Skocz do zawartości

Okolice Konina, Koła, Kłodawy - czy coś tam w ziemi zalega.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 416
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Widze, że nie pozostaje mi nic innego jak wygrzebać z kieszeni te marne 1900zł i samemu spróbować go ratować.Tyle tylko, że jak dotąd nigdy tego nie robiłem i jak wezme się do tego od dupy strony to zamiast pomóc mogę mu zaszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki. Że jeszcze takie żeczy jeszcze są na powierzchni naszej zeimki i to tak blisko mnie. Podbudowało mnie to bardzo. Silniczek niczego sobie. Ale mocno rozszabrowany.Zbyt wiele to z niego nie zostało. Super że znasz miejscówke, gdzie leży reszta gratów od tego F.W. Jak tylko przyjdą roztopy i ziemia rozmarźnie radze wykopać to co z niego zostało. Jak byś potrzebował pomocy w kopaniu to pisz z kutna mam 20 min. jazdy do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris.Jak tylko będe coś organizował na pewno dam znać. Każda para rąk się przyda.Wiosną chyba nic z tych wykopków nie wyjdzie bo pole obsiane zbożem. Dopiero po żniwach będzie możliwość wejścia na to pole.Masz może jakiś wykrywacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam czasami w Kutnie,w BASF-ie i myśle ,że dobrze byłoby się spotkać. Ty masz sprzet ja pare ciekawych miejsc do sprawdzenia.Może razem coś wymyślimy. Czy ten Twój SMĘTEK wywąchał by coś dużego na głębokości ok 2 metry pod powierzchnią ziemi? Mam na myśli sprawdzenie terenu przy lini kolejowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o zweryfikowanie informacji o potworku.Nie daje mi to spokoju.Był na 100%, potwierdza to wiele osób a nikt nie kojarzy żeby został wyciągnięty chociaż na tym forum pojawiła się taka informacja. Tak, aura zdecydowanie niesprzyjająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, jednak informacja co do okolic torow niezbyt precyzyjna z mojej strony, za co przepraszam - pisalem ze nie ma. Wynika ze albo nie wyciagnieto albo byly jednak 2 pojazdy i pocieciu ulegl jeden a 2 zostal w glajdzie. Dotarly mnie sluchy, ze pewnien bardzo znany pan/panowie z naszego kraju ma juz wszelkie wymagane zezwolenia, wlacznie z zabezpieczeniem swiatlowodow biegnacych wzdluz tej linii(zgoda PEKAPE), do podjecia pojazdu zatem zabieraja sie profesjonalnie. Koszt zabawy znaczny, czyli chyba nie ladowano by sie w takie wydatki, bez pewnosci ze warto. Akcja ma sie odbyc na wiosne. POzdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli informacje się potwiedzają. Też mi się o uszy odbiło że pewien Pan K. szykuje się na to miejsce. Z tego co wiem to mają problemy z PKP. I teren z tego co słysząłem i widziałem jest bardzo trudny do manipulowania na miejscu ciężkim sprzętem. Chociaż teraz jest śnieg nakże zbyt dużo nie widać. Mieszkam nie daleko tak więć ta sprawa jest mi bliska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może zamiast p.... bez sensu to pokażcie że sami też coś potraficie zrobić. Wysupłajcie własną kasę i pokażcie na co Was stać ( czyli profesjonalana akcja wydobycia pojazdu pancernego - Stuga? jak mniemam ).
Potem jeszcze następnych kilkaset tysiecy złotych na renowacje i oddać do muzeum aby wszyscy mieli do tego dostęp ( pod społecznym nadzorem !!!).
Bo na razie to plotkujecie jak stare baby na bazarze i koniecznie chcecie podgrzać atmosferę forum.
Mogę was zapewnić, zanim pojawią się głosy linczujące Pana K. jak go nazwaliście, że żadne zezwolenia ( także z PKP ) w tej sprawie nie zostały wydane. Ktoś Was robi w balona albo sami w długie zimowe wieczory wymyślacie takie bzdury.
Temat otwarty, jak ktoś chce, ma ochotę i środki to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby się dobrać do sprzęta ( podobno cały!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak.Przejeżdżam ok 500 m od tego miejsca mniej więcej co drugi dzień i na razie nie widać żadnego poruszenia.Gdyby coś zaczeło się dziać dam znać. TANKIST: co ty taki nerwowy? Wiesz do czego jest to forum? Do rozmów, wymiany zdań, spostrzeżeń itp.Nie mamy zamiaru niczego ani nikogo podgrzewać.Może to o czym rozmawiamy to plotki. Ale chyba jednak nie. W którym miejscu próbowaliśmy zlinczować pana K" i niby jak go nazwaliśmy?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRIS: Kiedy byłeś przy torach? Z tego co piszesz chyba niedawno.Mogłeś dać znać. Poznalibyśmy się, pojechali tam razem,pokazałbym ci ten silnik od FW i miejsce gdzie jest reszta. BORUTA: Jeśli chodzi o temat w Mostkach też może być celnym strzałem.Poświęciłem na to kilka chwil i jest duże prawdopodobieństwo, że coś tam zostało zasypane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubas gdzie ty zauważyłeś że ja sie czymś denerwuję?
grzecznie piszę o tym o czym wiem, a wiem na 100% że żadne zezwolenie nie zostało wydane na wydobycie pojazdu na opisany w tym wątku teren.
To przecież takie proste sprawdzić, wystarczy klika telefonów do odpowiednich urzędów i instytucji, no PKP to już nie instytucja chociaż dotowana przez nasze kochane państwo, czytaj dojne społeczeństwo".
Więc sprawdziłem za Was temat zezwoleń ( a nie piszę że podobno", z tego co słyszałem", dotarły mnie słuchy" - czyje to słowa? )i zachęcam do działania.
Macie jasne na czarnym - nikt nie szykuje się na Waszego Stuga więc do roboty a nie bić pianę.
A jeżeli go nie chcecie wyciągać to napiszcie że nie dacie rady może jakieś muzeum go wyciągnie.
MOB w Skarżysku ma niezłą kolekcję wraków pancernych, jeden mniej, jeden więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK TANKIST.Może rzeczywiście to ja mam dzisiaj zły dzień. Wracając do tematu-z wydobyciem myśle,że bym sobie poradził, z konserwacją to zależy w jakim byłby stanie ale gdybym wpompował w to kilkaset tysięcy i miał oddać to do muzeum które niewiadomo co by z nim zrobiło to nie będe ukrywał-krew by mnie zalała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba wymyslic jak go zalegalizowac
a remont to przedewszystkim trzeba wiedziec co komu
zlecic (np remont silnika )rzeby cie nie oskubali plus wlasna robota a kupujesz to co niezbedne co nieznaczy ze kasy w to nie wpompujesz Rosi kosztowała 60 tys a le to bylo robione na zlecenie remont silnika do 5 tysiecy po kosztach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Grubas. Jak niechcesz by niszczał pod chmurką, a był w muzeum, to zgłoś się do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Napewno wezmą z pocałowaniem rączki".
Pozdrawiam
wars98 :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARS, porażka. Byłem w Poznaniu. Powiedzieli, że mają kilka namiarów na różne objekty ale jakoś do żadnego się nie zabierają. Odnisłem wrażenie iż w ich ocenie jestem CRAZY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubas kiedy gadałeś z Kapitanem bo coś mi się wydaje że mijasz się z prawdą ! Jestem z nimi w stałym kontakcie .
I bym coś o tym wiedział.
Jak chcesz coś wydobyć dla Poznania i twoja propozycja jest uczciwa to pisz na priwa.
W gre wchodzi tylko 100% legal.
pozdr.
Oksio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Grubas. Bo gdyby każdemu tak chcieli zawierzać, to nic tylko jeździliby po Polsce do wraków-widm. Napisz do mnie na maila, to pomogę to załatwić. Znam ludzi. W zwrotnym mailu napiszę wtedy co i jak.
Pozdrawiam
wars98 - Piotr Lewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie