Jump to content

Czlowieksniegu

Moderators
 • Posts

  22957
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Czlowieksniegu

 1. les...

  Ale, że co? Że opinia biegłego sądowego, problemy z odzyskaniem pieniędzy, komornicy, sprzęt z kosza w Tesco, przetarg gdzie nie ma chętnych na odkupienie "respiratorów", to "nic istotnego"?


  No tak, kto Sasinowi czy Szumowskiemu zabroni...

  Choć może masz rację- przy dziesiątkach czy stekach milionów złotych rozdanych przy okazji "Polskie szwalnie" pokazują, że te drobne to mały pikuś i nic istotnego...

  _____________________________________

  Miały być polskie maseczki chroniące przed COVID-19, rząd hucznie ogłaszał uruchomienie programu Polskie Szwalnie. Co jest po ponad roku? Podatnicy wydali na program około 258 mln zł, a wyprodukowane maseczki w większości to bubel, bo dostarczono kiepski materiał. Niektóre z firm zamiast cieszyć się zyskiem, uginają się pod ciężarem długów.

  [...]

  https://www.money.pl/gospodarka/rzadowy-projekt-polskie-szwalnie-to-niewypal-pochlonal-258-mln-zl-a-firmy-tona-w-dlugach-6663582812150528a.html

 2. les

  "Demograficznie, gospodarczo i politycznie Turcja będzie dużym problemem dla Rosji a nawet już jest. Warto z nią współpracować."

  Wow... a ja myślałem, że zgodnie z deklaracjami przewodniej partii narodu, naszymi sojusznikami jest USA i NATO... A tym daleko do sympatii czy współpracy- to Turcja zgłasza sprzeciw przeciw wprowadzenia w życie nowych planów NATO wobec krajów nadbałtyckich...

   

 3. W sporządzonej na zlecenie sądu ekspertyzie rzeczoznawcy, do której dotarł portal tvn24.pl, podkreślono jednak, że "respirator NIE JEST wyprodukowany do wprowadzenia do obrotu i używania na terenie Polski i Unii Europejskiej" i został zaprojektowany "do wentylacji domowej", a przy użyciu "klinicznym" tego respiratora trzeba się liczyć "z pewnymi ograniczeniami".

  "W obecnej sytuacji urządzenie nie posiada gwarancji producenta w Polsce zapewniającej bezpłatne usuwanie usterek, wsparcia technicznego producenta, polegającego m.in. na okresowej aktualizacji oprogramowania, implementacji akcji serwisowych producenta, jeżeli takowe będą wymagane, dostępu do oryginalnych części zamiennych itd." - podkreślono w ekspertyzie.

  Biegły zaznaczył, że w skład respiratorów wchodzą w magazynie cargo elementy, które ulegają zużyciu przez ich długie przechowywanie i "mogą się okazać niesprawne" w dniu instalacji.

  pismo+logo+grzesiek.png

 4. les

  Błagam...

  Wystarczy, jeśli wymienieni przez ciebie Lasek, Miller zastosują się do mądrości Marka Twaina "Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".

   

  Nie mówiąc o tym, że takie wrzutki tudzież cisza Morawieckiego, Błaszczaka, itp itd po otrzymaniu Raportu, świadczą zarówno o Człowieku z obłędem w oczach, jak i wartości merytorycznej tworu pt Podkomisja...

  A sprawy sądowe, to podobnież AM obiecał wytoczyć byłym (?) członkom (?) Podkomisji...

   

 5. les- nie, po prostu durni mamy na stanowiskach... Którzy jadąc w gości, nie wiedzą, jak się gospodarz się nazywa...
  Ale przynajmniej nie należy się dziwić, że później gospodarz czasu nie ma i nie bardzo pali się do rozmów z jednym z "najważniejszych sojuszników"...

   

  PS Ale, pomijając kilka mniejszych państw:

  Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem Federacyjnej Republiki Brazylii Jairem Bolsonaro

  Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem

 6. - W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć. I zapewne jest tak, że są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje - stwierdził prezydent Andrzej Duda w czasie sesji ONZ w Nowym Jorku w dniu wczorajszym ( 21.09.2021 ).

   

 7. les

  Błagam...

  Bez problemów znajdziesz opinie ekonomistów, które pokazały się po tym czymś. Gdzie masz krok po kroku pokazane, na czym fake i populizm tego fałszywego wyliczenia polega.

   

  PS
  Ale masz świadomość, że sam się do tego Polski wytransferowano 1129 mld zł." dołożyłeś? Znaczy się wg przewodniej partii narodu kolaborant jesteś bo z UE współpracujesz...

   

 8. Jego ( premiera Morawieckiego ) przemówienie skomentowała na Twitterze Violetta Porowska. Posłanka PiS nagrała filmik, w którym pogratulowała szefowi rządu udanych negocjacji z Czechami i rozwiązania sporu wokół Turowa.

   

  "Po negocjacjach z Premierem Mateuszem Morawieckim Republika Czeska zdecydowała się wycofać wniosek skierowany do TSUE! Tak buduje się silną pozycje Polski w Europie. Gratulacje Panie Premierze Mateuszu Morawiecki"

   

 9. 418 respiratorów od handlarza bronią, które w lutym zajął komornik, miało zostać zlicytowane we wtorek. Na licytacji nie pojawił się jednak ani jeden chętny. - Nikt nie chciał tego szmelcu. Te respiratory nie mają gwarancji producenta, nie mają zgody na użytkowanie w Unii Europejskiej i co najważniejsze nie są do użytku w warunkach szpitalnych.

   

   

 10. Balans

  A jakie to ma znaczenie, gdy w ramach spełniania obowiązków i teoretycznie zdroworozsądkowego działania stoi napisane

  "Mnie kasjer zwrócił uwagę na brak maseczki..."

  Przecież potomkowie husarii spod Wiednia nie muszą...

 11. les

  "...Bohumil Boček, szef sztabu czechosłowackiej armii. Nakazywała ona zająć polskie miejscowości na terenie Kotliny Kłodzkiej oraz tereny położone między Raciborzem a Głubczycami."

  Tak, tak- ewidentnie mowa jest o całym Dolnym Śląsku i Wrocławiu...

   

×
×
 • Create New...

Important Information