyczajenego to to nie jest ale co ciekawe wyszły z jednego dołka. Wygląda na to że ktoś po wojnie to pozbierał i zasypał. Prosze o pomoc w identyfikacji tego ogniwa od gąsiennicy, łuska chyba ruska 75 mmm.
Pozdrawiam
majster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają, fantów coraz mniej. Kilka lat temu to skrzynki w dużo lepszych stanach zostawiało się w lesie, podobnie rury panzerfaustów, śledzie do celt itp.
A teraz coraz trudniej je trafić. Przynajmniej w mom rejonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi tez przydała by sie stronka z polskimi puncami srebra...
Wykopałem kieliszek srebrny z orłem polskim - nie ejst toi sztuka okopowa tylko kieliszek oficerów w 1939 a ze został znaleziony przy munduzre niemieckim to inna bajka:>
Jestem Ciekaw w jakich latach był produkowany - punce przedstawiają jakby kwiatki ( came główki..) i jedna jest dla moich oczu za mała... jest równierz 800.

pozdrawiam -=OnyX=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wrzuć fotki z momentu trafienia...mg 42 wyczyszczone to chyba każdy juz widział...;)
dziś rzuciliśmy się z zupełnie nową miejscówke..
efekt??!!??:)
heh.. no ja zdekompletowanego naganta,jakieś klamry stalowe wehrmachtu,monety oraz paierośnice radzieckiego żołnierza z 1944 roku która wykonał samodzielnie nasz zdolny chłpoak..hehe..bodryl: bagnety mausera sztućce i inne drobiazgi...no i harry który dziś miał kumulacje..:..odznake NSDAP,krzyz żelazny,orzełek policyjny na czapke aluminiowy orza chwyt do tt wz 33,oraz wiele innych drobnych p[rzedmiotów...niestety bez aparatu:(
nic to! jutro jedziemy tam znowu gmarać tym razem będzie aparat tak więc oczekujcie fotke(przynajmniej taką mam nadzieje:)
pzdr.chiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage miejsce znalezienia(teren przełamania pozycji niemieckich-ale w miejscu gdzie dośc długo siedzieli niemcy) oraz to że była zniszczona(czytaj skopana) można wysnuć przypuszczenie że należała do zabitego lub jeńca który dostał się do niemieckiej niewoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć w tym momencie łamie troche zasade postu(ostatnie trafienia) -to nie moge się powstrzymac aby się nie pochwalić hehehhehehe...tablica z pojazdu..na szczeblu pułku...dla nieświadomych napisze:) Fallschirm.Panzer.Grenadier.Regiment
1 Hermann Goering...ekstremalnie rzadki fant i swieży nabytek w mojej kolekcji:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam fotki mojego kieliszka jak widać orzełek ma postzrepiony ogon i nie ma głowy - widać jej zarys - była z korona. Wie ktoś może co to za kileiszek?? jest ze srebra (800)..

pozdraiwamm -=OnyX=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie