Skocz do zawartości

Nieśmiertelnik SS


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

W dole bylo podobno ok.140 szczatkow.Wiekszosc Niemcow,kilku z Rony i paru Kalmukow. Blaszki z Rony chyba byly trafione po ekshumacji wokol dolu.Podobno niedaleko jest drugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No to fajnie - ja tam chodzę 6 lat i z odznaczeń tylko 2 stalowe czarne za rany" ,jedna taka sama mosiężna ,Winterschlacht" i połamana srebrna szturmówka piechoty. Kumple którzy tam chodzą mają o wiele więcej trafień typu odznaki/blaszki. Blaszek z terenu mam tylko 4 szt. Bagnetu to jeszcze żadnego tam nie znalazłem ,a klamrę tylko jedną (stalówka - Luftwaffe).
Co do dołu to ja słyszałem o plus-minus 200 zwłokach. A takich dołów w lesie musi być jeszcze kilka - pytanie ,gdzie one są... Jestem z okolic Końskich ,tak że tam mam blisko.
To jakbys dał radę ,to spróbuj dotrzeć do loesia co ma teraz te blaszki!

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,ale odeszliśmy od głównego tematu jakim miała być identyfikacja tego nieśmiertelnika. Nadal czekam na wypowiedź eksperta ,który wskaże co w niej jest nie tak.
Dodam ,że wyszło iż jest to czwarta blaszka z takim biciem z tego terenu! Może jakiś oszust leciał samolotem i zgubił?

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem pracy...
Bjar - moja mam pochodzi z Twoich okolic i pamietam, ze kiedys opowiadala mi, ze kolo jej wioski bys straszny kociol - ruscy zlapali w okrazenie sporo Niemiaszkow i wytlukli na maxa,,,,po bitwie zebrali caly niemiecki ekwipunek i zakopali w 2 dolach....wioski juz raczej nie ma bo na poczatku lat 50tych wywiezli wszystkich na Zachod. Nazwy wioski w tej chwilli nie znam ale utkwily mi a pamieci takie miejscowosci jak Gowarczow, Konskie i Wola Nosowa...
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o dołach w których zakopano zebrane z pola bitwy oporządzenie i tym podobne gadżety. Możliwe ,że miało to miejsce w którejś z wysiedlonych w 1952 r. wiosek - jest ich kilkanaście w okolicy.
Twoja mama pewnie miała na myśli kocioł" z epicentrum pod Ruskim Brodem.
Las kryje jeszcze wiele tajemnic i fantów ,czego dowodem jest wczorajsze znalezisko kolegi Zwierza. Szczegóły wkrótce.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis lub jutro bede z Nia gadal przez telefon - jak chcesz to Ci napisze co sie dowiedzialem; Dziadek gadal, ze trafili tam tez w jakis samochod w kt. bylo duzo niemieckich monet - po trafieniu wszystko sie rozlecialo dookola,,,,niestety zamiast cos konkretnego zachowac to zabral sobie niemiecka manierke ( mam ja do dzis,,,)...ludzie ( az mi za nich wstyd ) zaraz po bitwie chodzili i obdzierali zabitych Niemcow z wszystkiego co sie dalo,,,lezeli pozniej calkowicie nadzy,,,,do dziadka do piwnicy chcial wlezc za wszelka cene jeden SS ale go dziadek za nogi wyciagnal z okienka:)) okazalo sie ze Polak ze Slaska - blagal i platak by go schowac bo na sile go do wojska wzieli,,,dziadek dal mu cywilki i slazak prysnal w las,,,,pozniej ruscy chodzili po wiosce i zabierali z chalup to co ludziska nazbierali - jedna baba suszyla na piecu granatek z drewniana raczko bo za tluczek mial sluzyc:)))...Ci wysiedleni mieszkaja jeszcze w mojej rodzinnej wiosce - duzo by pisac o tym jak ich po wojnie wysiedlili,,,
Sv
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że chcę się czegoś dowiedzieć! Jak będziesz coś wiedział to pisz na mojego maila - bjarrsbcrew@poczta.onet.pl ! Takie relacje z pierwszej ręki dotyczące walk są właśnie najlepsze. Spróbuj się dowiedzieć jak najwięcej! :)

pozdrawiam i czekam na wieści!

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - moj capsi@poczta.onet.pl
szkoda ze mieszkasz tak daleko - w zeszle wakacje dostalem cynk od szwagra, ze jego przyszyty wojek mieszka na terenie, gdzie w 39 byla b. duza bitwa ( Polska Centralna )po bitwie Niemcy ogolocili naszych z calego sprzetu i wrzucili w bagno - pojechalismy tam w lipcu '03,,,lato bylo suche, Wojek piwko dostal i nas zaprowadzil - nie mam piszczaly wiec na osa" kopalismy - okropienstwo bo komarow na maxa i momo suszy podchodzila woda do bagienka -znalezlismy 2 lufy od jakichs krotkich karabinkow ( nie jestem znawca ale pasowalyby na sprzet dla ulanow z uwagi wlasnie na to ze nie byly dlugie a na koniu trza bylo jezdzic,,a do tego Wojek gadal, ze jego syn ( co potwierdzil synek ) znalazl na polu szable w b. dobrym stanie ( poszla za flawszke,,,qrde! )...Wojek goni ze swego terenu wszelkich szperaczy, bagienka nie wydal ( twierdzi ze sam widzial jek Niemcy ladowali w nie rozne fanty )a jak sie pytaja czy nie wie gdzie mozna szukac to ich wyprowadza na manowce,,,,,szwagier sie napalil i chce kupic jakis sprzet do szukania...moze zrobie z nim skladke lub dzis u buków ( w Profie ) wygram jaka kase.... miejsce jest na pewno 100%,,,,NIESTETY te gady Niemieckie wspalily niedaleko w stodole pojmanych naszych...stodola tez na terenie nalezacym do Wojka,,ale tam nie bede szukal bo nie mam sumienia ( z ciekawostek parapsych. - Wojek gada, ze tam straszy:))..ale to nie sprawdzalem,,,
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz gadać z wujkiem i przeszperać to miejsce ,bo skoro a Jana" wykopaliście 2 karabiny to może być tam tego więcej ,nie mówiąc o lepszych rzeczach typu szable itp. :)

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bjar
Mam w swej kolekcji aluminiową blachę /kupioną po konsultacji z Panem Blachą z Allegro/.Pełny tekst
Waffen ss
19 Gren.Division LIT.2
Gren.Rgt.42-(V.V.)
No 2154
maszynowo bite.Są poszlaki i to poważne że mój sprzedawca
dostał ją na sprzedanie od chłopaków z Gdyni .Też zafrapowany byłem tym idiotycznym błedem.Wiem też że w
Gdyni mieszka wyjątkowo zdolny magik który robi falsy.
Ostatnio na takiego falsa za walki z bandami trafił Kolega
na Mierzeji wykonanego z ...ołowiu.Mamy 100% pewności że jest to wyrób tego misia kororowego.Dopuszczam możliwość
podobnej sytuacji z blachą.Niestety zjawisko podrzucania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dobra panowie ,ale tutaj też (w Świętokrzyskiem) ktoś podrabia" blaszki? no ,trochę nie chce mi się w to wierzyć.
Okej ,to co znaczy to LIT" na tej blaszce mojego kolegi i na Twojej Brivibai? To poprostu błąd?

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Piotra/brivibai:
- drogi Piotrze, proszę nie podpieraj się moim autorytetem w sprawach, które nie miały miejsca. Nie przypominam sobie, abym wypowiadał się w kwestii wymienionej przez Ciebie blaszki. Na pewno jej nie widziałem, stąd też trudno byłoby mi się odnieść do jej autentyczności.
- do kolegi Bjar-1 - ta blacha to żenująca lewizna w stylu fantastyki historycznej. Nieistniejąca jednostka, bardzo długi napis wybity pojedynczymi literami po półokręgu ( kto by się w to bawił?) i ta szlachetna patyna :-). Ech! szkoda gadać!
Co do HG i RONA - w zasadzie można by przejść bez komentarza. Chyba że ktoś wyjaśni mi co miało wspólnego RONA z 298 ersatzbatalionem.
A zbieżność czcionek nic Koledze nie sugeruje????
Producentowi gratuluję ułańskiej fantazji!!!!
pozdr
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,ze specjalistą nie będę polemizował ,ale mimo to nie chce mi się wierzyć ,że ktoś wybił blaszkę SS przyjechał tutaj i zakopał tak sobie dla jaj"...
Ale chyba niektóre blaszki były bite po półokręgu?
Co miała RONA wspólnego z 298 G.E.B. to nie wiem ,ale weźmy pod uwagę ,że trupy z tymi blaszkami wyszły w dole ekshumacyjnym ,tak więc z lewizną nie ma to nic wspólnego.
I może na koniec jeszcze ktoś mi powie co za idiota klepie takie lewe" blaszki ,w mojej okolicy musi byc chyba jakiś inny magik niż ten z Gdyni.

pzdr
bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bjar-1 widziałeś te rupy z tymi blachami RONA"? Czy tylko ktoś Ci o nich mówił?
Bo takich historii słyszy się na pęczki.
Na mierzei i na Helu bywają koledzy z W-wy którzy rozrzucają robione blaszki typu SS-Ersatzbatalion Pacanów" albo Legion Tunguski (dobre - nie?) i potem co jakiś czas ktoś je znajduje i wybucha sensacja. Z drugiej strony - widać jak ostro jest czesany ten teren skoro takie fanty wychodzą najpóźniej 6 miesięcy od czasu zagrzebania
pozdrawiam
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do blaszek bitych po półokręgu - to żadna sensacja - tylko że zwykle były bite maszynowo ( tzn. z bloku) co do bitych z pojedynczych liter- do ich bicia używane były spcjalne szablony - i to widać jak się wie o co chodzi.
Niemniej - w Twojej okolicy wychodzi zdecydowanie więcej nieśmiertelników bitych po półokręgu niż przewidują statystyki" - i to też jest fakt który powinien wzbudzić czujność.
pozdr
A.R.
p.s. znam tylko jeden przypadek nieśmiertelnika SS bitego po półokręgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję - w zasadzie zadałem pytanie na które sam sobie odpowiedziałeś.
Nie wiem czy e cwaniaki" są z Warszawy.
Koledzy z Warszawy wybijają wyłącznie śmieszne rzeczy",
te natomiast do śmiesznych nie należą.
Wiem że w Świętokrzyskiem jest ktoś kto bije lewe blachy.
Kiedyś prawie się nabrałem ;-)
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Z mojej okolicy to bite po łuku" wyszły właśnie ten SS i RONA plus dwa razy Schla.Komp.H.G. Co możesz powiedzieć o tej blaszce z H.G.?
A może posiadasz jakieś info na temat wszelkich blaszek z mojej okolicy ,słyszałem że tu kopałeś i coś masz... Byłbym bardzo wdzięczny!

pzdr
bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie