Skocz do zawartości

archiwum we Freiburgu


drag47

Rekomendowane odpowiedzi

notojeszczebe zpośredni link

http://invenio.bundesarchiv.de/basys2-invenio/main.xhtml;jsessionid=CKcb-0kPCW97CqREl5EkzwAH


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 20:24 15-03-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jednak będzie złożyć zamówienie w tej firmie: https://www.selke-gmbh.de/ Na formularzu kontaktowym wpisuje się sygnaturę, od razu jest podany cennik i regulamin. Tylko nie wiadomo ile stron ma dokument,który chcemy zamówić. Nie udało się mi tej informacji znaleźć w BA-MA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Procedura zamawiania dokumentów:
1) Zapoznanie się z regulaminem archiwum oraz cennikiem.
2) rejestracja na str. www.bundesarchiv.de (zakładka Benutzen >Benutzungsverordnung). Pobieramy, wypełniamy Benutzungantrag i wysyłamy.
3) Zamawiamy przez firmę Selke: www.selke-gmbh.de ,zakładka Archivdienstleistungen, tam pobieramy załącznik (Bestellformular) i odsyłamy.
Cała procedura trwa nie mniej niż 3-4 tyg. Ja swoje złożyłem 1.06 br. ale ze względu na pomyłkę z mojej strony procedura potrwa dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przykładowe koszty przy zam. 23 odbitek czerń-biel A4 150 dpi JPG:
1 odbitka = 0,42 EUR
CD-Herstellung czyli nośnik danych ~5 EUR (nie wysyłają skanów mailem, mimo prośby)
Bearbeitungspauschale tj. opłata manipulacyjna ~5EUR (nie wiadomo jak ją wyliczają)
Postversandgebühren tj. opłata pocztowa 4,60 EUR
Versandverpackung tj. koperta ąbelkowa" 0,87 EUR
Einschreibegebühren 2,50 EUR - niestety nie wiem za co jest ta opłata :(
do sumy kosztów dodany jest VAT 19% i już mamy kwotę końcową.

Jak widzicie nie jest to tania zabawa a przy chęci zamówienia kilkuset lub więcej stron koszta są astronomiczne. Lepiej jest wtedy pojechać osobiście lub poprosić znajomych mieszkających w pobliżu archiwum bo robić zdjęcia papierów własnym sprzętem można za free.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie