Skocz do zawartości

Ostatnie trafienia - część II


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam to że suwnica pojechała na olimpiadę do chin to jego wina?W Gdańsku wiele osób wiedziało lub chociaz miało podejrzenia co to był za zwierz.Tylko co z tego?Dać ogłoszenie do prasy?Zamówić spota w TV?Póki stała to była chroniona a że prezes pozamiatał to tża zabic prezesa.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ładne fanty ostatnio wytargaliście! Ja odkupiłem od gościa po dobrej cenie pruską szablę wz.1848 i rosyjską szaszkę wz.1881 (rok prod.1916) z pochwą. Pozatym doszło mi kilkadziesiąt fajnych łusek.
Tuna - jakby coś ,to pisz na maila!

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze masz rację, ale przy odrobinie inwencji można było coś wymyślic by ją uratowac od zniszczenia.
Cytuję:

Witam :)
Tak to prawda o suwnicy wiedziałem dość dawno-
a czemu nie rozpisywałem się ?

No cóż wiecie jak jest w naszym Kraju z unikalnymi zabytkami->
Wystarczy wspomnieć sprawę panterki z rzeki
(tej z mocowaniami na bocznym pancerzu) która teraz jest w USA....
Szkoda gadać, taki unikat ,wszystko zgodnie z prawem.... słyszałem że pojechała jako złom(!)
Myśle że ten eksponat panterki jest cenny nie tylko dla 'germanofilów' (prosze tego nie brać zbytnio do serca) ale dla każdego któremu leżą na sercu sprawy polskiego muzealnictwa.To jest powód dla którego nie mówie o takich sprawach.

Ale teraz dość moich wywodów
Poniżej zaprezentuje kilka fotek które myśle przybliżą sprawę 'suwnicy' dla innych Kolegów z forum


http://www.zkm.pl/foto/266b8.jpg

I co? To jest normalne.
Ile ważyła ta suwnica? 10 ton?
10 000 kg. x 0,60 zł. to daje 6000 zł.
Nie można było się z prezesem ułozyć, spróbować cos zdziałać? Lepiej siedziec cicho i czekac az problem się sam rozwiąże. Rozwiązanie znalazło życie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kumam.ja też o niej wiedziałem.wiedziec też przynajmniej z urzedu powinien Koń serwator.I kto z kim miał sie układac?Korumpowac prezesa czy jak?A jak dac to ile?I jakby kto ją kupił na podstawie układu to co dalej?Na półkę ją postawić czy trzymać w piwnicy?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, wiadomo co może konserwator. Wiem co zrobiłbym ja, pojechalbym do Pana Prezesa i zaproponowałbym sprzedaz suwnicy, pewnie nie miała już atestu Urzedu Dozoru Technicznego i dla nich to był tylko problem. Podejżewam że MZK oddało ją za uprzątniecie terenu. Jasne, argument w stylu gdzie by ją postawić i co by z nią zrobic" jest w stylu przysłowiowego psa ogrodnika.
Co do leżacych na sercu spraw polskiego muzealnictwa" to panowie, nie łudźcie się ten ststem jest bardziej niewydolny niż słuzba zdrowia. W tej branży moze przybyc cos nowego tylko gdy jakaś osoba prywatna coś przywiezie z zagranicy, bo nagonka na prywaciaży" spowodowała to że nie mozna nic zrobic ze sprzetem znalezionym na terenie Polski. Dla mnie sprawa tej suwnicy jest większą kompromitacją niż wywóz Pantery, ją bowiem mozna gdzies zobaczyć, chocby na fotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OnyX gratuluję znaleziska.Zastanawia mnie to pośrednie/nie występujące w normalnych war.użytkowania/ położenie zamka.Ta broń strzela z zamkniętego i zaryglowanego zamka.Czyżby przekoszony nabój?.pozdr efes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona stg nie wygląda tak ładnie jak lewa.Mam nadzieję ,że wiesz o sprężynie w sworzniu trzymającym obsadę kolby.Wyjęcie go w stanie nieuszkodzonym wymaga cierpliwości i unikania działania na siłę .Reszta wychodzi raczej bez problemów.Zostało coś ze sprężyny powrotnej?Powodzenia efes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty po umyciu. Stg narazie nieruszany opukany mlotkiem drewnianym na lufie - widac jaki bedzie stan po elektrolizie:) - ale nie mam takiego duzego naczynia... a berettka rtoche rozłozona i wyczyszczona druciakiem - czeka na elektrolice:) Mp specjalnie dla Ciebie mój podpis przy focie:)

http://img156.exs.cx/img156/9359/10041609kk.jpg

http://img64.exs.cx/img64/5266/10041619ry.jpg

pozdro -=OnyX=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie