Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jest cos takiego jak tłumacz Rosyjsko -polski . wpisz sobie bukwami w tłumacz słowo i masz odpowiedź. bo z plomby wychodzi napis absurdalny БОИНЯ to słowo "masakra" - 2 sortu . czyli w worku coś było rozdrobnione 2 jakości..z drugiej strony jest nazwa miejscowości z jakiej pochodzi towar СТРЕЛКОВОН - Strełkowon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss...

Landszaft to po kiego to forum?

Myślę że każdy kto tu zagląda łapie o co chodzi autorowi tematu i nie jest to bynajmniej wklepanie tekstu w  tłumacz ,, Rosyjsko -polski'' . bo wtedy wychodzi co wychodzi ;p , ale dzięki za zaangażowanie.

Kalcjusz dzięki było blisko ;)

abcd dzięki za rozwiązanie zagadki, plomby trafione na byłym carskim poligonie 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan forum jest dla tych co przeszukali net i kompletnie nie wiedzą jak do tematu podejść a nie dla leniwych . Kalacjusz czytaj ze zrozumieniem - mnie wyszło z tego co widzę słowo БОИНЯ a to fakt że nie mam plomby przed nosem a tylko fotkę i zaznaczyłem że wyjdzie przez to słowo dla mnie absurdalne . jak widzisz na fotce daszek nad literka И to rewelacja bo ja nadal nie widzę ale masz rację że słowo rzeźnia jest sensowniejsze i za pewnie ten daszek na J jest co 2  to tez dobrze przetłumaczyłem 2 sort , 2 jakość coś drugiego . Jak w słowie СТРЕЛКОВОН na końcu widzisz literę й  no to masz chyba plombę przed nosem bo ja na focie widzę wyraźnie H za to w środku przyjąłem że powinna być literka E ale to jest tylko moja interpretacja bo litera jest rozbita i nieczytelna ale ty za pewnie mając plombę przed nosem doskonale wiesz co to za literka no i jak Ci tak dobrze idzie to dodaj co to za skróty między tym napisem bo jakoś ich nie przetłumaczyłeś więc co porażka wiedzy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Landszaft napisał:

Bryan forum jest dla tych co przeszukali net i kompletnie nie wiedzą jak do tematu podejść a nie dla leniwych . Kalacjusz czytaj ze zrozumieniem - mnie wyszło z tego co widzę słowo БОИНЯ a to fakt że nie mam plomby przed nosem a tylko fotkę i zaznaczyłem że wyjdzie przez to słowo dla mnie absurdalne . jak widzisz na fotce daszek nad literka И to rewelacja bo ja nadal nie widzę ale masz rację że słowo rzeźnia jest sensowniejsze i za pewnie ten daszek na J jest co 2  to tez dobrze przetłumaczyłem 2 sort , 2 jakość coś drugiego . Jak w słowie СТРЕЛКОВОН na końcu widzisz literę й  no to masz chyba plombę przed nosem bo ja na focie widzę wyraźnie H za to w środku przyjąłem że powinna być literka E ale to jest tylko moja interpretacja bo litera jest rozbita i nieczytelna ale ty za pewnie mając plombę przed nosem doskonale wiesz co to za literka no i jak Ci tak dobrze idzie to dodaj co to za skróty między tym napisem bo jakoś ich nie przetłumaczyłeś więc co porażka wiedzy ???

"Bryan forum jest dla tych co przeszukali net i kompletnie nie wiedzą jak do tematu podejść a nie dla leniwych" ... A ty nawet nie potrafisz tego, czego pouczasz innych... No, ewentualnie jeszcze mogli się pomylić odciskając plombę, bo przecież powinno być tak jak pisze najmądrzejszy na tym forum ... 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Landszaft napisał:

Sqr nie pouczaj nie pouczaj bo wiedzy też nie posiadasz i twoje wtopy informacyjne na temat platerów niosą się echem po necie.

Ty jeden na to uwagę zwracasz. Szkoda mi prądu na jałową dyskusje z tobą. W przeciwieństwie do ciebie wolę mądrze milczeć, niż głupio zabierać głos, zwłaszcza tam gdzie nie masz pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Landszaft napisał:

Bryan forum jest dla tych co przeszukali net i kompletnie nie wiedzą jak do tematu podejść a nie dla leniwych . Kalacjusz czytaj ze zrozumieniem - mnie wyszło z tego co widzę słowo БОИНЯ a to fakt że nie mam plomby przed nosem a tylko fotkę i zaznaczyłem że wyjdzie przez to słowo dla mnie absurdalne . jak widzisz na fotce daszek nad literka И to rewelacja bo ja nadal nie widzę ale masz rację że słowo rzeźnia jest sensowniejsze i za pewnie ten daszek na J jest co 2  to tez dobrze przetłumaczyłem 2 sort , 2 jakość coś drugiego . Jak w słowie СТРЕЛКОВОН na końcu widzisz literę й  no to masz chyba plombę przed nosem bo ja na focie widzę wyraźnie H za to w środku przyjąłem że powinna być literka E ale to jest tylko moja interpretacja bo litera jest rozbita i nieczytelna ale ty za pewnie mając plombę przed nosem doskonale wiesz co to za literka no i jak Ci tak dobrze idzie to dodaj co to za skróty między tym napisem bo jakoś ich nie przetłumaczyłeś więc co porażka wiedzy ???

Land że ci się tak chce pi........

Całe szczęście są tutaj jeszcze inni i bez zbędnego wymądrzania podzielą się swoją wiedzą z tymi leniwymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan dostałeś info na temat plomby takie jak każdy ją odczytując i tłumacząc by uzyskał sam. Nic specjalnego i odkrywczego- nie wiesz od kogo plomba gdzie zastosowana , kiedy użytkowana itd . te informacje sam byś uzyskał bez trudu , ale po co się trudzić jak można leniwie poprosić o te prosta przysługę innych . Nic info ci nie wniosło a o plombach XIX i XX wiecznych nikt jeszcze nie napisał nic bo jest to temat rzeka. Nie znajdziesz ani jednej strony na ten temat oprócz masy zapytań tych co to znajdują . Jak nic nie wiedziałeś tak nadal nic nie wiesz , tak jak i ja i kalacjusz o SQR..... nie wspomnę bo sam oprócz wycieczek słownych nic od siebie tu nie dał z umysłu ale on taki już jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan jak chcesz pomocy a masz plombę przed nosem to sam napisz co widzisz , możesz ją żonglować pod światło wtedy ułatwisz sprawę i ja nie pi... bo jak wiesz lepiej to tu dupy nie zawracaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Landszaft napisał:

Bryan jak chcesz pomocy a masz plombę przed nosem to sam napisz co widzisz , możesz ją żonglować pod światło wtedy ułatwisz sprawę i ja nie pi... bo jak wiesz lepiej to tu dupy nie zawracaj .

Land nie ciśnieniuj się tak bardzo bo tu nie ma czym żonglować, mając okularki 1,5 i lupę w łapie nie zobaczyłem nic więcej od was i gdyby nie kol abcd to wiedział bym tyle co napisałeś - ,,masakra 2 sort''

Jak ktoś wie co z czym połapać to wygląda to całkiem inaczej.

A co było oplombowane?

Chyba do wróżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, bryan100 napisał:

abcd dzięki za rozwiązanie zagadki, plomby trafione na byłym carskim poligonie 

Jeżeli na byłym poligonie w miejscowości na literę R. k/Końskich to wszystko na swoim miejscu ;)

Edytowane przez abcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABCD mam do ciebie prośbę bez czepiania się, jeśli masz możliwość daj fotkę plomb carskich 2 pułku strzelców lub  innych pułków wtedy możemy coś porównywać, bo bez tego to tylko wielka improwizacja - po za tym na plombie nie pisze strzeleckiej " po rosyjsku" choćbyśmy się skichali  tam brak litery E w środku słowa i nie ma litery й na końcu bo jest litera H jak ktoś nie widzi różnicy to w słowie rzeźnia po rosyjsku jest litera й i widać różnice w obu literach - ale jak ktoś uparcie chce słowo przerobić no to ja tu już nie podyskutuję . W dodatku mam plomby carskie wojskowe i każda z nich opatrzona jest z jednej strony carskim orłem - to taka charakterystyka plomb wojskowych , tak carskich jak i większości polskich wojskowych okresu międzywojnia  to tak na marginesie . A to co widać to plomba cywilna rosyjska , może być z okresu przed I wojną ale może być i II wojenna bo Rosjanie tez u nas maszerowali przez kraj szeroki i większość prowiantu u nich była w worach. Tak że ustalenie skąd i kto używał to tyle wiemy że rosyjska i na tym raczej koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plomba jest z rzeźni 2 BStrz. rosyjskiej, tu nie ma nad czym dywagować.

Teraz, Landszaft napisał:

mam plomby carskie wojskowe i każda z nich opatrzona jest z jednej strony carskim orłem - to taka charakterystyka plomb wojskowych

Powiem Ci tak - mam garść plomb carskich wojskowych i rzadko która ma orła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bjar jak Cię szanuje to ewidentnie przerobiłeś literę H chcesz widzieć co chcesz widzieć tak samo z litera E ta plomba jest bardzo wyraźnie wybita i przerabianie liter nie wchodzi w grę.  Tu masz przykład rosyjskich plomb oprócz ostatniej górna w prawym rogu to XVIII wieczna dokumentowa . Pierwszy rząd to II wojenne radzieckie , wszystkie odnalezione gdzie przez 2 dni stali czerwonoarmiści zanim pomaszerowali dalej . każda plomba ma gwiazdę po środku radziecką , drugi rząd to plomby odnajdowane na jurze w okopach i przy okopach I wojennych . Tłukli sie tam w tych okopach 30 dni w 1914 roku - każda plomba z drugiej strony oznaczona carskim dwugłowym orłem , datą , nazwą miejscowości lub numerem. Dwa następne rzędy to cywilki  i to albo kopalnie , albo manufaktury , młyny, różne różniste. 

DSCI0012.JPG

DSCI0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, bryan100 napisał:

B. ;)

Raducz mi się z B. pomyliła brzmi podobnie  ,niedaleko ,też kiedyś carski poligon a pamięć już nie ta.

Edytowane przez abcd
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Landszaft napisał:

drugi rząd to plomby odnajdowane na jurze w okopach i przy okopach I wojennych

No i czego to niby dowodzi, skoro to plomby celne, a nie jednostek wojskowych? A dokładniej to jakaś fabryczna i 4 celne.

 

Teraz, Landszaft napisał:

W dodatku mam plomby carskie wojskowe i każda z nich opatrzona jest z jednej strony carskim orłem - to taka charakterystyka plomb wojskowych

Pokaż te wojskowe, to pogadamy. Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjar masz rację,  pod jednym względem mogę tylko interpretować ze wojskowe po miejscu odnalezienia i tyle . Z uwagi że NIE ISTNIEJĄ strony o plombach ani żadne opracowania to wszystko domysły . Nie mogę potwierdzić na 100 % że wojskowe ale... to samo się tyczy i tej plomby o której dyskutujemy , może być wojskowa jak i za pewnie w 90 % jest cywilna , prawda taka że miejsce znalezienia nie oddaje pewności pochodzenia . Tu widzę że wszyscy już poprzerabiali liternictwo do chęci ustalenia aby pasowało do wyobrażeń . Tyle nawet tu dyskutujący nie mogą za nic potwierdzić jak wyglądały plomby wojskowe carskie i... pusta jałowa dyskusja . Pokaż stronę o plombach celnych carskich to już coś by dało w informacji lub o jakichkolwiek plombach tamtego okresu. Powód prozaiczny nikt nie opisywał w dokumentach jak ma wyglądać plomba urzędnicza czy zabezpieczająca , nikt ich nie rysował , nie fotografował w tamtym okresie , tak że istnieje tylko informacja że było coś takiego jak plomba , ale jak wyglądała czy jak była opisana to przekazy takie nie istnieją więc historycy tym tematem się w ogóle nie zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie