Skocz do zawartości

Kobiece przebieranki- Panie II RP w mundurach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
7 godzin temu, formoza58 napisał:

Ottonie, tu nie ma przebieranki. Dziewczyny w strojach organizacyjnych

Jak to nie ma przebieranki? Przecież te dziewczyny nie noszą codziennie tych uniformów tylko PRZEBIERAJĄ SIĘ w nie z okazji różnych sporadycznych wydarzeń jak np te czy inne podobne zawody, ćwiczenia lub uroczystości państwowe czy lokalne. Ich codzienny ubiór jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kobiecych przebieranek można by bez końca. Mielibyśmy tutaj dziewczyny ze Strzelca, PW, harcerki,  itd. Ale temat tego wątku dotyczy innej materii. Jeśli nie zapoznałeś się z postem wprowadzającym, przypomnę... "Wątek zbierający zdjęcia Pań w mundurach, swoich mężów, braci, kuzynów ect. w okresie międzywojnia. Ubierały się do zdjęcia za ich zgodą, lub nie, kiedy pod nieobecność Panów będących na ćwiczeniach, w szafach zostały wyjściowe mundury, a trafiała się okazja utrwalenia w nich  swej sylwetki"...

Wojskowych Ottonie, wojskowych, a nie w swoich strojach orrganizacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie!!!! mamy zajmować się osobami, które jaja sobie robią z munduru! Określony mundur może nosić jedynie osoba do tego upoważniona a nie ktoś robić sobie będzie z tego chichy-śmichy! Toż to się kwalifikuje pod obrazę munduru!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, otton1 napisał:

No nie!!!! mamy zajmować się osobami, które jaja sobie robią z munduru!

Powiem krótko, nie musisz. Wątek jakoś funkcjonowal bez Ciebie czas jakiś. Śmichy chichy to raczej Ty robisz, nie wiem czemu. Zły dzień, malutka forumowa awanturka, zamącenie? Nawet nie mam zamiaru polemizować  z Tobą w tej kwestii...

Przypomina mi się w tej chwili scena z " Bitwy Warszawskiej" i znane słowa Wieniawy w kwestii splamionego ( wódką) munduru wojskowego. Zupełnie, nie wiedzieć czemu, Ottonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, formoza58 napisał:

Śmichy chichy to raczej Ty robisz, nie wiem czemu. Zły dzień, malutka forumowa awanturka, zamącenie? Nawet nie mam zamiaru polemizować  z Tobą w tej kwestii...

1 - Śmichy-chichy z tak poważnej sprawy jak obraza munduru - nigdy bym sobie na to nie pozwolił

2 - Dzień miałem wyjątkowo dobry - nawet pogoda dopisała!

3 - O sprawach oczywistych, a taką jest obraza munduru, nie polemizuje się ani nie dyskutuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład przebieranki, tym razem  w jednym z pułków lotniczych. Najwyraźniej oficerowie towarzyszący paniom, nie są oburzeni obecnością detali lotniczego umundurowania na ich głowach i ramionach. Wszystko w ramach śmichów chichów i na luzie, którego nierzadko życzę współczesnym " obrońcom czci munduru" ;-)...

przeb 0.JPG

przeb 2.JPG

przebier1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie