Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

bodziu..

"Jak to się ma do rosyjskiego lotnictwa i potężnej Rosji...."

Tyle, że stan dzisiejszy i dobicie Armii Czerwonej fizycznie zawdzięczamy Ukrainie... dostawy kasy, sprzętu, amunicji to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bodziu000000 napisał:

Z takimi informacjami trzeba bardzo ostrożnie.

Dawid Kamizela prezentuje ten swój pogląd od ok. 1,5 roku. Że mianowicie Europa ma/będzie miała niebawem 600 samolotów 5. generacji, podczas gdy Rosja ma takich samolotów 0,0 operacyjnych i nie będących na wiecznych testach.

Dawid Kamizela i ma rację, i nie ma i o tym nie wolno zapominać, bo abstrakcyjne liczby nie walczą – walczą wyłącznie twarde fakty.

● Po 1 – F-35A i B ciągle cierpią na choroby wieku dziecięcego. Jaka jest ich realna „serviceability” tego oficjalnie nikt nie wie, ale spokojnie można uznawać za cud, jeśli to jest 55-65 proc.

● Po 2 – Posłużę się prezentacją-konferencją nt. F-35 dla Polski, na której to konferencji Dawida Kamizeli jakoś nie widziałem. Konferencja była z udziałem amerykańskiej ekipy pod kierownictwem dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego programu F-35 Steve Overa oraz pilota doświadczalnego programów F-16 i F-35 Billiego Flynna. Otóż samolot F-35 prawie nie istnieje bez samolotów E-3 i RC-135. Jeśli trump wycofa USA z NATO to jesteśmy w murzyńskiej pupie. Oznaczałoby to, że z systemu znika wszystkie 31 USAFowskich E-3 oraz znikają wszystkie USAFowskie RC-135. Zostałyby nam zaledwie: 3 RAFowskie RC-135W; 14 E-3A NATOwskich zarejestrowanych w Luksemburgu oraz 3 E-3F Francji, gdyby Francja łaskawie zdecydowała się wspomóc obronę przed atakiem Rosji na Europę Środkową. Jakie jest „serviceability” tych 14 NATOwskich E-3A to już lepiej nie mówić.

Więc Dawidzie Kamizelo ostrożnie z takimi teoriami.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.02.2024 o 02:34, Jedburgh_Ops napisał:

 

Tak jest - w trybie walki BVR, bo od wojny o Falklandy nikt już nigdy nie stoczył manewrowej walki powietrznej.

 

😀 Myślę, że uczestnicy kilku konfliktów byliby bardzo zdziwieni czytając coś takiego. Szczególnie mam na myśli weteranów wojny iracko-irańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W pobliżu Iżewska w Rosji doszło do silnej eksplozji

 

Poligon doświadczalny zakładów wojskowych Wotkińsk znajduje się 12 km od Iżewska. Wygląda na to, że coś tam eksplodowało. To, co jest produkowane w zakładzie, można zrozumieć na zdjęciu z Putinem."

IMG_20240207_184909_510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie fake to nie śmiem wątpić, że wie jaki trump ma pomysł na zakończenie wojny, bo mówił to otwarcie. Wojne zakończyłby zgadzając się na to co chce putin.

Widać PAD wysoko mierzy w rosyjskich spółkach naftowych.

 

"Jestem pewien, że Trump zakończy wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin, tak jak obiecał – Duda

„Na podstawie moich osobistych doświadczeń jako prezydenta, który kiedyś współpracował z prezydentem Trumpem, mogę powiedzieć: spełniło się to, co mi obiecał. Dlatego jeśli otrzymałem od Trumpa jakąkolwiek obietnicę, jeśli on mi coś obiecał, to się spełniło” – – powiedział prezydent Polski."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siły obronne uziemiły odrzutowiec Shahed-238: Iran ma dobry dostęp do szeregu komponentów produkowanych na Zachodzie - Defense Express

 

▪️ Silnik turboodrzutowy TJ150 czeskiej firmy zapewnia Shahed-238 prędkość około 520 km/h w aktywnej fazie lotu;

▪️Do odbioru sygnałów nawigacji satelitarnej wykorzystywany jest blok czterech anten TW1721 kanadyjskiej firmy Tallysman;

▪️Przetwarzanie sygnałów nawigacyjnych realizowane jest na chipach produkowanych przez NXP USA Inc i Intel, USA ;

▪️Jednostka nawigacji inercyjnej zbudowana jest w oparciu o zachodnią elektronikę z wykorzystaniem chipów mikrokontrolera wyprodukowanych w Szwajcarii ;

▪️Moduł sterowania i kontroli lotu Shahed-238 zbudowany jest na mikroprocesorze firmy Texas Instruments, USA ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, karpik napisał:

Jeśli to nie fake to nie śmiem wątpić, że wie jaki trump ma pomysł na zakończenie wojny, bo mówił to otwarcie. Wojne zakończyłby zgadzając się na to co chce putin.

Widać PAD wysoko mierzy w rosyjskich spółkach naftowych.

 

"Jestem pewien, że Trump zakończy wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin, tak jak obiecał – Duda

„Na podstawie moich osobistych doświadczeń jako prezydenta, który kiedyś współpracował z prezydentem Trumpem, mogę powiedzieć: spełniło się to, co mi obiecał. Dlatego jeśli otrzymałem od Trumpa jakąkolwiek obietnicę, jeśli on mi coś obiecał, to się spełniło” – – powiedział prezydent Polski."

Ale czy pamiętasz zawartość karty zdrowia dudy, którą służby udostępniły Żulczykowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 minut temu, karpik napisał:

▪️Moduł sterowania i kontroli lotu Shahed-238 zbudowany jest na mikroprocesorze firmy Texas Instruments, USA ."

Texas Instruments zawsze znajdzie by-pass, żeby tłuc kasę.

Czy możesz sobie wyobrazić, że w stanie wojennym(!) robiło się w Polsce dodatkową awionikę do Su-22M4 na bazie kości Texas Instruments? W stanie wojennym, w którym PRL powinna być izolowana i objęta natowskimi embargami w sposób szczególny, nigdy wcześniej nie spotykany.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Texas Instruments zawsze znajdzie by-pass, żeby tłuc kasę.

Czy możesz sobie wyobrazić, że w stanie wojennym(!) robiło się w Polsce dodatkową awionikę do Su-22M4 na bazie kości Texas Instruments? W stanie wojennym, w którym PRL powinna być w izolowana i objęta natowskimi embargami w sposób szczególny, nigdy wcześniej nie spotykany.

Trochę dziwne, że stany nakładają sankcje na xxx firm zagranicznych, a nic nie robią z tym, że ruskie się chwalą komponentami do dronów i rakiet- made in usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
18 minut temu, karpik napisał:

Trochę dziwne, że stany nakładają sankcje na xxx firm zagranicznych, a nic nie robią z tym, że ruskie się chwalą komponentami do dronów i rakiet- made in usa.

W krajach demokratycznych wciąż, i wciąż, i wciąż, za małe są kadry wywiadu i kontrwywiadu, żeby upilnować wszystkich cwaniaków nienażartych kasy.

W demoludach nie byłoby takiego problemu, gdyby odwrócić sytuację i to demoludy byłyby światowym centrum procesów B+R narzucających rozwój technologii wojskowych. W demoludach w zakładach wytwarzających cokolwiek dla wojska był agent na agencie i esbek na esbeku, którzy na wszystko mieli oko. Wręcz technologami byli esbecy. Do roku 1990 sam z pewnych przyczyn musiałem tkwić w takim miejscu i siedziałem w pokoju biurko w biurko z esbekiem, który właśnie był technologiem. Gdyby to nasza strona chciała wdrożyć jakieś embargo przeciwko państwom NATO to z miejsca, w którym byłem nic by się nie prześliznęło przez sito agentów służb peerelowskich.

Ale w pięknoduchowskim, demokratycznym NATO to tak nie działa.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie