Skocz do zawartości

formoza58

Użytkownik forum.
  • Zawartość

    96 819
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    30

Zawartość dodana przez formoza58

  1. Podczas defilady w Poznaniu, 11 listopada 1938 roku.
  2. Kotlarz 10 Pułku Strzelców Konnych.
  3. Podoficer sztandarowy 20 Pułku Ułanów.
  4. Uzupełnienie do śmierci porucznika Karczewskiego w 1931 roku...
  5. Przed stajnią plutonu trębaczy 8 Pułku Ułanów...
  6. Sztandar 26 Pułku Piechoty.
  7. Z wręczenia sztandaru 24 Pułkowi Piechoty, w 1922 roku.
  8. Z uroczystości wręczenia sztandaru 9 Pułkowi Piechoty Legionów na rynku w Zamościu, w 1922 roku...
  9. Jerzy Kossak... Z walk 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Pomoc przybyła za póżno.
  10. Jerzy Kossak... W pogoni za bolszewikiem.
  11. Leon Wróblewski... Bój 58 Pułku Piechoty pod Dobuszynem, w 1920 roku.
  12. Leonard Winterowski... Śmierć księdza Ignacego Skorupki.
  13. M. Iwanicki... Ostatni bój pod domkiem drużnika w Zadwórzu.
  14. M.Iwanicki... Na dworcu w Zadwórzu.
  15. Stanisław Kaczor Batowski... Polskie Termopile, bój pod Zadwórzem.
  16. Leonard Winterowski... Patrol.
  17. Pułk podczas defilady, 11 listopada 1931 roku.
  18. Wrócę do postaci kapelmistrza, por. Mariana Dzidka. Z powodu swojej tuszy miał upadek z konia podczas defilady w Poznaniu ( na zdjęciu). Wypadek odbił się znacznie na jego zdrowiu. Drugi podobny wypadek skończył się tragicznie. W 1938 roku por. Dzidek miał poprowadzić połączone plutony trębaczy Wielkopolskiej i Pomorskiej BK w Cieszynie, po zajęciu Zaolzia.Podczas wsiadania , koń się wywrócił. Kapelmistrz mimo to poprowadził trębaczy podczas defilady, ale zaraz po tym został odwieziony do szpitala i tam zmarł.
  19. Ze starej kroniki...Kapelmistrz pułku podczas defilady brygady w 1938 roku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie