Skocz do zawartości

Morski Dywizjon Lotniczy- zdjęcia i materialy.


Rekomendowane odpowiedzi

CAMS 30E

Pierwszy raz widzę by określenie typu było namalowane na kadłubie a nie na sterze kierunku. Poniżej uskrzydlona kotwica - zapewne godło zakładów CAMS. Tego typu malunków brak na innych dostępnych, znanych zdjęciach CAMS'ów.

CAMS 2-4.png

CAMS 2-4.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 12:32, formoza58 napisał:

Taki przelocik nad " Dziadkiem", albo " Królem" ;-).

mdlot 103.JPG

Sądząc po tak samo ''zaparawanowanym'' ''Bałtyku'' w tle to przelocik nad ''Dziadkiem'', a że zdjęcie zrobione z czegoś równie wysokiego,więc może i nad ''Królem'' też.

Raczej też nie żadne Święto Morza, ''bałtyk'' bez gali.

2094962239_marbaltykok0.JPG.2fb1d336d3edaa27d92768da70eb6102.JPG

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, formoza58 napisał:

Zwykły przelot, bez żadnego święta. Tyle, ze chaosik się robi, przez takie " głośne zastanawianie" się i zawalanie w cytatach harmonijki zamieszczonych wcześniej zdjęć. 

I bardzo dobrze, że jest takie "zastanawianie" się nad wstawianymi zdjęciami. Wpisy i wymiana takich informacji wnosi wiele do opisu i poszerza naszą wiedzę.

Tak trzymać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala banderowa bo powrót z rejsu - wpływa do Gdyni (vide tłum pasażerów na burcie).

Graj łaskawco graj bez fałszowania :-)

He, he ! Ten dyrektor to co to niby ja ?

Jeśli tak to kojarzy mi się z Ojcem Dyrektorem i bardzo proszę jak już, to może kierownik bo tak zwraca się do mnie osiedlowy czciciel Bachusa - "Panie kierowniku brakuje mi 50 groszy do bułeczki !"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, formoza58 napisał:

Zdjęcie wykorzystane do  pocztówki, "hydroplanu nad Gdynią" ;-) 

mdl c.JPG

Kolejny "kfiatek"

Nie wiem dlaczego  w książce "Zapomniane hydroplany" (A.Olejko, Piekary Śląskie 2008) na str. 36 widnieje to samo zdjęcie (to nad wodą) z opisem "Niszczycielska łódź latająca Latham 43 HB 3  z rękawem [!] do strzelań przeciwlotniczych - zbiory autora [!] "

Doskonale widoczne są dwie flagi kodu morskiego.

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie