Skocz do zawartości

kamsta00

Użytkownik forum
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. kamsta00

  Książeczka wojskowa z 1920 roku

  Dziękuję bardzo, to odkrywa wiele a może ma ktoś informacje o działaniach 18 batalionu saperów? Z wspomnień wiem że pradziadek na początku stacjonował w Grodnie gdzie warunki w koszarach były dramatyczne... Później wspominał o Bitwie Warszawskiej. Wspominał również przygodę na rzece Prypec gdzie prawie utonął, jego jednostkę rozbito i wracał z dzisiejszej Białorusi 4 miesiące.
 2. kamsta00

  Książeczka wojskowa z 1920 roku

  Strona 8 ważniejsze bitwy
 3. kamsta00

  Książeczka wojskowa z 1920 roku

  Strona 10 Przebieg służby, niestety nie potrafię nic z tego rozszyfrować
 4. Witam potrzebuje pomocy przy ustaleniu historii służby mojego pradziadka Józefa Choczaja który wstąpił do wojska w 1920 roku i brał udział w walkach na Białorusi i pod Warszawą. Została po nim książeczka wojskowa jest w niej wiele informacji lecz mam problem z rozszyfrowaniem treści oraz odszukaniu informacji o jego jednostce, dlatego zwracam się o pomoc do ludzi którzy są w temacie. W załączniku dodaje skany książeczki. Z góry dziękuje za przydatne informacje.
 5. Witam. Chciał bym dowiedzieć się więcej o działaniach 36.p.p.l.a w roku 1939 dokładnie w okolicach miasta : Praszka,Wieluń. Szczególnie zaciekawiły mnie wspomnienia plut. Czarnockiego. W dniu 28 sierpnia 1939 roku, jako plutonowy, dowódca działonu, zająłem stanowisko ogniowe zgodnie z rozkazem w pobliżu miasteczka Praszka - 500 metrów od cegielni. W dniu 1 września od godziny piątej rano kolumna czołgów i 16 samochodów z czarnymi krzyżami posuwało się w kierunku Wielunia. Wydałem rozkaz „ognia na wprost” - broniliśmy się do godziny 8:30. "
×

Powiadomienie o plikach cookie