Skocz do zawartości
  • 0

Lornetka


mariuszk7

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2020‎-‎06‎-‎14 o 22:56, Erih napisał:

Nie podróbka, a cywil z napisem marketingowym. Oczywiście nie da się wykluczyć, że był używany wojskowo.

Ale też nie ma żadnego potwierdzenia. Osobiście zachowałbym ostrożność.

 

Erih ma rację. Też zalecałbym ostrożność. Jak na wyrób dla amerykańskich sił zbrojnych to ta lornetka:

● ma stamping nazwy producenta wyjątkowo dziadowski;

● ma stamping powiększenia i średnicy soczewek też wyjątkowo niechlujny jak na wyrób dla wojska.

Nie tak były cechowane amerykańskie lornetki dla sił zbrojnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Salieri16000 napisał:



Prawdopodobnie niektóre obiektywy firmy Crown były używane w aparatach Seneca (Seneca Camera Mfg. Co. Rochester) i McIntosh Stereopticon Co. (Chicago).
 

I w produkcji własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Salieri16000 napisał:

...co napisałem, na samym początku:

 

O aparaty mi chodziło.

PS Lornetka wygląda na cywilną, wyroby kontraktowe byłyby sygnowane w jakiś sposób, numerem kontraktu czy coś, a ja widzę tylko seryjne i podejrzanie marketingowy napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jest to amerykańska lornetka wojskowa wyprodukowana przez Crown Optical Company, która była jednym z wielu producentów soczewek i instrumentów optycznych. Firma Crown została założona w 1906 r. przez A. H. Hatmakera i A. E. Maya w celu produkcji soczewek. Fabryka została przejęta przez rząd USA w 1917 r., aby zapewnić armii produkcję lornetek. Zniknęła z rynku  w 1919 r.

Prawdopodobnie niektóre obiektywy firmy Crown były używane w aparatach Seneca (Seneca Camera Mfg. Co. Rochester) i McIntosh Stereopticon Co. (Chicago).

PS Twoja lornetka jest niekompletna- brakuje w niej wysuwanych muszli okularowych (to części przylegające do oczodołów). Pomijam fakt, że nie ma futerału, ale to mało istotne, bo bez niego lornetka i tak funkcjonuje ?

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie