Jump to content

Van Pelt

Forum members
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odświeżam. Jeśli nie Rosjanie, to może pan w furażerce?
 2. Jeśli to imari, to masz okres Edo. Jest też opcja, że to europejska imitacja, które już w połowie XVIII wieku zaczęto robić. Głównie Niemcy.
 3. Ja bardziej szukałem w stronę ginger jar vase, w stylu imari. I te też są do przechowywania jedzenia, i przypraw. Ale ten kancheng wygląda dobrze. Łypnij jeszcze na japońską porcelanę, pod imari baluster jar/vase.
 4. Cześć. Pytanie, jakie to jednostki, i kiedy mogło być zrobione zdjęcie. Pozdr PS Zacząłem nowy wątek, bo się bałem, że w starym nikt się już nie zainteresuje...
 5. Uprzedziłeś moje pytanie. Po tym jak lukasz napisał o końbylarzach, to chciałem się właśnie o szablę dopytać. Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam.
 6. A ile masz tych zwierzaków, i jakie? Bo 12 zwierzaków, reprezentuje 12 ziemskich gałęzi, w cyklu chińskiego kalendarza. Czyli masz kalendarz, waza na rok albo na miesiąc, bo się tak samo nazywają, w zależności od widzimisię posiadacza. Czy jakoś tak. Świnia, Szczur, Bawół, Tygrys, Zając, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies. PS Jak dla mnie, kogut też wygląda na "doklejonego". No i nie wiem, czy to nie sprawa ujęcia, ale jest strasznie masywny, te zwierzaki z gabloty są seksowniejsze. Mi to wygląda na ratowanie sytuacji, jarmarczną doklejką, po utrąceniu oryginała. Ale skoro mówisz, że to jedność, to się nie upieram. PPS Strasznie ciasne zdjęcia zrobiłeś, co nie ułatwia.
 7. Mam tylko to. Jedyne co można zrobić, to powiększyć, i suwakami pojeździć.
 8. Cześć. Co to za jednostka, i jakie mają stopnie? Dzięki. Pozdro
 9. Ciekawi mnie ile czasu to skubał? I ile dostanie latek. Przecież to musiał na niezłych stanowiskach dziabnąć. I jeszcze ten dodecahedron. https://twnews.co.uk/gb-news/french-detectorist-accused-of-looting-on-vast-scale-after-haul-discovered-at-home https://www.thetimes.co.uk/article/finder-of-14-000-roman-coins-arrested-vx35k8f29
 10. Z tego co wiem, to w Tykocinie wykorzystano cegły duże niemki 28/14/7. Na pewno lepiej by to wyglądało, gdyby zastosowano cegły robione ręcznie, a nie maszynowo. Nieregularności, zgnioty, pofałdowania, odciski palców, to by dodało uroku, a tak mamy zamek lego. Cóż, kasa. Chyba, że to niskiej klasy mrozoodporne cegły, to się szybko zaczną łuszczyć, i zamek dostanie trochę latek ekstra.
 11. Szukam informacji o tym plecaku. Kto, gdzie, kiedy go używał. Jakieś zdjęcia. Mając takie dane, nie mogę nic znaleźć: dwa symbole z datą - 'crows foot' /I\ 37, /I\ 1943, i nazwa producenta - Bukta.
 12. Dzień dobry. Chciałem się dowiedzieć czy to oryginał, czy lepiej omijać szerokim łukiem. Na chwilę obecną dysponuję tylko takimi zdjęciami. Dzięki Pozdro
 13. I pięknie jest...:) A jeśli Ciebie to interesuje, to poszukaj na spodzie śladów po sznurku, którym odcięto butelkę od koła. Jak na zdjęciu. Kierunek odcinania, prawy dół.
 14. Vauxhall Cresta 1. Przypominający. Jak dla mnie to wygląda na A/O lub zero. Czy to oznaczało alko? Nie wiem. 2. "Alter Korn". Ciężko się nie zgodzić. Zatem... Ta butelka była pewnie na alko. A takie butelki na mineralkę, to nie grzech. Były bardzo popularne: https://www.google.ie/search?source=univ&tbm=isch&q=stoneware+mineral+water+bottles&client=opera&sa=X&ved=2ahUKEwjHlaLmkYLpAhWbUhUIHdpyCAEQsAR6BAgKEAE&biw=1880&bih=1008
 15. Butelka na wodę mineralną. Niemcy. Jakiś XIX wiek. Kamionka, glazura solna.
×
×
 • Create New...

Important Information