Jump to content

Van Pelt

Forum members
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobry wieczór. No właśnie. Czy to Henry? Prowadnica rękojeści trochę dziwna, średnica pierściena to 21 mm. Jedyne oznaczenia to: 473 JL(?), na wierzchu głowicy. I jakoś tak w pochwie, przy jelcu krzywo leży. Dzięki.
 2. Nie no. Spoko. To upominek kupiny w sklepie. Są kwity. Tylko właśnie ciepnąłem do szuflady, i mam wrażenie, że to jasno zielone dziadostwo wylazło.
 3. Byłem w muzeum. Tam, jedna pani powiedziała mi, że podmiotom prywatnym raczej nie wykonują takich usług. No i, że to za małe żeby się im opłacało, chyba żebym miał dzwon, to jeszcze. A jeśli miałbym więcej takich rzeczy, to znowu mi się nie będzie opłacało. A tak w ogóle, to bardzo ładne i powodzenia. Może jakaś pracownia konserwatorska? Także tego. Pakuję do oliwki, i skubnę wykałaczką. W lipcu jak nic się nie zmieni pocisnę perhydrolem. Chyba, że ktoś ma lepszą metodę.
 4. Witam. Czyszczenie i konserwacja. Jak to zrobić dobrze. Dzięki.
 5. Dobry wieczór. Czy warto zawracać sobie głowę tymi szpangami. Chcę zanabyć oryginał. Zastanawiam się nad pierwszą, szkoda tylko tej wyblakłej wstążki. Dzięki.
 6. To chyba nie wszystko zrozumiałeś. Nie jest fajne. Dzięki. Skoro napisałem, że numer na pochwie i głowni się zgadza, chciałem uciąć dyskusje na ten temat. Żabka - bagnet. Czy jest to komplet. Czytaj, czy ten model żabki jest do tego konkretnego modelu bagnetu? I wiem co to jest jelec, głownia i rękojeść. I nie zmienia to faktu, że jak powiesić bagnet na pasku, ten "wpada" w uchwyt i opiera się jelcem o jego krawędź. Nie opiera się na haku. Nie wiem jak to dokładniej opisać. Stąd pytanie o kompletność tego zestawu. Dzięki. Pzdr PS Może niezbyt jasno się wyraziłem. Bywa. PPS I jeszcze ten nieszczęsny producent żabki.
 7. Dzień dobry. Czy to jest komplet, w sensie z żabką. Numery się zgadzają: l 640. Pochwa nie opiera się na haku, tylko na jelcu. Nie mogę rozszyfrować producenta żabki: ..................... (?) ESSEN (?) 1928 (?) Dzięki. PS I czy to coś fajnego, czy taki sobie niemiaszkowy kozik?
 8. Pomysł od znajomych. Lusterko podróżne. Front jest wykonany solidnie, i wygląda "epokowo". W sensie oryginał. Plecy natomiast są doszyte, patrz nierówny szew, przez dziurki z frontu. Skóra pleców jest wzięta z pokrowca na dalmierz. Odprucie pleców, było wymuszone stłuczeniem lusterka.
 9. Tylko, że pokrowiec byłby wtedy jednorazowy. Jest zszyty na beton. Może rozszyfrowanie początku coś pomoże. Po ukośniku jest dobrze. I przy strzałce nie jestem pewien. Też myslałem, że to sygnalizacyjne, ale ten dalmierz też mi trochę miesza.
 10. Dzień dobry. Dziś złowiłem takiego cosia. Kupiłem jako przycisk do papieru, za parę zeta. Wymiary 14.7 / 9.3 / 1.4 cm. Na plecach: OAS STAND \ ARTILLERY RANGEFINDER. MARK II No 2176 WHIPPY London Na lewo strzałka, z długą nóżką, I coś jak A po lewej, i 4 po prawej stronie, poniżej główki. OAS STAND \ - to bardzo dowolna interpretacja tego co widzę.
 11. No widzisz...Szukałem pod flat-hed :) Co do kopania. To są nabyte na pchlim targu, za całego piątaka :) A teraz będę chciał się dowiedzieć, jak się znalazły na bazarku. Także tego. Dzięki
 12. Dobry wieczór. Chciałem się dowiedzieć czegoś na temat tych szpilek, jeśli to szpilki. Próbowałem sam coś wyszperać, ale klpos, nic podobnego nie znalazłem. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information