Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Grzesio napisał:

Masz na myśli szczury uciekające z rządu? 😀

Mam na myśli hodowanego przez piss ruskiego agenta i jawne spotkania prorosyjskich kolaborantów opłacane rublami.

Btw. Ci z rządu uciekają do PE dla kasy i wygody. Ci z piss, żeby wdrażać kremlowskie plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, beaviso napisał:

In mid-2023, Warsaw began Ukrainian F-16 training in Poland.

???

M.

Ano Poland.

Niejedno medium informowało, że Polska jest w systemie kształcenia i szkolenia ukraińskich pilotów F-16.

Zaledwie „jest w systemie”, a nie dowodzi tym wszystkim. Jak tłumaczył w mediach generał SP gdyby nie rządy szumowiny pisowskiej i skasowana wiarygodność Polski jako partnera do jakichkolwiek przedsięwzięć wojskowych, gdzie potrzebny jest m.in. wywiad i kontrwywiad to dowodzilibyśmy tym systemem, jako państwo, które ma wśród demoludów największe doświadczenie w szkoleniu na F-16, użytkuje najnowocześniejsze F-16 i ma jeszcze ciepłe najnowsze symulatory F-16.

A tak, dzięki tym mętom pisowskim Polska jest tylko pętakiem przy systemie kształcenia i szkolenia F-16, a głównym ośrodkiem szkoleniowym dla Ukraińców jest (o ironio!) Rumunia, która guzik o tym wszystkim wie, bo sama zaledwie uczy się F-16, ma ich jak kot napłakał i na dodatek wynalazkowe starsze wersje. Taki mamy w sprawach wojskowych prestiż i wiarygodność dzięki pisowskiej hołocie i macierewiczowi.

A że Polska coś robi przy szkoleniu Ukraińców na F-16 to wynika choćby z wypowiedzi Zięcia. W jednym z podcastów (chyba w grudniu, jeśli dobrze pamiętam) zapytano go, czy będzie szkolił Ukraińców na F-16. Odpowiedział: „Pewne działania są w toku, ale nie mogę o tym mówić”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karpik napisał:

Mam na myśli hodowanego przez piss ruskiego agenta i jawne spotkania prorosyjskich kolaborantów opłacane rublami.

Btw. Ci z rządu uciekają do PE dla kasy i wygody. Ci z piss, żeby wdrażać kremlowskie plany.

Ach ten Kreml. Ostatnio jeden tutaj twierdził,że przekazywanie Ukrainie uzbrojenia jest działaniem na rzecz Kremla.
Oni tam grają w szachy już nie 5D ale 6D😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, karpik napisał:

Pisałem o tym niedawno. Całe te bogobojne, patriotyczne i narodowe tałatajstwo to hipokryci i tchórze. W razie W chronili by tylko swoje zady- jedni uciekając, drudzy kolaborując dla kasy. Dodam, że ma to miejsce już. Bez W.

Po prostu nie zrozumiałeś wyników sondażu. Wynik ciągną w górę mężczyźni powyżej 60 roku życia. Młodsi sprzeciwiają się zakazowi wyjazdu i tam sprzeciw dochodzi do 79 proc! Przy okazji spytano o preferencje partyjne.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, M81 napisał:

Po prostu nie zrozumiałeś wyników sondażu. Wynik ciągną w górę mężczyźni powyżej 60 roku życia. Młodsi sprzeciwiają się zakazowi wyjazdu i tam sprzeciw dochodzi do 79 proc! Przy okazji spytano o preferencje partyjne.

Zrozumiałem. To ty nie widzisz lub nie chcesz widzieć faktów wynikających z sondażu. Tj. ilości wyborców danej partii, która pamiętając o swoich bohaterach z koszulek i gaci, zawinęłaby wrotki. 

Wynik piss jest faktycznie niemiarodajny i dlatego jeszcze bardziej straszny bo tam średnia wieku to 60+, więc wynik powinien być " najlepszy". To świadczy, że nawet pissowskie dziadki to zakłamani tchórze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

A że Polska coś robi przy szkoleniu Ukraińców na F-16 to wynika choćby z wypowiedzi Zięcia. W jednym z podcastów (chyba w grudniu, jeśli dobrze pamiętam) zapytano go, czy będzie szkolił Ukraińców na F-16. Odpowiedział: „Pewne działania są w toku, ale nie mogę o tym mówić”.

PS

Zakładam, że Zięć szkoli Ukraińców nie w powietrzu, ale wyłącznie na ziemi. Po tylu latach nielatania w F-16 żeby szkolić w powietrzu musiałby przejść normalne pełne badania WIMLowskie, potem zdać egzaminy z teorii, a potem KTP z pilotem służby czynnej o uprawnieniach nie gorszych, niż Zięcia, czyli Mission Commandera, bo takie są przepisy - egzaminuje ten, który ma uprawnienia równe/wyższe, co egzaminowany.

I Zięć, i amerykańscy piloci F-16 twierdzą, że Su-35S jest do pokonania przez F-16, więc miejmy nadzieję, że ci piloci nauczą tego Ukraińców. Chociaż tego to akurat nauczą ich tylko w USA. Poniżej kadr z filmiku o szkoleniu Ukraińców w USA. Szkolenie w walce manewrowej z Su-35S. Szkolony pilot ogląda się za siebie, a tam walczy z nim F-15, bo F-15 symulują w tym szkoleniu Su-35S.

Czyli wygląda na to, że szkoli się Ukraińców naprawdę na ostro.

image.thumb.jpeg.e924f45fc06942f94523dda55d98f316.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, M81 napisał:

A teraz pomyśl ilu wyborców danych partii jest w poszczególnych grupach wiekowych😄

O tym piszę. Najwięcej wyznawców piss jest w wieku 60+. Jest to grupa, która przy okazji takich badań (na całym świecie) sprzeciwia się wyraźnie możliwości wyjazdu w razie W ( 70-90%). Nasi patriotyczni, bohaterscy wyznawcy piss są ewenementem potwierdzający wiele, dla mnie jasnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bodziu000000 napisał:

Giną najlepsi, najbardziej doświadczeni, a na najnowocześniejszy sprzęt szkoli się dzieci praktycznie rzecz biorąc bez wykształcenia i doświadczenia lotniczego. Takiego eksperymentu na żywym organizmie jeszcze nie było w historii lotnictwa wojskowego.

Mogłoby się wydawać, że był, ale to jednak nieprawda. Jak się czyta dokumenty lotnicze US Navy z lat 1942/43 to jest tam wielki dramat, że w tym okresie praktycznie rzecz biorąc śmierć poniosła cała przedwojenna kadra pilotów z lotniskowców.

Tylko że różnica między tym stanem rzeczy w lotnictwie US Navy z przełomu 1942/43 a obecną Ukrainą jest taka, że młodziaki, które weszły na lotniskowce od początku 1943 roku, żeby zastąpić zabitych starych były po pełnym lotniczym trzystopniowym wykształceniu i wyszkoleniu w kolejnych trzech szkołach a na Ukrainie za sterami F-16 zasiądą między innymi przypadkowi piloci z aeroklubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M81 napisał:

Bez urazy ale socjologia nie jest najwyraźniej twoim powołaniem.

To mi wytłumacz, bo inną opcją jest to, że starsi wyznawcy piss są w światowym standardzie a ci młodsi, potomkowie husarii i sebiksy wyklęte są w blisko 100% za spierdoleniem z kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musielibyśmy wejść na pole interpretacji wyników a dotąd zwracałem jedynie uwagę na sprawę najprostszą czyli wielkości poszczególnych grup wiekowych w odniesieniu do wyborców poszczególnych partii. Przecież na Konfederację głosowało ok. 1,5 miliona Polaków, fakt że w większości mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M81 napisał:

Musielibyśmy wejść na pole interpretacji wyników a dotąd zwracałem jedynie uwagę na sprawę najprostszą czyli wielkości poszczególnych grup wiekowych w odniesieniu do wyborców poszczególnych partii. Przecież na Konfederację głosowało ok. 1,5 miliona Polaków, fakt że w większości mężczyzn.

A ja mam w dupie te wyniki i też nie chciałbym umierać za cokolwiek i kogokolwiek. Piszę tylko o hipokryzji i zakłamaniu wyborców partii "broniącej Polski przed złymi wpływami, zdrajcami i niemieckimi pachołkami" , którzy w takim sondażu wypadają gorzej niż ci "niemcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bodziu000000 napisał:

Bullets are flying towards the city”.

Dobre. A kogo to obchodzi w cywilizacji turańskiej?

U nas jest stofafnaście konferencji prasowych poświęconych temu, że nie wolno zestrzeliwać nad Polską ruskich cruise'ów i innych latadeł, bo odłamki po zestrzeleniu mogłyby porazić kogoś na ziemi, a w cywilizacji turańskiej wali się pa wsiech, bo tam wszystko jest mięsem - i zeki, i żołnierze służby regularnej, i cywile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie