Skocz do zawartości

Polski chlebak wz .33


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba odpruć, paski parciane z klapy, i wszyć skórzane-w odpowiednie miejsca (najlepiej pozyskac je z troków). Zamienić zapięcia parciane w chlabaku , na skórzane. Skrócić haki mocowane do pasa głównego oraz zmienic zapięcie paska ptrzekładanego przez ramię. Niestety szczegółowo. Nie opiszę Ci szczegółów technicznych, bo taką przeróbkę robił sobie mój brat, ja tylko wiem co wymienił. Postaram się poszukac zdjęcie jakie robił chlebakami-z odnościkiem do pudełka zapałek :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób przeróbki czeskiego na wz.25 czy wz.33:
1. kupić zapałki i benzyne
2. polać benzyną chlebak czeski
3. podpalić
4. zapomnieć
5. poszukac oryg. chlebaka polskiego
6. kupić materiał i okucia na polski chlebak
6. zrobić formę i uszyć nowy
7. gotowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zajrzyj na aukcję http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=31095575
masz tam dobre fotki chlebaka. To jeszcze nie wykrój ale warto je sobie obejrzeć. Też przymierzam się do szycia. Jestem w lepszej sytuacji, mam wykrój i miałem w ręku oryginał. Co do zbierania materiałów to wg. moich przymiarek potrzebne są: plecak kostka (współczesny) - materiał, trzy komplety szelek do tego plecaka - klamerki i pasek do chlebaka LWP. Mnie kosztowało to 30 zł. Acha i kawałek drutu i zacięcia do jego wyginania na haczyki.Tak jak oglądałem oryginał to jego uszycie nie powinno być trudne nawet dla osoby niezbyt obeznanej z maszyną do szycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsmol- no nie wiem cos tu jest chyba kombinowane, jak juz mówiłem czegoś takiego we wrzesniowych nie widzialem, układ szlufek podobny do tego z niemieckiego chlebaka..a może wylorzystywany był przez Wehrmacht(to tylko moje przypuszczenie)


a propo zagadnienia- czy chlebaki wz.33 i w jakim zakresie były wykorzystywane przez LWP po wojnie??

pozdrawiam tg13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, zbyt ogromne braki w wyposarzeniu i chwilowo jeszcze wiekszy brak czasu. Moze bede na zlocie poszukiwaczy w Toruniu ale to sie jeszcze tez zobaczy.
a jak by sie te wykroje znalazly to bym byl bardzo uradowwany
Pozdrawiam
Red alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie