Skocz do zawartości
  • 0

Lebel1886

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tygrys001 napisał:

Łuska z naboju wystrzelonego z karabinu MG o czym świadczy charakterystyczne zgięcie szyjki.

Poprawcie mnie jeśli się mylę ?

Tak tygrys. W tamtym miejscu były też łuski do Stg 44, PPSZ 41, Mosina, Mausera - więc widać, że bronili się wszystkim co mieli. (miejscówka obok skrzyżowania dróżki rowerowej nad morzem). Było też parę pełnych nabojków?.( tych nie zbierałem). Trafiały się tam także okucia od granatów,  noszak do granatów ( niestety na początku nie wiedziałem co to jest więc go wyrzuciłem?) jakieś Chlorodonty ( chyba pasta do zębów) itp. Jednak w pewnym momencie poszczęściło mi się i znalazłem panzerfausta?.( wystrzelonego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Widzę, że @tygrys001, napisał post, który zaraz potem usunął, bo zorientował się, że napisał bzdury. Każda łuska ma taki "butelkowy" kształt- bez względu na to, czy była do karabinku, czy też do MG.

Ostatnio, wyczytałem, że: "specjalne znakowanie amunicji produkowanej przez –Königlisches Munitionsfabrik Spandau (S), zawierało cztery symbole, a mianowicie, oznaczenie producenta, rok produkcji (końcówka dwucyfrowa), miesiąc produkcji, literę M –oznaczającą amunicję do km-u (MG)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salieri16000  zastanów się co piszesz. I to dwa razy...

Po pierwsze nic nie usuwałem, więc przejrzyj raz jeszcze ten wątek.

Do drugie nie każda ma butelkowy kształt - choćby 9mm Parabellum ?

Po trzecie czytaj ze zrozumieniem. Nie mówię o kształcie, a o zgięciu / zmiażdżeniu szyjki (tam gdzie tkwiła kula).  To wynik cofającego się zamka. MG strzelał tak szybko, że łuski nie nadążały wyskakiwać do końca i były w taki właśnie sposób miażdżone.

PS. I kto tu pisze bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tygrys001- przepraszam, Twój post jest nadal w tym temacie.
 

22 minuty temu, tygrys001 napisał:

nie każda ma butelkowy kształt - choćby 9mm Parabellum

Nie mówimy w tym wątku o innych łuskach, jak tylko o Mauserowskich...

Fakt-faktem, chyba nie zrozumiałem Twojego wpisu- za nieporozumienie przepraszam. Mea Culpa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobroci serca, nie złośliwości próbuje uratować Twój zmarnowany czas na ten bezkształtny złom.Toto widać jest z wysadziska amunicji, a w glebie jeszcze leży pierdylion podobnych.Znajdź se chociaż jakąś szklankę od szrapnela, przynajmniej będzie co na półce postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vis1939 napisał:

Z dobroci serca, nie złośliwości próbuje uratować Twój zmarnowany czas na ten bezkształtny złom.Toto widać jest z wysadziska amunicji, a w glebie jeszcze leży pierdylion podobnych.Znajdź se chociaż jakąś szklankę od szrapnela, przynajmniej będzie co na półce postawić.

Dla niektórych taki złom, to jak skarb. 

Z czasem zrozumie, że szkoda prądu na robienie zdjęć i wstawianie takiego czegoś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu...

PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie