Skocz do zawartości
  • 0

Carski mundur, zdjęcie, identyfikacja, 2.


Van Pelt

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze. Trochę się spóźniłem. Kilka zbliżeń, i plecki.

Ja szukałem bardzie w stronę "białych", czmychających przed czerwonymi.

A da się dokładniej określić moment zrobienia zdjęcia? W sensie wojna , rewolucja, a może przed samym wyjazdem do Murmańska :)?

Dzięki wielkie.

 

 

P1250689.JPG

P1250690.JPG

P1250691.JPG

P1250692.JPG

P1250693.JPG

P1250696.JPG

P1250697.JPG

P1250698.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułgarzy...Kruca fuks. Napisałem Rosjanie, bo zasugerowałem się alfabetem. Obecni na zdjęciu, podpisali się na odwrocie.  Oczywiście mogą to być Bułgarzy, alfabet by się zgadzał, przy czym dwaj to Polacy. Nazwiska polskie, i zapisane po polsku.

PS Jak zdobędę zdjęcie plecków, to wrzucę.

PPS Prawy górny róg, w głębi. Gość ma haftowaną bluzę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święcie przekonany nie jestem ale coś mi tu nie bardzo pasuje  na carskich rosyjskich chyba że jakaś rada rewolucyjna - bolszewicy. Czapki rosyjskie i bułgarskie były b. podobne ale mają trochę inny fason. 

Daj drugą może po nazwiskach bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubaszki, gimnastiorki, kołnierze zapinane na dwa charakterystyczne guziczki - to na pewno Imperium Rosyjskie, z tym, że tylko parę osób to żołnierze - ci z pagonami. Pozostali to różni pracownicy, którzy też chętnie zakładali podobne czapki. Pan siedzący najbardziej po lewej, z notesem w ręku wygląda na urzędnika niższej rangi, np. na poczcie. Natomiast pan pośrodku, w furażerce z frędzelkiem wygląda na belgijskiego podoficera.Sugeruje to (choć pewności nie mamy), że zdjęcie zrobiono już podczas Wojny Światowej. I to też przemawia przeciw Bułgarom, bo oni w tym czasie siedzieli po drugiej stronie okopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam Rosję ale nie koniecznie już "carską", być może fota z lat "ichniej" wojny domowej, o bolszewikach nie wspominam (bo i na bolszewików nie wyglądają ?) ale różne formacje "białych" też często chadzały w czym popadło i to nie koniecznie w mundurach tożsamych z mundurami sprzed 1917 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barbapapa napisał:

Czy żołnierz w jasnym trenczu (druga riksza licząc od prawej) to nie on?

Na 99 % to "Łon". Co jak co ale  to jest ta sama twarz i ten sam wąs plus furażerka, co oczywista. No dobra, według mnie ten sam człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbapapa napisał:

Jak dla mnie trafiony, choć dwurzędowy mundur to może i oficer nawet - wszak nie darmo siedzi w środku, miejscu zwykle zarezerwowanym dla "starszych"

Nie, to jednak podoficer - ma szewron u dołu rękawa. A co do dwurzędowego munduru, proszę spojrzeć na lewy mundur na poniższym zdjęciu:

https://www.alamy.com/stock-photo-uniforms-of-first-world-war-one-belgian-soldier-and-french-officer-59416701.html

1 godzinę temu, Barbapapa napisał:

I na koniec takie pytanie do fotografii znalezionej tutaj:

https://nv.ua/publications/boevaja-krugosvetka-100-let-nazad-dlja-uchastija-v-bojah-s-avstrijtsami-na-storone-rossijskoj-imperii-v-ukrainu-pribyl-belgijskij-desant-111717.html

Czy żołnierz w jasnym trenczu (druga riksza licząc od prawej) to nie on?

Bardzo podobny. Jedyny kłopot, że akurat to zdjęcie (sądząc z podpisu) zrobiono... w Chinach. Natomiast w Imperium Rosyjskim faktycznie stacjonowały belgijskie oddziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie