Skocz do zawartości

Falsy


woyta

Rekomendowane odpowiedzi

Kopijnik czy o srebrzonych kopiejkach mówiąc miałeś coś takiego jak ta 10 na myśli? Po przemyciu płynem do srebra to co srebrzone ładnie błyszczy i nie jest wytarte ale gdzie zeszło to trochę na cynk wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Wczoraj znalazłem taka monetkę. Z tego, co udało mi się dowiedzieć to jest to 10zł z 1933r tzw. Głowa kobiety". Jak widać jej stan pozostawia wiele do życzenia, podejrzewam że to fals. Jednakże tam gdzie powinien być znak menniczy majaczy jakiś znaczek, niestety stan monety uniemożliwia jednoznaczne stwierdzenie. Podejrzewam, że jest to fals, ale proszę o opinie ekspertów oraz o poradę jak oczyscić to biedactwo ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
To dzisiejsze trafienia, destrukt falsa 20 groszówki (oczywiście po lewej), w tej samej technice i z tego samego materiału mam jeszcze 1zł 1929 (z tego samego miejsca zresztą przyniesioną). Wrzucę fotkę tej złotówki w wolnej chwili, pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Krank zobacz mojego wróbla bardzo podobna technika wykonania i materiał, ale Twój trochę gorzej podrobiony"- albo inna stajnia albo poszli na ilość nie jakość... Trudno ocenić... ale po moim wydaje się że z epoki... Tak organoleptycznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie