Skocz do zawartości

Wydobycie Czarna Nida - kolejna Pantera?


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, bjar_1 napisał:

E to po co blachy ciąć i spawać. Regipsy skręcić razem, trochę szpachli i gotowe.

Bardzo dobry budżetowy sposób dla MOB i MWP. Nie wpadł bym na to, a tak po tylu latach MOB i MWP może wreszcie odbudują własne Pantery.😂

Masz u mnie za niego "browara" przy jakiejś okazji...

A na poważnie szanse na znalezienie gratów w postaci pancerza są równe prawie zero.

Edytowane przez Utylizator złomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że według surviving panzer pantera z Munster jeździ na silniku mtu, a np. berg z Trier ma dorobione blach przez Rheinmetall. Teoretycznie można więc wszystko, tylko pytanie czy jest ekonomiczny sens oraz czy jest się gotowym na PR-owe samobójstwo, bo "środowisko" zje tego co będzie chciał to odbudować.

Ja też szczerze mówiąc zastanowiłbym się czy nie lepiej za kasę w remont tego sprzętu kupić sprzęt, na którym walczyli Polacy. np. bren carrier, scout car, sherman, etc (wiem, że to "popularesy", ale w naszych państwowych muzeach nie uwidzisz ich za wiele).

Jednym słowem nie zazdroszczę temu, kto dostanie tego berge ...

Edytowane przez artur999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, artur999 napisał:

Ja też szczerze mówiąc zastanowiłbym się czy nie lepiej za kasę w remont tego sprzętu kupić sprzęt, na którym walczyli Polacy.

W mojej ocenie kasa nie jest duża, to nie Pantera. Najważniejszych i najdroższych części nie ma czyli wieży z działem.... Zaryzykuję że odbudowa do poziomu "pustak" to 200/300 tys PLN.  A może nawet nie. W wersji poniżej:

1f41a0d54031a69649abbb689bc8

https://allegrolokalnie.pl/oferta/bergepanther-ausf-d-holuje-panther-ausf-d1

Tank Hunter z Panterą to ma problem. Pojazd zabezpieczenia technicznego pozbawiony wyposażenia bojowego poza MG to nie to samo co czołg. Idealne rozwiązanie dla muzeum z mała ilością kasy. Jak oleje purystów.

Czas się nauczyć z tym żyć, jak z odbudową Spitfire z wraku do stanu lotnego - 10% wraku to już oryginał.

Edytowane przez Utylizator złomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie krytyka MWP czy MOB w sprawie odbudowy ich panter, a w sumie ich podeszw. To co oni posiadają nie jest materiałem na odbudowę i nic innego z tym zrobić nie mogą. Owszem gdyby był to pełne podwozie to była by szansa ze cos by ruszyło w tym kierunku ale co oni maja odbudować mając to co mają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, bjar_1 napisał:

Zacznijmy od tego, że MOB (MOR) nic nie odbudowuje, a co dopiero panterę ;)

StugIV??? Teraz klepią panzer iv, ma byc doprowadzona do stanu jezdnego. To pokazuje że mając z czego "klepać" jest się wstanie coś odbudować. Wolno ale zawsze coś, a MWP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąć pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia w renowacji pojazdów i warunki do ekspozycji to najlepsze są w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu lub u Tankhuntera w Kłaninie. Skoro Bergepanthera ma trafić do placówki państwowej to w takim razie powinien to być Poznań. Fajnie, że w MOB próbują coś działać w zakresie renowacji, ale możliwości mają mniejsze niż w MOB, a Stuga musieli postawić pod wiatą, by choć trochę osłonić go przed pogodą... Bergepanthera to będzie trudny temat, więc potrzebni tu będą prawdziwi Magicy, bo bez cudu się nie obejdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Johnny Bravo napisał:

Biorąć pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia w renowacji pojazdów i warunki do ekspozycji to najlepsze są w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu 

Dokładnie, a czy wiadomo coś co z IV TankHuntera? Ta z Kołobrzegu co u nich stoi juz ponad rok służy jako wzorzec dla ich. Ma ktoś jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Adek12 napisał:

Śmieszy mnie krytyka MWP czy MOB w sprawie odbudowy ich panter, a w sumie ich podeszw. To co oni posiadają nie jest materiałem na odbudowę i nic innego z tym zrobić nie mogą. 

Kwestia chęci. Do stanu jezdnego utopia. Do stanu w miarę pełnej skorupy jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego proponuje by się nie rozczulać nad obrzynami. Jak ktoś chce oryginała z obrzyna to musi poszukać Pantery oberżniętej z kół i podłogi, czyli leżącej do góry gąsienicami. W Polsce widziałem tylko w ten sposób położone resztki KW-1 lub KW-2. Nikt jeszcze takiej Pantery oberżnietej artystycznie od podwozia w górę nie znalazł  ...nawet mistrzowie z Rosji..

1_copy2644.jpg2a_ready.jpg

Ae MWP to spece od utylizacji zabytków a nie odbudowy. Na razie niczym nie błysnęli w świecie. Musieli przykleić do siebie Poznaniaków by mieć jakieś wyniki godne zauważenia na arenie międzynarodowej...albo "obrobić" Kęszyckich😁 

Edytowane przez Utylizator złomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Utylizator złomu napisał:

Kwestia chęci. Do stanu jezdnego utopia. Do stanu w miarę pełnej skorupy jest to jak najbardziej możliwe. 

 

Ae MWP to spece od utylizacji zabytków a nie odbudowy. Na razie niczym nie błysnęli w świecie. Musieli przykleić do siebie Poznaniaków by mieć jakieś wyniki godne zauważenia na arenie międzynarodowej...albo "obrobić" Kęszyckich😁 

Do pierwszej części, do stanu w miarę pełnej skorupy brakuje im bardzooo dużo, ten zrzyn to z 20% pojazdu XD. 

Do drugiej części, taka prawda. Każde muzeum ma jakiś eksponat który został zrekonstruowany a najwiekszym osiagnieciem MWP jest odmalowanie złomu pantery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Adek12 napisał:

Do pierwszej części, do stanu w miarę pełnej skorupy brakuje im bardzooo dużo, ten zrzyn to z 20% pojazdu XD. 

Ale jest najcenniejsze - układ jezdny. A bez skanu 3D wraku by spasować wycięte laserem blachy z ciętymi palnikiem krawędziami i bez nowych blach nigdy jej nie odbudują. Ufajdasz pojazd zimmeritem  i będzie cacy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie