Skocz do zawartości

Ataki na forum ze wschodu


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety i dopadło to nas, mamy falę najazdu z adresów IP wprost z Rosji nie kryjących się za VPNami. Lecą automatami. 

Parę kont już padło, nie jest to włamanie do nas ale widać kupili gdzieś bazę haseł powiązanych z emailami. 

Po czym przeszukują internet po adresie e-mail i sprawdzają hasło. Niestety 80% ludzi używa jednego hasła do wszystkich kont w całym internecie. 

 

Śmieci systematycznie sprzątam ale jak macie jedno hasło do wszystkiego to naprawdę zmieńcie. 

 

Na początek https://haveibeenpwned.com    tam się dowiecie czy Wasze hasło wyciekło do sieci. 

Odnośnik do komentarza

Ostrzegałem, że w uznaniu naszych zasług na polu komentowania wojny w Ukrainie wszystkie temu poświęcone posty w poszczególnych „Vol.” czyta „ataszat kulturalny” Ambasady Federacji Rosyjskiej wraz z „kulturoznawcami”, „literaturoznawcami”, „teatroznawcami”, „filmoznawcami” z legitymacjami służbowymi mającymi na okładce napis Служба Внешней Разведки Российской Федерации to najwybitniejszy głupiec tego forum się śmiał. No to teraz kto zdziwiony ręka w górę albo okrzyk proszę…

Nie widzę, nie słyszę…

Odnośnik do komentarza

PS

Wprawdzie mój IT Manager mówi, że mam tak genialne hasło na forum, że nikt go nie złamie, ponieważ nikomu nie strzeliło by do głowy takie hasło, jakie mam, niemniej na wszelki wypadek... - gdybym zaczął w moich postach promować literę „Z”; twierdzić, że rosyjska ropa jest najdoskonalsza na świecie; rosyjski gaz jest najczystszy na świecie; ustrój polityczny Rosji to społeczny ideał; Ukraina to upadłe społeczeństwo; Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Bułgaria i Rumunia oraz Bałtowie to rosyjska strefa wpływów - to nie będzie oznaczało, że właśnie jestem po litrze Kalashnikov Premium Vodka, tylko będzie oznaczało, że jednak mój IT Manager nie miał racji.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie