Skocz do zawartości

Nieśmiertelnik SS


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kiedyś naciąłem się na fałszywkę Vikinga, z rok temu, kupiłem na Allegro od jakiegoś SS-mana", czy jakoś taki miał nick, koleś sprzedawał jeszcze potem sporo podobnych oryginalnych" blaszek. Wszystki wybite tą sama czcionką i w ten sam sposób postarzone", chyba kwasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie 5 dni i wątek się rozwinął........
Cześć Olku /A/.W nawiązaniu do Twej wypowiedzi z dn 5.05
oczywiście masz rację mówiąc że nie widziałeś tej nieszczesnej blachy z napisem LIT etc.W tej sprawie
rozmawiałem z Tobą przy okazji naszych swego czasu rozlicznych spraw - przez telefon.Opisałem ją i odpowiedziałeś że masz taką maszynowo bitą.Uznałem
Twoją wypowiedz jako argument świadczacy na korzyść nabytej blachy.A propos - ten sam człowiek który mi ją
sprzedał miał w swej ofercie półkoliście bitą stalówkę
-całe szczęście zapisałem ss gren.regt.2 NORGE poniżej
frw.1087/A.Nie wziąłem jej.Miałem wątpliwości.
Zapewne będziemy się wkrótce widzieć, więc będzie okazja do ostatecznej weryfikacji przy dobrej kawie......
Do kol Andossa- mam taką samą blachę łotewską.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Z wielkim zainteresowaniem, a także podziwem dla wiedzy panów przyglądam się dyskusji na temat niesmiertelników.jadąc kiedys na wykopy zapytałem jednego mieszkańca wsi,czy mogę pokopać za jego domem w takim zagajniku,gdyż spodziewałem się tam smietnika z czasów niemieckich.Ten starszy człowiek był bardzo miły i nie robił żadnych problemów,a do tego dostałem od niego dwa medaliony (jak on to nazwał), które znalazł w tym własnie zagajniku.Załączam zdjęcia i proszę o identyfikację tego aluminiowego medalionu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno on je znalazł w zagajniku?
Ta druga blaszka pochodzi ze sterty blaszek wykopanych kiedyś tam na Mierzei przez poszukiwaczy z Gdańska (miałem identyczną o numerze żołnierza 201) ,a ta pierwsza wygląda mi (porównując z poprzednimi SS) na falsa.

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeszcze jedno - czy ktos może pomóc? Chodzi o ostatnio znalezione dwie blaszki z biciem Stab/s.Ers.A.R.41" ,dwie blaszki zostały znalezione 10 metrów od siebie ,niewiele różnią się numerami ,obie są cynkowe ,a tylko na jednej jest grupa krwi żołnierza (0)...
Czy mozliwe ,że ta blaszka bez grupy krwi nigdy nie została nadana? Proszę o odpowiedź.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkim nabijano grupy krwi dlatego wyciaganie wniosków że blaszki bez wybitej grupy krwi nigdy nie były nadane jest błędem, dla przykładu z posiadanych przezemnie 40 niemiertelników SS tylko pięć ma nabite grupy krwi. pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie