Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin jest jasny.... obojetni kto siedzi u steru... pis po pzpr czy nsdap.... szanujmy sie na wzajem... poglady polityczne nie moga brac gory nad meritum tego forum... t,lko o to mi chodzi.... i zawsze bede odpisywal takim jak... je..(bajzel)... czy inni debile 

Edytowane przez Der Panzerfahrer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, beaviso napisał:

Ja tam wysłuchałem go dwa razy, na samym początku wojny - pierwszy i ostatni. Czysta psychologia - facet w ogóle nie wzbudził mojego zaufania, jakiś tam goguś plotący do mikrofonu swoje mundrości. Facet znikąd. Nie akceptuję „internetowych autorytetów”. Takie tam gadanie dla zjadaczy popcornu. Potem wyszło, przy okazji podpisywania książki (książkę wydał po 2-3 miesiącach!), że to dyslektyk, a ja na takich jestem cięty. Po co w ogóle tego słuchać, za dużo czasu ludzie mają? Niech się za robotę wezmą. Dziwne czasy, dziwne autorytety.

M.

Dyslektyk dyslektykiem, cóż, różne nieszczęścia po ludziach chodzą.

Ale on jest kompletnie zdziecinniały, nieodpowiedzialny za te brednie, które wygaduje w tych jego podcastach, za to w głupich mediach „głównego nurtu” robi za „eksperta”. W tej chwili wojnę na Ukrainie komentuje w polskich mediach 345 osób i samo to jest już wystarczające do ogłupiania ludzi, ale na to nakłada się poziom wyższy ogłupiania, jak m.in. Wolski.

Według niego ostatnie wydarzenia na Morzu Czarnym, czyli atak na „Ropuchę”, na „Siga” i na Most Krymski to jest wojna wypowiedziana Rosji przez którąś z marynarek handlowych świata, albo i kilka z nich. Według tego dzieciucha któraś marynarka handlowa świata, która ma interesy w Basenie Morza Czarnego wzięła kilka swoich statków do doków i przerobiła je na nosiciele ukraińskich dronów morskich Sea Baby. A potem tak przerobione statki handlowe (bandery utajnionej przez Wolskiego) podpływają albo do Mostu Krymskiego, albo do ruskich statków i okrętów i wypuszczają te drony, a ruscy jakoś tego nie odkryli, nie kontrolują tych statków i heca na morzu trwa w najlepsze.

Facet jest nienormalny, ale ma gigantyczny talent do autoPR. Nabrała się na to Akademia Marynarki Wojennej i zaproponowała mu rolę wykładowcy. Wyrazy współczucia dla przyszłych studentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 14:36, Jedburgh_Ops napisał:

Przed chwilą przez przypadek znalazłem moje notatki ze spotkania z wicedyrektorem CIA gen. Shefferem, gdy był w Polsce 24 maja 1991 roku. Sporo mówił wtedy o wojnie powietrznej nad Irakiem. Aż się teraz uśmiechnąłem do tych moich notatek, gdy się widzi wojnę powietrzną nad Ukrainą. Na podstawie słów Sheffera można sobie uzmysłowić skalę intensywności tej wojny, czy ona jest mała, średnia, duża?

Otóż gen. Sheffer powiedział wtedy, że USAF spodziewał się, że w konfrontacji z ruskim systemem OPL i samolotami ruskimi używanymi przez Irak Amerykanie będą tracili ok. 10 samolotów dziennie.

Widać więc, że przeszacowywanie ruskich możliwości jakościowych sprzętu OPL i lotniczego było zawsze niemal wpisane w geny NATO. Magia ruskiej propagandy o „drugiej armii świata” tak wtedy, jak i dziś bardzo silnie oddziaływała na Zachód, aż się zweryfikowała dopiero na Ukrainie. Kapitalne rzeczy mówił wtedy gen. Sheffer.

Warto spojrzeć na jeszcze parę rzeczy i zobaczyć, czy coś się zmieniło w dużych wojnach, czy nie? Patrzę w te same notatki:

● Największe zagrożenie dla siebie USAF widział w MANPADSach, jak powiedział gen. Sheffer. W kontekście wojny na Ukrainie chyba jeszcze trudno powiedzieć, czy coś się zmieniło, bo jest za mało danych na temat tego, czym były zestrzeliwane ruskie samoloty z podziałem na MANPADSy i cięższe rakiety. Śmigłowców nie liczymy, bo to lotnictwo wojsk lądowych, nie siły powietrzne, a Sheffer mówił tylko o USAF.

● Sheffer powiedział, że Amerykanie największych strat doznali od ognia artylerii lufowej. Szkoda, że nie podał jakiejś wartości procentowej, ale fakt pozostaje faktem. Wychodzi chyba na to, że pod tym względem nic się nie zmieniło tak wtedy, jak i obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti.. o czym Ty do mnie rozmawiasz.... Ty jestes Moderator wiec zrob tu porzadek.... nie zostane obojetny na takie ordynarne i niedopuszczalne wypowiedzi... i ziobro husta mi kolo tylka... to jest forum historyczno odkrywcze... przynajmniej w takie przed laty sie wpisalem... patrz ilu wartosciowych ludzi z forum juz ucieklo... sam wiesz lepiej.... 

A temu je...(pajac) bede odpisywal w tonie ktorym on Sam pisze... chyba ze uznasz(jako mod) ze nie jestem wart zebym tu byl.... 

Nawet Karpik Sie wymiksowal.... nic to nie znaczy?

Edytowane przez Der Panzerfahrer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

3. Ukrainian pilots are already taking part in testing “Gripen” fighter aircraft. We discussed further steps to transfer them to Ukraine”.

Byłoby to dobre dla ukraińskich sił powietrznych.

Latadło jest małe i niewymagające rozbudowanych DOLi. A chyba się zrobił jakiś problem z DOLam na Ukrainie, bo trwa budowa nowych, chociaż „budowę” należy traktować umownie. Po prostu leją dodatkowy beton albo asfalt przy drogach, które do tej pory DOLami nie były, a bardzo by się przydały. Ukraina w błyskawicznym tempie przechodzi przez szkołę szwedzką, gdzie jest ponad 420 DOLi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

"Obwód wołyński...."

Piszesz o problemach, o których już sporo napisaliśmy...

A ja, trochę obok, powtórzę, że właśnie tacy i "wyżsi" od nich, po podpisaniu pokoju-rozejmu-końcu wojny, pozbędą się Zelenskiego...
Zapewne chętnie by już teraz to zrobili, ale nie mają jak, co nie znaczy, że nie próbują kreciej roboty czy nie snują planów na przyszłość...

A powyższe oznacza, że ani UE ani NATO nie będzie resztkami Ukrainy zainteresowane- jak "tylko" zapadnie pokój, PL będzie jednym z krajów*, które "nagle" nie będzie zainteresowane Ukrainą w UE...


* dla jasności rozumiem i po części popieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie