Skocz do zawartości

Grzesio

Użytkownik forum
  • Zawartość

    2 163
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Ostatnia wygrana Grzesio w dniu 11 Wrzesień 2024

Użytkownicy przyznają Grzesio punkty reputacji!

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

1 245 wyświetleń profilu

Grzesio's Achievements

65

Reputacja

  1. Jedna korekta - Blichowo, nie Blikowo. :)
  2. No dobra, to do kompletu pozostała część: Ślub poprzedzony został trzema ogłoszeniami publikowanymi w kościołach parafialnych Imielnica i Blikowo w 25 października (6), 1 (13) i 8 (20) dniu listopada. Pozwolenia uczestniczących osobiście przy akcie ślubu rodziców niewiasty udzielono słownie. Nowożeńcy oświadczają, że umowa ślubna nie została między nimi zawarta. Religijnego obrzędu ślubu dopełnił ksiądz Andrzej Radzicki, administrator parafii Imielnica. Akt ten po przeczytaniu został przez nas podpisany, osoby uczestniczące pisma nie znają. Prowadzący akta stany cywilnego administrator parafii Imielnica – ks. A. Radzicki.
  3. Zaraz przetłumaczył - piszę, że odczytanie ręcznie pisanej cyrylicy to nie jest wybitna filozofia, zwłaszcza, że akty metrykalne są sporządzane według ściśle określonego schematu. W zasadzie największy problem jest z nazwiskami i nazwami zapisanymi transkrypcją fonetyczną w cyrylicy. Działo się we wsi Imielnica 11/23 listopada 1887 roku o godzinie dziesiątej wieczorem. Ogłaszamy, że w obecności świadków Jana Piekurza (?) 57 lat i Franciszka Dziecinnego, 52 lata, rolników zamieszkałych we wsi Mirosław zawarto tego dnia religijny związek małżeński między Janem Kowalczykiem, kawalerem, żołnierzem pospolitego ruszenia, synem Józefa i Marianny z domu Sobieszak, małżonków Kowalczyk, rolników, urodzonego we wsi Kanigowo, zamieszkałym przy rodzicach we wsi Praga, 22 lata, i Ewą Winiarek, panną, córką Stanisława i Franciszki z domu Standur małżonków Winiarek, rolników, urodzoną i zamieszkałą przy rodzicach we wsi Mirosław, 17 lat. No a dalej jest już wyliczanie zapowiedzi itp.
  4. Wniosek z tego, że jestem geniuszem?
  5. Pewnie dalej jest - a ta, sądząc z numeru zamówienia, jest z 1985.
  6. Grzesio

    "Ziemia Kłodzka"

  7. Można też było za tym ustawić projektor, wtedy uzyskiwało się coś w rodzaju telewizora bez konieczności zaciemniania całego pomieszczenia.
  8. Próbowałeś na tym: https://forum.ahnenforschung.net/ W formie "nazwisko, imię, zawód - nazwisko, imię, zawód - itd.". Przecinki pomiędzy nazwiskiem a imieniem użyte są zapewne ze względu na zapisanie ich w takiej właśnie kolejności, iżby nie pomylić imienia z nazwiskiem, o co w specyficznych sytuacjach może być nietrudno.
  9. Lądował z uszkodzonym prawym silnikiem po zderzeniu z ptakami, bez klap, spojlerów i zapewne odwracaczy ciągu. Przyziemił do tego około połowy pasa. Dlaczego tak - to jest dobre pytanie.
  10. Zwłaszcza, że jest tam termin 30 11 96.
  11. Szkoda pluszaków. :(
  12. Tzw. strzelanie odbitkowe.
  13. Czyli luneta do regulacji przyrządów celowniczych - wkłada ją się w lufę, kieruje za jej pomocą lufę na tarczę, a następnie zgrywa z tarczą celownik.
  14. Radziecki podkalibrowy pocisk przeciwpancerny.
  15. Akurat typ pierścienia nie był sztywno przypisany do pocisku - przykładowo 8,8 cm Sprgr. L/4,5 (Kz) mógł mieć dowolne pierścienie - miedziane, KPS czy FES - nie różniąc się oznaczeniem pocisku, a tylko numerem rysunku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie