Jump to content

tg13

Forum members
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. tg13

  Fotki o Iłży.

  Poprzez forum oraz ten wątek związany z Iłżą chciałbym się zwrócić do osoby/osób która lub które jakiś czas temu odnalazła/y" w lesie rzechowskim koło Aleksandrowa większą ilość nieśmiertelników żołnierzy 12 Dywizji Piechoty poległych w dniu 9 września 1939 w Bitwie pod Iłżą, a zakopanych tam ponownie po ekshumacji w 1948 roku. Być może tu zaglądają. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, nadarza się pierwsza od 1948 roku okazja do przywrócenia imion i nazwisk przynajmniej części z 139 poległych żołnierzy Wojska Polskiego spoczywających obecnie bezimmnienie (poza kilkoma wyjątkami -a których nazwiska są znane dzięki grupie pasjonatów z Ostrowca) w zbiorowej mogile na cmentarzu w Grabowcu.Jest to też okazja do właściwego upamiętnienia tych żołnierzy i ich poświęcenia w obronie Ojczyzny, na co nie starczyło czasu zaraz po zakończeniu wojny. Wystarczy podesłać fotki lub chociażby wypisane dane osobowe - chociażby anonimowo - dane te pozwolą po weryfikacji przywrócić poległym imiona i nazwiska zamiast N.N. Z góry dziękuje!
 2. tg13

  Fotki o Iłży.

  Deutsche Heldengrab eines Oberst in Ilza Polen.
 3. tg13

  Fotki o Iłży.

  Rast an der Feldküche mit deutsche Soldaten Ilza Polen
 4. tg13

  Fotki o Iłży.

  Kościół parafialny.
 5. Tak czytam i czytam o tych srebrnych. A jak było z posrebrzanymi? Taki wynalazek, zmęczony życiem podobnie jak reszta z tego miejsca, ale ewidentnie widać odpadającą warstwę srebra.
 6. tg13

  Fotki o Iłży.

  Masz rację.Ten z przedostatniego postu to może być jeden z tych które 51 dywizjon stracił do południa 8 września gdzieś pomiędzy Piłatką a Lipą Miklas. Co o tym sądzicie? Kiedyś trzeba będzie uporządkować wiedzę":) może bliżej zimy jak będzie więcej czasu.
 7. tg13

  Fotki o Iłży.

  Piłatka i grób płk. Ditfurtha (pierwszy od prawej).
 8. tg13

  Fotki o Iłży.

  I z tego samego zbioru fotek - klasyczne" ujęcie na Iłżę ze wzgórza zamkowego.
 9. tg13

  Fotki o Iłży.

  Bodziu->ciekawa fotografia niemieckich grobów na wzgózu zakmowym. Według świadków ekshumowane wiosną/latem 1940. I kolejna fotka z ebaya preznetująca wzgórze zamkowe- 1939 rok?
 10. tg13

  Fotki o Iłży.

  Opisane jako Panzer vor Lubjenia"
 11. tg13

  Fotki o Iłży.

  Poszukuję kontaktu do właściciela tej fotki.
×
×
 • Create New...

Important Information