Skocz do zawartości

Niemieckie zapory p-piechotne


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś fotki niemieckich zapór p-piechotnych,oraz p-panc(potykaczy,świńskich ogonów,słupków na drut kolczasty,jeży p-panc)?Czy zdażyło się wam odkopać coś takiego podczas wypraw z piszczałką? Lub wiecie gdzie coś takiego można obejrzeć.
Pozdrawiam Hubert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeśli interesują Cię schematy tych obiektów, to mam je w Bildheft Neuzeitlicher Stellungsbau" - książce z epoki". Mogę coś ew. sfotografować i tu powrzucać.
(o książce: http://www.merriam-press.com/mrl_0150/mrl_0142.htm )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Właśnie dlatego podałem ten link do reprintu, bo tam masz spis zawartości...

... Generalnie książka jest podręcznikiem/katalogiem budowy wszelkiego rodzaju umocnień polowych. Zawiera ponad 300 różnych tego typu dupereli (np. naliczyłem 7 różnych systemów zasiekowania", jest dużo patentów na schrony dla MG, dużo przeciwczołgostwa", okopy, ziemianki, stan. artylerii, ringstandy... itd., itp.)

Przykładowo pstryknąłem stronę z umocnieniem ppanc zbudowanym z szyn. >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na wypadek gdyby ktoś chciał sobie zrobić w ogródku zamiast grilla prawidłowe stanowisko Nebelwerfera 28/32 >>>
(itd. itp.) (pozdr.)
(przepraszam jeśli kogoś dotknąłem do żywego tą wypowiedzią)
(przepraszam także za zaśmiecanie forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potykacz, zidentyfikowałem ich 3 rodzaje:
1) części poziome w kształcie krzyża (czyli w sumie 3- częściowy- środek+2*poziome (jest na fotce)
2) części poziome w postaci pętel, czyli są po dwie na dole i na górze. Potykacz jest więc 5-częściowy
3) na dole i górze w środku jest blacha spinająca całość, na mojej jest wybite duże DWM, ale tego nie mam kompletnego.

Do zerknięcia: http://www.dpage.dial.pipex.com/new_page_5.htm

Słupek na fotce powyżej (ten z kontownika) jest wbity odwrotnie, na szczycie był zaostrzony jakby w choinkę.
Były też takie niskie, wmurowane w betonową kostkę - są (były?) na MRU.

Zelig!!! Szukam czegoś takiego od lat!!! Nie masz może tego wiecej w wersji elektronicznej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. (Skanera też nie mam).

Wiem: głupia rada - ale może najlepiej jest zaiwestować te 4 dolce 20 centów na pdf z reprintem? A jeśli nie, to powiedz co Cię konkretnie interesuje - mogę kilka plansz jeszcze pstryknąć cyfrówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tak mniej więcej, to Wasze zapotrzebowanie obejmuje 3/4 książki...
Musiałbym to fotografować do końca roku.
Może zrzutka? Po 1dnym dolcu? Chętnie poświęce te 3,50 zeta.
Ale cały czas KILKA plansz mogę pstryknąć... Może skonkretyzujecie oczekiwania. Np. coś w tym stylu:
- Dzień dobry. Jestem Ania. Mam 12 lat. Bardzo interesuje mnie schemat M.G. Schartenstand aus Sandsaecken (nur splittersicher)"...

A ja na to:
- Cześć Aniu. Ja też mam 12 lat. Chętnie to dla ciebie sfotografuję..

pozdr. z.e.l.i.g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie