Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No to i ja dorzucę coś od siebie. Choć przy poprzednich kolekcjach wypadam bardzo marnie...
Manierki
Polska, 38r.
Niemcy, MN 36
Niemcy, C&C.W.43 (do tej pory nie wiem, co to za fabryka), o zwiększonej pojemności dla oddziałów górskich (?)
Rosja, 1909
Menażka RUS 1911
Kociołek, 96
Jeśli ktoś zna rosyjski to proszę o pomoc w odszyfrowaniu tajemniczych inskrypcji na ostatnich dwóch fantach:) :
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=131446
Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxikasek-teraz mnie olśniło -chodzi Ci o tą niby fińską-porównałem korek z korkiem od manierki włoskiej i masz rację jest taki sam:)-a co do tego czy niemiecka...troszke większa od niemieckich.Ta manierka trafiła do mnie właśnie z takim korkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorian - czyli mieszanie finlandia/niemcy jest możliwe.
Szkoda, iż nie wiedziałem :(, mogłem kupić fińską w pokrowcu bez zakrentki za jakieś 16zł.

Co do fotki powyżej. Czy dominują tam kociołki (wz22?, lub austria)?
Jednak czy żołnierz najbardziej z prawej nie ma ex-carskiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

:) to chyba może być w temacie militarny sprzęt kuchenny". Ta mosiężna tabliczka znamionowa (13 x 6,5 cm) została znaleziona na we Wrocławiu - czyżby niemiecki łup wojenny z 39 roku, przetransportowany do Wrocławia i zniszczony podczas oblęzenia Festung Breslau" ? .. btw... znaleziony bez wykrywacza :)
ps. to moja pierwszy post na forum - witam wszytkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie