Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witaj marek123!!!

niestety nie jest na wymianę a tym bardziej na sprzedaż-mam jedna taką-poza tym mam do niej sentyment-wyrwana ze skupu złomu za 5 zeta:)ale obiecuję jak tylko wpadnie mi w łapki druga taka to dam ci znać.

pozdrawiam tg13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio ze sprzętu kuchennego wytargałem gofrownicę :) Taką na piec z fajerkami. Całość około 6 kg. Zapyziała od grubej warstwy sadzy zmieszanej ze spalonym tłuszczem - swoją drogą dobrze jej to zrobiło, zrdza się jej nie ima. Na pokrywie jakieś niewyraźne napisy. Myślę marka, nazwa producenta itp. Szczotka druciana w ruch i co... Ano przepis na ciasto na gofry po niemiecku :)).
1 KG MEHL 2 L LITER MILCH
6_8 EIER 375 GR BUTTER
1 ...HEFE"
Trzeba będzie wypróbować. Smacznego.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem kiedyś ciekawą manierkę - wszystko jak polska wz.38 ,tylko cycek na zakrętce (ten do łańcuszka) był mniejszy ,no i bicia : Światowid Myszków" ale w prostokącie ,a nie w owalu i rok 1937! Jeśli manierka była wzoru 38 ,to to chyba jakiś prototyp. Pozatym nie było na niej numerów seryjnych ,ani nr. intendentury. Widzieliście takie coś?

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie