formoza58 Posted May 13, 2025 Posted May 13, 2025 Karykatury Jotesa , w tym przypadku przedstwiające żartobliwe portrety Wodzów, generałów, oficerów i podoficerów Wojska Polskiego II RP...
Landszaft Posted May 13, 2025 Posted May 13, 2025 Brakuje karykatury samego Jotesa który powinien nabijać się z siebie za ortografię !!! " JAKÓB" bosche ty widzisz i nie grzmisz
formoza58 Posted May 13, 2025 Author Posted May 13, 2025 Sylwetki oficerów 37 Pułku Piechoty Ziemii Łęczyckiej...
Sedco Express Posted May 14, 2025 Posted May 14, 2025 6 godzin temu, Landszaft napisał: Brakuje karykatury samego Jotesa który powinien nabijać się z siebie za ortografię !!! " JAKÓB" bosche ty widzisz i nie grzmisz Nie masz racji ! Forma Jakób była w II RP (wzorowana na dawnej polszczyźnie) równolegle używana do formy Jakub. Obecnie taka forma pisania (przez "ó") to zbędny archaizm. Podobnie było z innymi wyrazami nap. bązowy = bronzowy (vide dyplomy nadania brązowego medalu/odznaczeń w II RP) 2
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now