Skocz do zawartości

Moneta rzymska


owieczka

Rekomendowane odpowiedzi

poczekaj poczekaj . Te monety to nie czyste srebro tylko często bardzo kiepski stop można powiedzieć że powinny być tak pół na pól albo nawet często zdecydowanie mniej , więc nie wiem co jubiler ma z tym wspólnego co on ma wykazać ?? co na ogląd ?? , na wagę ?? na wagę nie bierze się nieznanych stopów bo nic nie wykażesz . Do jubilera nie zanosi się przedmiotów antycznych bo oni nic nie mogą wykazać , mogą sobie podywagować ale nie potwierdzić jakość stopu. W okresie Rzymu jakość stopów tak parszywiała z roku na rok że na końcu używano stopów gdzie zalecano 2 % srebra !! . Bilonowa moneta to tak zwana szara moneta , tyle było srebra aby nie świeciła jak miedź a udawała srebro i 5 % starczało srebra aby moneta miała zamiast kolor miedzi kolor srebrnoszary.  Więc z czym do ludu lub z czym do jubilera który zajmuje się wysokimi stopami przy srebrze . Wyroby srebrne obecnie zaczynają się od próby najniższej 750 i żaden jubiler słabszym srebrem się nie zajmuje czyli stop 3/4 srebra reszta miedź , a najczęściej są to wysokie próby 800,900 i wyżej. w denarach praktycznie bardzo rzadko spotykane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często chodzę do znajomego jubilera, który ma spektrometr i ze 100 razy już mi precyzyjnie określał skład % stopów metali. Więc jubiler jak najbardziej może pomóc. 

Poczytaj co to jest "suberat". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie