Jump to content

Recommended Posts

Posted
6 godzin temu, Landszaft napisał:

Brakuje karykatury samego Jotesa który powinien nabijać się z siebie za ortografię !!!  " JAKÓB"  bosche ty widzisz i nie grzmisz

Nie masz racji ! Forma Jakób  była w II RP (wzorowana na dawnej polszczyźnie) równolegle używana do formy Jakub. Obecnie taka forma pisania (przez "ó") to zbędny archaizm. Podobnie było z innymi wyrazami nap. bązowy = bronzowy (vide dyplomy nadania brązowego medalu/odznaczeń w II RP)

  • Thanks 2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information