Skocz do zawartości

Thaler?


bialawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś podczas przesadzania drzewa znalazłem monetę. Niestety jedną strona nieczytelna. Wydaje mi się że jest to któraś część talara. Podobizna na awersie podobna do Stanisława Augusta Poniatowskiego bo koleś z kucykiem?

Srednica monety to 23mm

Ktoś pomoże w identyfikacji?

Pozdrawiam

20200417_170858.jpg

20200417_170834.jpg

20200417_170620.jpg

20200417_170243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sprawdzony sposób żeby pozbyć się tego piachu który wgryzł się dosłownie w monetę? Nie da się to ruszyć średniotwardą szczoteczką do zębów. Ma ktoś pomysł jak trochę stuningować tę monetę?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może pomóc w rozszyfrowaniu która to dokładnie moneta jest bo coś mi się nie zgadza dolna część popiersia Frederyka... zrzera mnie ciekawość a nie potrafię rozszyfrować pozostałości której dokładnie monety wpadły mi dziś w ręce.

Z góry dziękuję za pomoc...

20200417_200928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

Zgadza się 1766? Ja srebra fosolem delikatnie na patyczku do uszu.

Na srebra jest bardzo prosta i skuteczna metoda - do szklanego spodeczka wlać trochę octu, wrzucić monetę i obok zatopić coś stalowego [np. gwóźdź]. Ta metoda nie nadaje się tylko do przedmiotów z tzw. patyną szlachetną, bo czyści srebro do połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia to sobie raczej odpuszczę. Co najwyżej właśnie zabawa z patyczkiem i smarowanie?

Szukałem cały wieczór do nocy i znalazłem tylko zdjęcie w lepszym stanie popiersia

To dokładnie ta moneta tylko nie wiem o jakim nominale oryginalnie była bo nie mogłem znaleźć zdjecia drugiej strony.

Może ktoś potwierdzić 1/12 reich talara?

Pozdr.

GERMAN-STATES-1-12-THALER-1764-PRUSSIA-iu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bialawy napisał:

A co do czyszczenia... Czy zabiegi z octem nie uszkodzą bardziej monety biorąc pod uwagę zawartość srebra 0.375?

Metoda "ocet + gwóźdź" polega na elektrolizie, podczas której usuwane są związki miedzi pokrywające powierzchnię monety, a uwolniona miedź odkłada się na stali [gwoździu]. Proces w każdej chwili można przerwać. Oczywiście po elektrolizie należy monetę dokładnie wypłukać i osuszyć. Jeżeli masz wątpliwości, to na próbę możesz wybrać jakiś najmniej cenny obiekt lub destrukt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam znalazłem dwóch takich brzydali w tej odmianie i jednego albo dwóch w tej drugiej ale nie wnikałem, że te tak ciężko znaleźć w necie.

Fosol stosowany delikatnie nie niszczy szarej pierwszej patyny. To z netu ale umiejętnie działając możesz uzyskać efekt jak na fotce z prawej albo lepszy.

d42964224c9f80de6d6c2b9d2348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie