Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Zamieszczam tu fotkę kotła. Pochodzi, jak już pisałem z polskiego obozu jenieckiego. Na około było dużo przerdzewiałych polskich menażek, tylko niektóre dało się uratować. Kocioł jest bardzo duży, w swojej skodzinie musiałem kłaść siedzenie,żeby go zabrać. Obok, dla porównania jest noga mojego brata w stroju niezbyt wyjściowym...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjar, aliboż ktokolwiek... Masz może jakieś info lub foto na temat kuchni polowych i termosów używanych przez Niemców w latach 1900-1912? wczoraj wykopałem pokrywki na poniemieckim poligonie z biciami z tych lat... Niezbyt wiem, od czego... postaram się później dać ich foty.
pozd wons.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety fotek nie mam ale mam ok 30 manierek.
3 szt amerykańskich wz10 z 1918,
włoska 1l
włoska 2l
polskie wz38 i wz35
2 szt pruskie z Iwś stalowe,
pruska alu
austriackie emaliowane-2 szt.
austriacka łezka"
ruska szklana
2 szt kokosy
kilka stnadrdowych 0.8 l niemieckich
niemiecka alu 1,2l
czeska emaliowana
2 szt ruskie alu
carska alu Warszawa 1909
węgierska wz35
niemiecka zastępcza
carska alu z 1910 z niemieckim napisem Na pamiątkę epidemii cholery w lazarecie w Stargardzie Pomorskim 1913-1914".
szwedzka stalówka z lat 40 czy 50 -tych
i prawdopodobnie francuska 0,4l (taka jak na fotce u Muslina).
kociołek carski mosiężny, kilka niemieckich wz31 alu, duńska- niestety naleśnik (ale z autografem zdobywcy-ruska), francuska z 39 roku, i dwie kórych nie mogę zidentyfikować- mają uszy nie nitowane a zgrzewane do korpusu, alu- może ktos będzie wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super temat!!!!!!
i tak nie doceniany........

mam sporo sprżetu polskiego z 1939 iniemieckiego z wojny..ale narazie zarzuce to

dwa widelce od polskiego dwuczęściowego niezbednika ( a propo to wzór 1931???)

oba wykopki,różnią sie szerokością raczki

na jednym (sygnowany Myszków 1932)nabite lub wydrapane VKO"- może kotos wie co to znaczy??



pozdrawiam wszystkich zbieraczy szprzetu kuchennego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto moja chluba wsród manierek, niezbyt często spotykana manierka wz. 1935, sygnowana Światowit 1935 i w owalu 1"

do pełni szczęścia brakuje mi tylko orginalnego łańcuszka do niej:)

a może ktoś sięorientuje ile wyprodukowali tego wzoru i dlaczego zaprzestano jego produkcji na rzecz wz. 38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie