Skocz do zawartości
  • 0

Mundur II RP 1918?


koniunkturalny

Pytanie

Witam, czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc w identyfikacji munduru, odznaczeń i innych szczegółów dotyczących tego żołnierza? ewentualnie kogokolwiek z ostatniego zdjęcia

Z tego co udało mi się ustalić (nie wiem czy to prawda) to był starszym sierżantem, tak wnoszę po naramienniku, ale gdzie co jak, kompletnie nic nie wiem zostało mi kilka zdjęć nic więcej.

1.jpg

2.jpg

Clipboard01.jpg

Clipboard012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałeś jest to stopień starszego sierżanta (naramiennik obowiązujący do 1938 r. kiedy to wprowadzono inne oznaki tegoż stopnia nie zmienione do chwili obecnej), na lewym rękawie trzy małe "kąty" czyli odznaka służby frontowej (każdy "kąt" za pół roku pobytu na froncie), na prawym rękawie dwa duże "kąty" (ówcześnie zwane szewronami) będące oznaką wysługi lat w służbie zawodowej (oznaka tylko dla podoficerów zawodowych) czyli dwa szewrony wąskie oznaczały sześć lat służby zawodowej w WP. Pierwszy od prawej "Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości" ustanowiony w 1928 r. (drugiego medalu niestety nie mogę rozpoznać) poniżej widoczna odznaka pułkowa, niestety ale nie rozpoznaję jakiego pułku. A i co do drugiego zdjęcia to zapewne wykonane zostało po 1935 r. albowiem dobrze widoczne są kurtki wz. 35. To tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie