Skocz do zawartości

Pozwolenie na rekreacyjne chodzenie z wykrywaczem w lesie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem, czy to dobry temat w tym miejscu dlatego proszę moderatora o ewentualne przeniesienie.

Potrzebuję wskazówek od osób, które mają doświadczenie w zgodach na poszukiwania w lesie. Mam ciekawe miejsca w lasach na terenie mojego okolicznego nadleśnictwa. Jedno to droga piaszczysta przez las i tereny do niej przyległe; powiedzmy 10 metrów od drogi po obu stronach, drugie to po prostu fragment lasu, w którym coś mogło być. Chcę uniknąć kontaktu z WKZ'em. Nie zamierzam szukać zabytków itp. Chodzi o rekreacyjne chodzenie z wykrywaczem. Chcę mieć oficjalną zgodę na powyższe tereny, aby uniknąć stresu. Nie chcę chodzić i oglądać się za siebie cały czas aż zjawi się leśnik, straż leśna lub jakiś społecznik wezwie niebieskich i w najlepszym wypadku dostanę mandat za kopanie w lesie, a w najgorszym to już sami wiecie, jakie cyrki potrafią być. 

Chcę mieć z tego przyjemność i potrzebuję tylko zgody właściciela terenu, czyli Lasów Państwowych.  Domyślam się, że muszę mieć numery działek leśnych i zapewne oraz mapkę z geoportalu lub strony LP.

Moje pytania:

1. Czy jest jakiś schemat takiego pisma do LP i co ono ma zawierać ? Jak je napisać i gdzie wysłać? 

2. Co tam napisać? (wiem , że warto tam dodać, że zachowa się porządek, zabierze napotkane śmieci, usunie wnyki itp)

3. Jak podać numery działek jeśli chodzi o drogę? Podać numery działek przylegających czy drogi mają swoje oznaczenie? 

Z góry dzięki za pomoc, wszelkie rady i podzielenie się własnymi doświadczeniami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matias189 napisał:

Dzięki wielkie. Chyba ślepy jestem, że tego nie znalazłem. 

Masz własne doświadczenie z takimi wnioskami ?

Nie, jestem szeregowym pracownikiem LP. Podpytam czy wpływały takie wnioski do mojej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ty się przejmujesz, w Polsce nie trzeba zezwoleń na rekreację, poza tym jest wolność badań naukowych. Po prostu chodzisz po lesie z wykrywką i nią machasz dla zachowania zdrowia i kondycji. A jak coś ci wpadnie pod łopatę to wykonujesz badania dla wsparcia polskiej nauki. Nie oglądaj się ciągle za siebie bo kark sobie skręcisz, a wtedy nawet fizjoterapeuta w sanatorium nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosuń napisał:

Czym ty się przejmujesz, w Polsce nie trzeba zezwoleń na rekreację, poza tym jest wolność badań naukowych. Po prostu chodzisz po lesie z wykrywką i nią machasz dla zachowania zdrowia i kondycji. A jak coś ci wpadnie pod łopatę to wykonujesz badania dla wsparcia polskiej nauki. Nie oglądaj się ciągle za siebie bo kark sobie skręcisz, a wtedy nawet fizjoterapeuta w sanatorium nie pomoże.

Haha. Niby tak. Ale nawet przy rekreacji jest jeden wymóg (nie dotyczy wód słodkich i słoncyh itp)  pozwolenie właściciela terenu. Wiem, że to wydaje się absurdalne, żeby na wykopanie dołka 20x20cm w lesie publicznym mieć papier. Ale moje miejsce nie jest w środku lasu w jakiejś głuszy. W okolicy cały czas mogą być "serdeczni" spacerowicze lub służby leśne, ponieważ w okolicy są również intensywne wycinki od czasu do czasu. Wiem też, że nawet jak ktoś mnie "nakryje" na kopaniu to można się dogadać jak człowiek z człowiekiem (leśnicy też biegają z wykrywkami). Mimo wszystko chcę spróbować napisać takie pismo. Uda się to super, będę tak robił częściej. Nie uda się to trudno, pomyślę co z tym zrobić wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 23:01, Matias189 napisał:

Dzięki wielkie. Chyba ślepy jestem, że tego nie znalazłem. 

Masz własne doświadczenie z takimi wnioskami ?

Sprawdziłem, wnioski na drukach z linku jaki zamieściłem do mojej firmy wpływają, kilka osób obecnie legalnie łazi po lesie i kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie