Skocz do zawartości

Falsy


woyta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
alu jest lżejsze i inaczej koroduje.
PS. Spokojnie zjedziesz karpik nawet lepsze egzemplarze, bo tak jak pisałem zawierają 30% srebra w ten sposób, że 70% miedzi jest w środku, a te 30% na wierzchu, aby uzmysławiać ówczesnym ludziom że mają sreberko w ręku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, ale oczywiście mogę się mylić.
Monety srebrne są ze stopu ze srebrem. Nie są z czystego srebra. Niektóre srebrne monety rzymskie miały nawet 0,02% zawartości srebra, a jak miały 5-10% to już było dużo.
Wyobrażasz sobie pokrycie monety 0,02 srebra, a w środku miedź?:)
To o czym piszesz, to też byłby fals.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fals? Tak samo jak boratynki, tymfy i inne falsy :-)
No jak Kazik bił miedziane boratynki, to zapewniam cię, że posrebrzane (dosłownie posrebrzane) szelągi jego brata CAROLVSA naprawdę nieźle wyglądały, choć dzisiaj trafiają się starte i bardzo starte. Zalewała nas posrebrzanymi szelągami Krystyna Waza itp. przypadki. Nie mówiąc o tym jak Hohenzollern przejął oryginalne stemple Augusta III Sasa i ten dopiero nawywijał. Cóż tak było. Fakt naoczny na 3 krajcarówce, gdzie po przecięciu krążka nastąpiło rozwarstwienie blach. Przy tym krążku zapewne jest podobnie. Każdy oszczędzał na kruszcu bo było go mało, a był to jednocześnie czysty zysk :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam taką oto historyję: SAP bił po reformie monetarnej dobrą monetę. Prusaki jak widzisz oszukiwali :-)
Doszło do tego, że dobre monety SAP Prusaki przechwytywali, a zalewali nas swoją lipną monetą i co...
i kryzys się pogłębiał, co potem Staśka zmusiło do podobnych oszczędności lub ustalania nowych kursów dukata i talara :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,ok:)
Co do talarka pozostaje przy swoim zdaniu.
Wierz mi Pokemon, znalazłem już troszkę tych talarków w srebrze. Srebro te nie jest wcale takiej marne. Czyściłem je nawet kwaskiem i szczoteczką. W rzadnym wypadku po takim czyszczeniu nie było rozwarstwiań, czy dotarcia do 70% miedzi:)
Mogły(pewnie były) tylko posrebrzone, co też byłoby oszustwem z epoki.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie istotne, żeby toczyc na ten temat dysputy, więc jeśli chcesz mieć miedziane- masz. Jeśli chcesz mieć fałszerstwo z epoki- masz (w większym albo mniejszym stopniu). Dlaczego te monety tak wyglądają? Może pochodzą ze spalonej chaty? Ciężko teraz dojśc prawdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie